Raad Weert buigt zich over integriteit voormalig burgemeester
WEERT (ANP) - De gemeenteraad van Weert bespreekt woensdagavond een rapport over de handelwijze van voormalig burgemeester Jos Heijmans (D66) bij het toekennen van subsidies uit zogenoemde COA-gelden. Dat zijn gelden voor het begeleiden van asielzoekers in het plaatselijke azc.
Het rapport bespreekt zeventien van deze projecten. De conclusies zijn dat Heijmans handelde in strijd met de gedragscode van de gemeente, en de schijn van belangenverstrengeling wekte. Ook handelde hij onzorgvuldig. Heijmans kondigde aan woensdagavond op het rapport te zullen reageren.
Het balletje ging rollen na publicaties in De Limburger, dat Heijmans zonder iemand daarin te kennen 23.000 euro subsidie had toegekend aan een stichting waarvan hijzelf voorzitter was. De gemeenteraad besloot die bewering te laten onderzoeken. Heijmans trad in januari hangende het onderzoek tijdelijk terug, maar liet in mei weten er helemaal de brui aan te geven, en meldde zich ziek.
Het rapport bevestigt de bewering van de krant voor een belangrijk deel. Door zijn eigen stichting te subsidiëren zonder de raad daarin te kennen, schond Heijmans de gedragscode. Bovendien mocht hij als burgemeester helemaal geen subsidies toekennen. Dat was voorbehouden aan het college van Burgemeester en Wethouders, dat twee van de drie keer zelf geen besluit heeft genomen over subsidies. Daarmee is de toekenning van COA-gelden "op een slordige en onzorgvuldige wijze" verlopen, aldus Berenschot. Het handelen van de burgemeester is daarmee onzorgvuldig geweest, aldus het rapport.
De raadsvergadering woensdagavond wordt geleid door waarnemend burgemeester Ina Leppink.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
3 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
7 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
8 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
9 uur geleden