Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van State velt oordeel over schadevergoeding stint

Raad van State velt oordeel over schadevergoeding stint

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State, de hoogste bestuursrechter van het land, oordeelt woensdag of het kabinet een schadevergoeding moet betalen aan de fabrikant van de stint en aan kinderopvangcentra. Het kabinet besloot de elektrische bolderwagen van de weg te halen na het dodelijke ongeluk in 2018, waarbij vier kinderen omkwamen. Het model bleek problemen te hebben met de rem.

De rechter oordeelde in maart dit jaar dat de Staat direct een schadevergoeding had moeten aanbieden aan scholen, omdat zij door het besluit vervangend vervoer moesten aanschaffen. Ook vond de rechter dat het ministerie van Infrastructuur in 2011 steken had laten vallen tijdens de technische keuring van de stint.

Het kabinet ging in beroep tegen de uitspraak. Toenmalig minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) vond dat de stint omwille de veiligheid direct van de weg gehaald moest worden. Daarom was er volgens haar geen tijd om de procedure voor schadevergoeding af te wachten.

Ook was ze het oneens met de rechter over een zwaardere versie van de stint. De rechtbank ziet de zwaardere en lichtere versie als hetzelfde voertuig. Maar Van Nieuwenhuizen beschouwde de zwaardere variant als een apart voertuig. Die had volgens haar nooit de weg op gemogen omdat deze niet is goedgekeurd door het ministerie. Als het ministerie ongelijk krijgt, komen instellingen die de zwaardere stint gebruiken mogelijk ook in aanmerking voor een schadevergoeding.

Inmiddels rijdt de opvolger van de stint weer op de openbare weg. Ook deze zogeheten BSO-bus wordt vooral gebruikt door de kinderopvangbranche.

Meer uit Binnenland

Ook in de nacht binnenblijfadvies voor Overasselt en Nederasselt

OVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".

1 uur geleden
Omroep MAX wil Nederlandse deelname songfestival niet organiseren

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.

1 uur geleden
De mobiele eenheid ondersteunt onderzoek politie in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.

4 uur geleden
Korpschef: snel handelen redde leven neergeschoten agent

HILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.

4 uur geleden
Nieuw geval van westnijlvirus in regio Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nieuw geval van het westnijlvirus in de regio Amsterdam. Dat bevestigt de GGD Amsterdam na berichtgeving van AT5.

5 uur geleden
Politiechef: er werd direct geschoten op agenten in Overasselt

MALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.

6 uur geleden
Douane ziet na nieuwe heffing fors minder pakjes uit China komen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.

6 uur geleden