Raad van toezicht NTR stapt op na meldingen over mediadirecteur
HILVERSUM (ANP) - De volledige raad van toezicht van omroep NTR stapt per direct op. De leden hebben hun ontslag aangeboden aan het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Een woordvoerder van de taakomroep bevestigt dat na berichtgeving van het AD. Aanleiding is "een aanzienlijk aantal meldingen van serieuze aard" over mediadirecteur Willemijn Francissen. De NTR heeft een brief gestuurd naar de werknemers.
Een onderzoeksbureau doet momenteel intern onderzoek naar misstanden binnen de NTR. De raad van toezicht kreeg tussentijds bericht over het onderzoek. Volgens de raad is een apart onderzoek nodig naar de rol en het gedrag van de mediadirecteur. De raad zegt "geschrokken" te zijn van het bericht van de onderzoekers. "Het is voor de NTR in onze ogen beter als dat onderzoek wordt begeleid door nieuwe toezichthouders", aldus de terugtredende raad van toezicht.
Het interne onderzoek naar misstanden bij de NTR ging afgelopen zomer fout door problemen met de databeveiliging van het onderzoek. De omroep meldde in oktober dat een nieuw onderzoek zou worden gedaan en dat Francissen uiterlijk 1 december zou terugkeren. De raad van toezicht noemt het "gegeven de ernst van het bericht onwenselijk" dat Francissen per 1 december zou terugkeren.
Verantwoordelijkheid
De toezichthouders zeggen "gezamenlijk geconcludeerd" te hebben dat de leden hun verantwoordelijkheid moeten nemen "voor het feit dat verbetering van de NTR-cultuur te lang op zich heeft laten wachten". Daarbij bieden de vertrekkende leden ook hun excuses aan aan de medewerkers van de taakomroep. "Wij hebben geconcludeerd dat we onvoldoende in beeld hebben gehad wat er binnen de NTR speelde en nog speelt. (...) Door op te stappen, maken wij de weg vrij voor anderen om deze verbetering echt in gang te zetten." De NTR benadrukt wel "unaniem" zakelijk directeur Lucas Goes te steunen.
Francissen trad afgelopen zomer al tijdelijk terug om een onderzoek naar misstanden binnen de taakomroep "zo onafhankelijk en constructief mogelijk" te kunnen laten doen. Later kwam naar buiten dat Francissen in september 2025 definitief stopt als mediadirecteur van NTR.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
5 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
8 uur geleden