Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad voor de rechtspraak wil ook achteraf over wetten adviseren

Raad voor de rechtspraak wil ook achteraf over wetten adviseren

HILVERSUM (ANP) - Om situaties als bij de toeslagenaffaire te voorkomen, wil de Raad voor de rechtspraak sommige bestaande wetten tegen het licht houden. Dat zei voorzitter Henk Naves van de Raad voor de rechtspraak vrijdag in het programma Spraakmakers op NPO Radio 1.

Bij het ontwerpen van nieuwe wetten geeft de Raad al adviezen, maar Naves wil ook "feedback vanuit de praktijk geven" zodra wetten zijn ingevoerd. "We zien dagelijks of wetten werken of niet, wat het effect is van een wet en de uitvoering ervan. Rechters beschikken over een berg aan informatie. Met de toeslagenaffaire in het achterhoofd is dit misschien het moment om die feedback voorzichtig eens te geven", aldus Naves. "Het idee is om op zijn minst een keer per jaar terug te geven hoe wij een wet hebben ervaren en wat daarbij de grootste knelpunten zijn."

Zelf kreeg de rechtsspraak ook kritiek in de toeslagenaffaire. In ‘Ongekend Onrecht’, het verslag van de parlementaire ondervraging, werd kritiek geuit op de rol van rechters. Naves noemt de kritiek "pijnlijk, maar terecht. Daar hebben we wel iets laten liggen."

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

2 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

5 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

8 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

9 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

11 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

11 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

14 uur geleden