Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raadkamer beslist over voorarrest twee Mallorca-verdachten

Raadkamer beslist over voorarrest twee Mallorca-verdachten

UTRECHT (ANP) - In de zaak rond de dodelijke mishandeling op Mallorca staan donderdag twee verdachten voor de raadkamer van de rechtbank in Utrecht. Die beslist over een verlenging van het voorarrest voor beide Hilversummers van 18 en 19 jaar.

De raadkamer kan het voorarrest met maximaal negentig dagen verlengen. Na die periode vindt in de regel de eerste openbare zitting plaats. De zitting van de raadkamer is donderdag achter gesloten deuren.

Beide Hilversummers zijn begin augustus kort na elkaar opgepakt en worden verdacht van medeplegen doodslag. Ze zouden betrokken zijn geweest bij de vechtpartij op 14 juli in de badplaats El Arenal op Mallorca, die een 27-jarige man uit Waddinxveen het leven kostte. Het slachtoffer werd op de boulevard dusdanig mishandeld dat hij later aan zijn verwondingen overleed.

Beiden worden ook verdacht van het mishandelen van een vriend van de Waddinxvener, wat het OM beschouwt als medeplegen poging doodslag.

De 19-jarige was volgens het OM eerder die nacht tevens betrokken bij een mishandeling bij een horecagelegenheid. Die wordt eveneens als een poging doodslag beschouwd.

Een derde verdachte in de Mallorca-zaak werd afgelopen vrijdag aangehouden, die bij beide geweldsincidenten betrokken zou zijn geweest. Het voorarrest van deze 18-jarige Hilversummer is afgelopen maandag met veertien dagen verlengd.

Het OM verwacht dat er nog meer aanhoudingen zullen volgen.

Meer uit Binnenland

Code geel om dichte mist in het noorden

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.

36 minuten geleden
Schoof ziet in Suriname kans voor meer samenwerking in onderwijs

PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.

3 uur geleden
Van der Wulp: sportrechten bij NOS op het spel door bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.

3 uur geleden
OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

8 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

10 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

10 uur geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.

12 uur geleden