Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad voor de rechtspraak positief over investeringen

Raad voor de rechtspraak positief over investeringen

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak reageert positief op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. In juli werd al bekend dat er jaarlijks 155 miljoen euro extra beschikbaar komt. Het geld wordt onder meer gebruikt voor het aantrekken van extra rechters, digitalisering en innovatie en de behandeling van rechtszaken tegen ondermijnende criminaliteit.

"Het kabinet maakte vandaag ook bekend dat de griffierechten voor burgers en het midden- en kleinbedrijf omlaag gaan en de vergoeding voor de sociale advocatuur omhoog", reageert voorzitter Henk Naves van de Raad voor de rechtspraak. "Het kabinet laat zo zien het onderhoud aan onze rechtsstaat belangrijk te vinden." Daarnaast komt geld beschikbaar voor initiatieven zoals wijkrechtspraak en krijgen rechters meer ruimte om te reflecteren op hun werk.

Ook op de troonrede reageert Naves instemmend. "Ik ben gelukkig met de woorden van de koning over de rechtsstaat en betere toegang tot de rechter. Het is goed om te zien dat deze dag er volop aandacht is voor het grote belang van het werk van de rechter in onze samenleving."

In een reactie op de kabinetsplannen zegt het Openbaar Ministerie dinsdag dat het een goede zaak is dat het kabinet investeert in de strafrechtketen en de aanpak van onder andere zware georganiseerde criminaliteit en cybercrime. "Deze investeringen zijn nodig om het Openbaar Ministerie en de strafrechtketen als geheel de komende jaren toekomstbestendig te maken, onder andere via het werven en opleiden van 250 nieuwe officieren van justitie."

Meer uit Binnenland

Minister in beroep in asielzaak over terugkeer naar Italië

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.

6 uur geleden
OM gaat XR-demonstranten die A12 blokkeerden niet vervolgen

DEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.

6 uur geleden
RIVM: neergedaald stof rond Tata Steel iets minder vervuild

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.

6 uur geleden
Nagenoeg geen treinen rondom Den Bosch op 19, 20 en 26 september

DEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.

6 uur geleden
Advocaten misbruikzaak Woudenberg bepleiten minder straf

UTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.

7 uur geleden
Gemeente Amsterdam wil voor 2030 fors banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.

7 uur geleden
Politie zoekt extra bij scholen Overasselt na vondst vuurwapens

OVERASSELT (ANP) - De politie zoekt donderdag "extra" bij basisscholen in Overasselt en Heumen nadat de marechaussee woensdag vuurwapens vond in de buurt van een school in Overasselt. Een woordvoerder geeft daar geen precieze reden voor, maar meldt wel dat er geen signalen zijn dat er bij de scholen wapens liggen. Ook bij een buitenschoolse opvang in Overasselt wordt gezocht.

8 uur geleden