Raad van toezicht in gesprek met redacteuren omroep WNL
HILVERSUM (ANP) - Raad van toezicht-voorzitter Loek Hermans van omroep WNL is donderdagmiddag in gesprek gegaan met redacteuren van de omroep. Dat bevestigt raad van toezicht-lid Fons van Westerloo aan het ANP na berichtgeving daarover van het AD. Omroepdirecteur Bert Huisjes was niet bij het gesprek aanwezig. Over de uitkomst van het gesprek is vooralsnog niets bekend.
Aanleiding voor de bijeenkomst is de discussie rond Huisjes. Het AD publiceerde donderdag een artikel waarin met name oud-medewerkers, onder wie bekende presentatoren als Merel Westrik en Eva Jinek, zich uitlieten over de cultuur bij de omroep. Huisjes zou zich volgens hen schuldig hebben gemaakt aan zwangerschapsdiscriminatie en manipulatief gedrag.
De raad van toezicht van de omroep reageerde op het artikel door te stellen dat zij "zich gelukkig prijst" met Huisjes, met name omdat hij zoveel bereikt heeft met de omroep. Wel stelde de raad het "spijtig" te vinden dat oud-medewerkers "slechte herinneringen hebben over hun tijd bij WNL".
Verbaasd
Regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag Mariette Hamer stelde daarop "verbaasd" te zijn door deze reactie. Ze stelde dat de omroep niets lijkt te hebben geleerd van het rapport van de commissie-Van Rijn, dat vorige maand verscheen over wangedrag bij de NPO. Ook de NPO zelf veroordeelde de reactie van WNL op het artikel. "De allereerste stap om iedereen een sociaal veilige werkomgeving te bieden, is het erkennen van de slachtoffers en hun verhaal", zei een NPO-woordvoerder. "Elk signaal, elke melding moet serieus worden genomen."
De raad van toezicht van WNL liet eerder weten hun eerdere reactie op het artikel niet te herzien naar aanleiding van de kritiek van Hamer en de NPO. Ook zeiden ze wel aan de slag te zijn gegaan met het rapport van de commissie. Zo zou er een tevredenheidsonderzoek zijn ingesteld en is voorgesteld om de hoofdredactie uit te breiden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond naar het Midden-Oosten om daar reizigers op te halen die zijn gestrand door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Hij zei niet naar welk land het vliegtuig gaat. In de regio zijn vermoedelijk duizenden Nederlanders gestrand.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.
2 uur geleden