Raad van State wil meer weten over beroemd trapveldje Nijmegen
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Nijmegen moet uitleggen waarom maatregelen die zijn verzonnen tegen de geluidsoverlast van een inmiddels 'wereldberoemd' trapveldje bij een school afdoende zouden zijn. De gemeente krijgt daar zestien weken de tijd voor, heeft de Raad van State woensdag bepaald.
Het trap- en pannaveldje bij de school werd enkele jaren geleden wereldnieuws toen de gemeente het speelveld wilde sluiten, nadat omwonenden hadden geklaagd over het lawaai. Onder meer BBC News, Al Jazeera en Fox News kwamen naar Nijmegen omdat de gemeente kinderen het buitenspelen zou willen verbieden. Het schoolplein annex speelveld bestaat al veel langer dan de appartementengebouwen die eromheen zijn gebouwd. Bewoners van de nieuwe appartementen zeggen dat de gebouwen werken als een klankkast, waardoor speelgeluiden worden versterkt. Uit diverse onderzoeken is gebleken dat het geluidsniveau te hoog is.
De gemeente plaatste een bord bij het veldje dat er 's avonds en 's nachts niet gespeeld mag worden, maar de hoogste bestuursrechter is het met omwonenden eens dat het niet aannemelijk is dat enkel het plaatsen van een bord de geluidsoverlast voldoende zal verminderen. Er staan meer maatregelen op stapel om de geluidsoverlast te beperken, zoals het planten van een dichte haag. Maar, zegt de Raad van State, het duurt lang voor de planten groot genoeg zijn en bovendien helpt het niet dat er ballen in de beplanting geschoten zullen worden. Ook het effect van instructies aan de schoolkinderen dat er niet tegen houten palen geschoten mag worden is volgens de hoogste bestuursrechter twijfelachtig, aangezien er buiten schooltijd geen toezicht op het veldje is en er heel veel houten palen staan, waardoor de kans groot is dat toch per ongeluk ballen tegen de palen komen.
De Raad van State buigt zich weer over de zaak als de gemeente een nieuw besluit heeft genomen.
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
11 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
11 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
12 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
1 dag geleden