Raad voor de rechtspraak positief over investeringen
DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak reageert positief op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. In juli werd al bekend dat er jaarlijks 155 miljoen euro extra beschikbaar komt. Het geld wordt onder meer gebruikt voor het aantrekken van extra rechters, digitalisering en innovatie en de behandeling van rechtszaken tegen ondermijnende criminaliteit.
"Het kabinet maakte vandaag ook bekend dat de griffierechten voor burgers en het midden- en kleinbedrijf omlaag gaan en de vergoeding voor de sociale advocatuur omhoog", reageert voorzitter Henk Naves van de Raad voor de rechtspraak. "Het kabinet laat zo zien het onderhoud aan onze rechtsstaat belangrijk te vinden." Daarnaast komt geld beschikbaar voor initiatieven zoals wijkrechtspraak en krijgen rechters meer ruimte om te reflecteren op hun werk.
Ook op de troonrede reageert Naves instemmend. "Ik ben gelukkig met de woorden van de koning over de rechtsstaat en betere toegang tot de rechter. Het is goed om te zien dat deze dag er volop aandacht is voor het grote belang van het werk van de rechter in onze samenleving."
In een reactie op de kabinetsplannen zegt het Openbaar Ministerie dinsdag dat het een goede zaak is dat het kabinet investeert in de strafrechtketen en de aanpak van onder andere zware georganiseerde criminaliteit en cybercrime. "Deze investeringen zijn nodig om het Openbaar Ministerie en de strafrechtketen als geheel de komende jaren toekomstbestendig te maken, onder andere via het werven en opleiden van 250 nieuwe officieren van justitie."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
25 minuten geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
3 uur geledenSUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na een zomer van klimaatextremen en bosbranden laat het kabinet te weinig van zich horen over het klimaat, vinden linkse Kamerleden die meelopen met de klimaatmars in Amsterdam. Christine Teunissen van de Partij voor de Dieren zei dat ze wel wat meer had verwacht van het kabinet onder premier Rob Jetten, die als klimaatminister "hele goede voorstellen" heeft gedaan. De huidige klimaatminister Stientje van Veldhoven verdedigde zich met de woorden dat ze juist is begonnen met een "versnelling".
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.
11 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.
11 uur geleden