Raad van State wil meer weten over beroemd trapveldje Nijmegen
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Nijmegen moet uitleggen waarom maatregelen die zijn verzonnen tegen de geluidsoverlast van een inmiddels 'wereldberoemd' trapveldje bij een school afdoende zouden zijn. De gemeente krijgt daar zestien weken de tijd voor, heeft de Raad van State woensdag bepaald.
Het trap- en pannaveldje bij de school werd enkele jaren geleden wereldnieuws toen de gemeente het speelveld wilde sluiten, nadat omwonenden hadden geklaagd over het lawaai. Onder meer BBC News, Al Jazeera en Fox News kwamen naar Nijmegen omdat de gemeente kinderen het buitenspelen zou willen verbieden. Het schoolplein annex speelveld bestaat al veel langer dan de appartementengebouwen die eromheen zijn gebouwd. Bewoners van de nieuwe appartementen zeggen dat de gebouwen werken als een klankkast, waardoor speelgeluiden worden versterkt. Uit diverse onderzoeken is gebleken dat het geluidsniveau te hoog is.
De gemeente plaatste een bord bij het veldje dat er 's avonds en 's nachts niet gespeeld mag worden, maar de hoogste bestuursrechter is het met omwonenden eens dat het niet aannemelijk is dat enkel het plaatsen van een bord de geluidsoverlast voldoende zal verminderen. Er staan meer maatregelen op stapel om de geluidsoverlast te beperken, zoals het planten van een dichte haag. Maar, zegt de Raad van State, het duurt lang voor de planten groot genoeg zijn en bovendien helpt het niet dat er ballen in de beplanting geschoten zullen worden. Ook het effect van instructies aan de schoolkinderen dat er niet tegen houten palen geschoten mag worden is volgens de hoogste bestuursrechter twijfelachtig, aangezien er buiten schooltijd geen toezicht op het veldje is en er heel veel houten palen staan, waardoor de kans groot is dat toch per ongeluk ballen tegen de palen komen.
De Raad van State buigt zich weer over de zaak als de gemeente een nieuw besluit heeft genomen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
2 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
12 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
16 uur geleden