Raad Weert buigt zich over integriteit voormalig burgemeester
WEERT (ANP) - De gemeenteraad van Weert bespreekt woensdagavond een rapport over de handelwijze van voormalig burgemeester Jos Heijmans (D66) bij het toekennen van subsidies uit zogenoemde COA-gelden. Dat zijn gelden voor het begeleiden van asielzoekers in het plaatselijke azc.
Het rapport bespreekt zeventien van deze projecten. De conclusies zijn dat Heijmans handelde in strijd met de gedragscode van de gemeente, en de schijn van belangenverstrengeling wekte. Ook handelde hij onzorgvuldig. Heijmans kondigde aan woensdagavond op het rapport te zullen reageren.
Het balletje ging rollen na publicaties in De Limburger, dat Heijmans zonder iemand daarin te kennen 23.000 euro subsidie had toegekend aan een stichting waarvan hijzelf voorzitter was. De gemeenteraad besloot die bewering te laten onderzoeken. Heijmans trad in januari hangende het onderzoek tijdelijk terug, maar liet in mei weten er helemaal de brui aan te geven, en meldde zich ziek.
Het rapport bevestigt de bewering van de krant voor een belangrijk deel. Door zijn eigen stichting te subsidiëren zonder de raad daarin te kennen, schond Heijmans de gedragscode. Bovendien mocht hij als burgemeester helemaal geen subsidies toekennen. Dat was voorbehouden aan het college van Burgemeester en Wethouders, dat twee van de drie keer zelf geen besluit heeft genomen over subsidies. Daarmee is de toekenning van COA-gelden "op een slordige en onzorgvuldige wijze" verlopen, aldus Berenschot. Het handelen van de burgemeester is daarmee onzorgvuldig geweest, aldus het rapport.
De raadsvergadering woensdagavond wordt geleid door waarnemend burgemeester Ina Leppink.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
10 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
11 uur geleden