Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad voor de rechtspraak positief over investeringen

Raad voor de rechtspraak positief over investeringen

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak reageert positief op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. In juli werd al bekend dat er jaarlijks 155 miljoen euro extra beschikbaar komt. Het geld wordt onder meer gebruikt voor het aantrekken van extra rechters, digitalisering en innovatie en de behandeling van rechtszaken tegen ondermijnende criminaliteit.

"Het kabinet maakte vandaag ook bekend dat de griffierechten voor burgers en het midden- en kleinbedrijf omlaag gaan en de vergoeding voor de sociale advocatuur omhoog", reageert voorzitter Henk Naves van de Raad voor de rechtspraak. "Het kabinet laat zo zien het onderhoud aan onze rechtsstaat belangrijk te vinden." Daarnaast komt geld beschikbaar voor initiatieven zoals wijkrechtspraak en krijgen rechters meer ruimte om te reflecteren op hun werk.

Ook op de troonrede reageert Naves instemmend. "Ik ben gelukkig met de woorden van de koning over de rechtsstaat en betere toegang tot de rechter. Het is goed om te zien dat deze dag er volop aandacht is voor het grote belang van het werk van de rechter in onze samenleving."

In een reactie op de kabinetsplannen zegt het Openbaar Ministerie dinsdag dat het een goede zaak is dat het kabinet investeert in de strafrechtketen en de aanpak van onder andere zware georganiseerde criminaliteit en cybercrime. "Deze investeringen zijn nodig om het Openbaar Ministerie en de strafrechtketen als geheel de komende jaren toekomstbestendig te maken, onder andere via het werven en opleiden van 250 nieuwe officieren van justitie."

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht op weg naar Panama omgeleid naar Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een KLM-vlucht die vanuit Amsterdam onderweg was naar Panama-Stad heeft vanwege de zware aardbeving voor de kust van het Midden-Amerikaanse land een tussenstop gemaakt op Curaçao, zo is te zien op de website Flightradar24. De vlucht is inmiddels weer onderweg naar Panama-Stad.

3 uur geleden
Voorzitter Raad voor rechtspraak noemt sancties ICC 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe sancties die de Verenigde Staten eerder vrijdag aankondigden voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zijn volgens Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, "onacceptabel", zo laat hij weten in een reactie.

4 uur geleden
Nachtopvang voor asielzoekers Ter Apel 'waarschijnlijk' weer vol

TER APEL (ANP) - De nachtopvang voor mensen die nog niet bij het aanmeldcentrum van het COA in Ter Apel naar binnen kunnen zit komende nacht "naar alle waarschijnlijkheid" weer vol. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis, dat op de twee opvanglocaties in Warffum en Zuidwolde onder meer de beveiliging en het dagelijkse beheer verzorgt.

6 uur geleden
Politiek schaart zich achter het Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).

10 uur geleden
Schrijver Frank Martinus Arion geëerd met steen in De Nieuwe Kerk

AMSTERDAM (ANP) - In De Nieuwe Kerk in Amsterdam is een gedenksteen onthuld voor schrijver Frank Martinus Arion. De zogeheten schrijverssteen werd onthuld door Errold Bishop, gevolmachtigd minister van Curaçao in Nederland. Ook familie van de auteur was erbij.

11 uur geleden
Oproep VNG aan gemeenten: bied asielzoekers snel noodopvang

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) roept haar leden op om "op korte termijn (nood)opvang aan te bieden" voor asielzoekers. In de nacht van donderdag op vrijdag hebben enkele tientallen mensen buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen, omdat zowel binnen als bij de nachtopvang geen plek voor ze was. De vereniging noemt dat schrijnend.

13 uur geleden
Grote schade aan Topsport Amsterdam na brand Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van Topsport Amsterdam, de organisatie die olympische en nationale topsporters ondersteunt, moet op zoek naar een nieuwe kantoorruimte. De brand van donderdagnacht in de kruipruimte van het Olympisch Stadion heeft zoveel schade achtergelaten dat het kantoor onbruikbaar is, laat de organisatie in een statement weten. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.

14 uur geleden