Raad van State wil meer weten over beroemd trapveldje Nijmegen
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Nijmegen moet uitleggen waarom maatregelen die zijn verzonnen tegen de geluidsoverlast van een inmiddels 'wereldberoemd' trapveldje bij een school afdoende zouden zijn. De gemeente krijgt daar zestien weken de tijd voor, heeft de Raad van State woensdag bepaald.
Het trap- en pannaveldje bij de school werd enkele jaren geleden wereldnieuws toen de gemeente het speelveld wilde sluiten, nadat omwonenden hadden geklaagd over het lawaai. Onder meer BBC News, Al Jazeera en Fox News kwamen naar Nijmegen omdat de gemeente kinderen het buitenspelen zou willen verbieden. Het schoolplein annex speelveld bestaat al veel langer dan de appartementengebouwen die eromheen zijn gebouwd. Bewoners van de nieuwe appartementen zeggen dat de gebouwen werken als een klankkast, waardoor speelgeluiden worden versterkt. Uit diverse onderzoeken is gebleken dat het geluidsniveau te hoog is.
De gemeente plaatste een bord bij het veldje dat er 's avonds en 's nachts niet gespeeld mag worden, maar de hoogste bestuursrechter is het met omwonenden eens dat het niet aannemelijk is dat enkel het plaatsen van een bord de geluidsoverlast voldoende zal verminderen. Er staan meer maatregelen op stapel om de geluidsoverlast te beperken, zoals het planten van een dichte haag. Maar, zegt de Raad van State, het duurt lang voor de planten groot genoeg zijn en bovendien helpt het niet dat er ballen in de beplanting geschoten zullen worden. Ook het effect van instructies aan de schoolkinderen dat er niet tegen houten palen geschoten mag worden is volgens de hoogste bestuursrechter twijfelachtig, aangezien er buiten schooltijd geen toezicht op het veldje is en er heel veel houten palen staan, waardoor de kans groot is dat toch per ongeluk ballen tegen de palen komen.
De Raad van State buigt zich weer over de zaak als de gemeente een nieuw besluit heeft genomen.
Meer uit Binnenland
BRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd en daarbij lichtgewond geraakt. De marechaussee onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De NS raadt bezoekers van Harry Styles-concerten op woensdag 20 mei, vrijdag 22 mei en zaterdag 23 mei aan "alternatief vervoer" te nemen. Tijdens de concerten in de Johan Cruijff ArenA rijden er door werkzaamheden minder treinen van en naar station Amsterdam Bijlmer ArenA.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Alle opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius die op de eerste repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) op basis van monsters die bij aankomst zijn afgenomen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het fatbikeverbod in de binnenstad van Enschede dat sinds 11 maart geldt, lijkt goed te werken. Dat laat een woordvoerster van de gemeente weten. Woensdag start de rechtszaak die fatbikeverkoper La Souris tegen de gemeente heeft aangespannen vanwege het verbod. Dan krijgt de gemeente volgens een woordvoerster van de rechtbank Overijssel een brief over de termijn om op de aanklacht te reageren.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Tegenstanders van een geplande noodopvang voor 240 asielzoekers in Apeldoorn, zetten hun protesten voort. Ook maandagavond gingen enkele betogers volgens de politie over de schreef. Het bleef bij vier aanhoudingen, het laagste aantal van de afgelopen dagen. Ook voor dinsdagavond "houden gemeente en politie rekening met een demonstratie", laten de instanties weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten van Nederlandse universiteiten kunnen weer gebruikmaken van de onderwijssoftware Canvas. De instellingen schakelen het platform weer in, nu de makers ervan een akkoord hebben gesloten met de cybercriminelen die waren binnengedrongen in het systeem. De hackers beloven dat ze de gestolen gegevens teruggeven. De ontwikkelaar, Instructure, meldt niet hoeveel losgeld daarvoor is betaald.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.
4 uur geleden