Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad voor de Rechtspraak oneens met uitbreiding taakstrafverbod

Raad voor de Rechtspraak oneens met uitbreiding taakstrafverbod

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de Rechtspraak is 'zeer kritisch' over mogelijke uitbreiding van het taakstrafverbod. In een verklaring schrijft de raad dat het kabinetsvoorstel de rol van de rechter zou aantasten. Het voorstel verbiedt rechters te kiezen welke straf ze opleggen bij geweld tegen hulpverleners en agenten. Daardoor kunnen rechters geen "hoognodig maatwerk" leveren, aldus de raad.

Mishandeling van onder meer politieagenten en hulpverleners mag na de uitbreiding van het taakstrafverbod niet meer alleen worden bestraft met een taakstraf of boete. Volgens de raad verliest de rechter hierdoor de ruimte om rekening te houden met de persoonlijke situatie van een verdachte, zoals zijn geestestoestand of eventuele zorg voor kinderen.

De raad waarschuwt dat "relatief lichte vergrijpen" na de uitbreiding van het taakstrafverbod al snel als mishandeling kunnen worden gezien. "Bijvoorbeeld als iemand in de chaos van een uit de hand gelopen demonstratie een agent duwt, in paniek aan de arm van een ambulancemedewerker trekt of in absolute verwarring een klap uitdeelt."

Nadelen

Een taakstraf kan met de uitbreiding nog steeds worden opgelegd om geweld tegen hulpverleners en agenten te bestraffen, aldus een woordvoerder van de raad, maar alleen in combinatie met een (voorwaardelijke) gevangenisstraf. Dat brengt nadelen met zich mee, stelt de raad. Een gevangenisstraf kan mensen "verder buiten de maatschappij plaatsen" en zorgt sneller "voor het verlies van een baan, huis of relatie".

De raad vindt het een misvatting dat geweld tegen hulpverleners niet al zwaar wordt bestraft en stelt dat het aan de rechter moet blijven om zulk geweld met een gevangenisstraf, taakstraf, boete of een combinatie daarvan te bestraffen. "Rechters hebben deze vrijheid nodig om hun werk goed te kunnen doen."

Meer uit Binnenland

Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

4 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

8 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

8 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

8 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

10 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

10 uur geleden
CPNB: stemmen op NS Publieksprijs kan niet door PHP-probleem

UTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.

10 uur geleden