Raad voor de rechtspraak positief over investeringen
DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak reageert positief op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. In juli werd al bekend dat er jaarlijks 155 miljoen euro extra beschikbaar komt. Het geld wordt onder meer gebruikt voor het aantrekken van extra rechters, digitalisering en innovatie en de behandeling van rechtszaken tegen ondermijnende criminaliteit.
"Het kabinet maakte vandaag ook bekend dat de griffierechten voor burgers en het midden- en kleinbedrijf omlaag gaan en de vergoeding voor de sociale advocatuur omhoog", reageert voorzitter Henk Naves van de Raad voor de rechtspraak. "Het kabinet laat zo zien het onderhoud aan onze rechtsstaat belangrijk te vinden." Daarnaast komt geld beschikbaar voor initiatieven zoals wijkrechtspraak en krijgen rechters meer ruimte om te reflecteren op hun werk.
Ook op de troonrede reageert Naves instemmend. "Ik ben gelukkig met de woorden van de koning over de rechtsstaat en betere toegang tot de rechter. Het is goed om te zien dat deze dag er volop aandacht is voor het grote belang van het werk van de rechter in onze samenleving."
In een reactie op de kabinetsplannen zegt het Openbaar Ministerie dinsdag dat het een goede zaak is dat het kabinet investeert in de strafrechtketen en de aanpak van onder andere zware georganiseerde criminaliteit en cybercrime. "Deze investeringen zijn nodig om het Openbaar Ministerie en de strafrechtketen als geheel de komende jaren toekomstbestendig te maken, onder andere via het werven en opleiden van 250 nieuwe officieren van justitie."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".
1 minuut geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een huis in de Groningse wijk de Wijert is donderdagochtend een explosie geweest. Ook is er op het pand geschoten, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
32 minuten geledenMEPPEL (ANP) - Boeren hebben woensdagavond in Gelderland en Drenthe actie gevoerd. In onder meer Meppel verzamelde zich in de loop van de avond een groot aantal trekkers aan de rand van de stad. Ze maakten daarna een toertocht en reden daarbij langs het gemeentehuis, zag een ANP-fotograaf. Het protest werd gehouden uit onvrede over onder andere het weghalen van omgekeerde vlaggen door de gemeente.
13 uur geledenVINKEL (ANP) - Honderden mensen kwamen woensdagavond samen om de zonsverduistering te bekijken bij sterrenwachten. Bij sommige kunnen bezoekers naderhand ook de verwachte Perseïden (een regen van vallende sterren) bekijken.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken is geapplaudisseerd op het hoogtepunt van de zonsverduistering woensdagavond. Dat gebeurde onder meer op het Museumplein in Amsterdam en het Zuiderstrand in Den Haag, zagen verslaggevers ter plaatse.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel mensen zijn woensdagavond naar het strand getrokken. Mensen zijn er vermoedelijk naartoe gegaan om de gedeeltelijke zonsverduistering goed te kunnen zien. Zo is het onder meer op het Zuiderstrand in Den Haag erg druk, ziet een ANP-verslaggever. Veel mensen hebben een eclipsbril bij zich.
15 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Richting een aantal stranden is het woensdag aan het begin van de avond drukker dan normaal op de weg. Met name richting Zandvoort valt de file op, laat een woordvoerder van de ANWB weten. Op de N201 staat een file van zo'n halfuur.
16 uur geleden