Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van toezicht in gesprek met redacteuren omroep WNL

Raad van toezicht in gesprek met redacteuren omroep WNL

HILVERSUM (ANP) - Raad van toezicht-voorzitter Loek Hermans van omroep WNL is donderdagmiddag in gesprek gegaan met redacteuren van de omroep. Dat bevestigt raad van toezicht-lid Fons van Westerloo aan het ANP na berichtgeving daarover van het AD. Omroepdirecteur Bert Huisjes was niet bij het gesprek aanwezig. Over de uitkomst van het gesprek is vooralsnog niets bekend.

Aanleiding voor de bijeenkomst is de discussie rond Huisjes. Het AD publiceerde donderdag een artikel waarin met name oud-medewerkers, onder wie bekende presentatoren als Merel Westrik en Eva Jinek, zich uitlieten over de cultuur bij de omroep. Huisjes zou zich volgens hen schuldig hebben gemaakt aan zwangerschapsdiscriminatie en manipulatief gedrag.

De raad van toezicht van de omroep reageerde op het artikel door te stellen dat zij "zich gelukkig prijst" met Huisjes, met name omdat hij zoveel bereikt heeft met de omroep. Wel stelde de raad het "spijtig" te vinden dat oud-medewerkers "slechte herinneringen hebben over hun tijd bij WNL".

Verbaasd

Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag Mariette Hamer stelde daarop "verbaasd" te zijn door deze reactie. Ze stelde dat de omroep niets lijkt te hebben geleerd van het rapport van de commissie-Van Rijn, dat vorige maand verscheen over wangedrag bij de NPO. Ook de NPO zelf veroordeelde de reactie van WNL op het artikel. "De allereerste stap om iedereen een sociaal veilige werkomgeving te bieden, is het erkennen van de slachtoffers en hun verhaal", zei een NPO-woordvoerder. "Elk signaal, elke melding moet serieus worden genomen."

De raad van toezicht van WNL liet eerder weten hun eerdere reactie op het artikel niet te herzien naar aanleiding van de kritiek van Hamer en de NPO. Ook zeiden ze wel aan de slag te zijn gegaan met het rapport van de commissie. Zo zou er een tevredenheidsonderzoek zijn ingesteld en is voorgesteld om de hoofdredactie uit te breiden.

Meer uit Binnenland

NRC rectificeert berichtgeving rondom informateur Wijers

AMSTERDAM (ANP) - NRC rectificeert de berichtgeving over voormalig D66-informateur Hans Wijers. De krant zegt niet in te kunnen staan voor de totstandkoming van het artikel waarin de krant beweerde dat Wijers VVD-leider Dilan Yeşilgöz een leugenaar had genoemd.

24 minuten geleden
Prominente Surinamers eisen krans koning bij slavernijmonument

PARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.

2 uur geleden
Persoon aangehouden voor doodsbedreiging Lale Gül

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.

2 uur geleden
Rijnstate schikt met gedupeerden van misstanden met donorzaad

ARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.

2 uur geleden
Deskundigengroep dierziekten maakt zich zorgen over vogelgriep

UTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.

2 uur geleden
Zussen vermoorde Ryan: wij leven in angst voor onze vader

LELYSTAD (ANP) - De zussen van de vermoorde Ryan al Najjar zijn nog altijd doodsbang voor hun vader. "Mijn vader is nooit een vader geweest zoals andere vaders. Hij zorgde altijd voor spanning en angst en richtte zijn woede altijd op ons", zei een van de zussen van de 18-jarige vrouw uit het Friese Joure die in de nacht van 27 op 28 mei 2024 werd gedood in de buurt van Lelystad. Twee van haar broers en haar voortvluchtige vader worden verdacht van de moord.

2 uur geleden
Gaswinning bij Ternaard gaat definitief niet door, deal met NAM

WIERUM (ANP) - De gaswinning onder de Waddenzee bij Ternaard in Friesland gaat definitief niet door. De Staat heeft een deal met gaswinningsbedrijf NAM gesloten, maakte energieminister Sophie Hermans (VVD) vrijdag bekend in het dorpshuis van het nabijgelegen Wierum.

3 uur geleden