Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad voor de rechtspraak wil ook achteraf over wetten adviseren

Raad voor de rechtspraak wil ook achteraf over wetten adviseren

HILVERSUM (ANP) - Om situaties als bij de toeslagenaffaire te voorkomen, wil de Raad voor de rechtspraak sommige bestaande wetten tegen het licht houden. Dat zei voorzitter Henk Naves van de Raad voor de rechtspraak vrijdag in het programma Spraakmakers op NPO Radio 1.

Bij het ontwerpen van nieuwe wetten geeft de Raad al adviezen, maar Naves wil ook "feedback vanuit de praktijk geven" zodra wetten zijn ingevoerd. "We zien dagelijks of wetten werken of niet, wat het effect is van een wet en de uitvoering ervan. Rechters beschikken over een berg aan informatie. Met de toeslagenaffaire in het achterhoofd is dit misschien het moment om die feedback voorzichtig eens te geven", aldus Naves. "Het idee is om op zijn minst een keer per jaar terug te geven hoe wij een wet hebben ervaren en wat daarbij de grootste knelpunten zijn."

Zelf kreeg de rechtsspraak ook kritiek in de toeslagenaffaire. In ‘Ongekend Onrecht’, het verslag van de parlementaire ondervraging, werd kritiek geuit op de rol van rechters. Naves noemt de kritiek "pijnlijk, maar terecht. Daar hebben we wel iets laten liggen."

Meer uit Binnenland

Hamer wil beter toezicht op onderzoek grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.

1 uur geleden
Bits of Freedom klaagt bij toezichthouder over menstruatie-app

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.

2 uur geleden
Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

DEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien. Donderdag debatteert de Tweede Kamer over woningbouw.

3 uur geleden
Pieterpad krijgt rolstoelvriendelijke variant van 500 km

DEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.

4 uur geleden
Aantal behandelingen voor online gokken en designerdrugs stijgt

HOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.

4 uur geleden
Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

7 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

9 uur geleden