Raad van State wil meer weten over beroemd trapveldje Nijmegen
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Nijmegen moet uitleggen waarom maatregelen die zijn verzonnen tegen de geluidsoverlast van een inmiddels 'wereldberoemd' trapveldje bij een school afdoende zouden zijn. De gemeente krijgt daar zestien weken de tijd voor, heeft de Raad van State woensdag bepaald.
Het trap- en pannaveldje bij de school werd enkele jaren geleden wereldnieuws toen de gemeente het speelveld wilde sluiten, nadat omwonenden hadden geklaagd over het lawaai. Onder meer BBC News, Al Jazeera en Fox News kwamen naar Nijmegen omdat de gemeente kinderen het buitenspelen zou willen verbieden. Het schoolplein annex speelveld bestaat al veel langer dan de appartementengebouwen die eromheen zijn gebouwd. Bewoners van de nieuwe appartementen zeggen dat de gebouwen werken als een klankkast, waardoor speelgeluiden worden versterkt. Uit diverse onderzoeken is gebleken dat het geluidsniveau te hoog is.
De gemeente plaatste een bord bij het veldje dat er 's avonds en 's nachts niet gespeeld mag worden, maar de hoogste bestuursrechter is het met omwonenden eens dat het niet aannemelijk is dat enkel het plaatsen van een bord de geluidsoverlast voldoende zal verminderen. Er staan meer maatregelen op stapel om de geluidsoverlast te beperken, zoals het planten van een dichte haag. Maar, zegt de Raad van State, het duurt lang voor de planten groot genoeg zijn en bovendien helpt het niet dat er ballen in de beplanting geschoten zullen worden. Ook het effect van instructies aan de schoolkinderen dat er niet tegen houten palen geschoten mag worden is volgens de hoogste bestuursrechter twijfelachtig, aangezien er buiten schooltijd geen toezicht op het veldje is en er heel veel houten palen staan, waardoor de kans groot is dat toch per ongeluk ballen tegen de palen komen.
De Raad van State buigt zich weer over de zaak als de gemeente een nieuw besluit heeft genomen.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
1 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
3 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
4 uur geleden