Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van State: plannen voor uitbreiding Efteling moeten beter

Raad van State: plannen voor uitbreiding Efteling moeten beter

DEN HAAG (ANP) - De Efteling mag voorlopig niet uitbreiden. Het bestemmingsplan van de gemeente dat de groei van het attractiepark mogelijk moet maken, rammelt volgens de Raad van State. De hoogste bestuursrechter geeft de gemeenteraad van Loon op Zand een halfjaar de tijd om de plannen aan te passen.

Omwonenden en bedrijven uit de buurt die grote overlast vreesden, hadden de zaak aangespannen om de uitbreiding te dwarsbomen. De rechter is het met hun bezwaren niet eens, maar heeft wel vijftien gebreken geconstateerd in het bestemmingsplan.

De noodzaak van de uitbreiding is volgens de Raad van State niet goed onderbouwd. Momenteel is bijna 90 procent van het park onbebouwd. De gemeente en de Efteling willen dat graag zo houden, maar ze moeten dat beter beargumenteren.

Verder "biedt het plan te veel ruimte aan de Efteling" en zijn de gevolgen van de voorgenomen groei voor omwonenden en de natuur niet op alle punten juist beoordeeld. Zo is niet goed genoeg onderzocht in hoeverre de groei leidt tot stikstofuitstoot en wat de gevolgen daarvan zijn voor het nabijgelegen natuurgebied De Loonse en Drunense Duinen.

Meer uit Binnenland

OM eist negen jaar cel tegen moeder voor doodschudden baby

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Den Haag negen jaar cel geëist tegen de 34-jarige Faristha S. voor doodslag op haar 10 maanden oude zoontje. De vrouw zou het jongetje op 14 april 2023 door elkaar hebben geschud, waardoor het ernstig hersenletsel opliep. Het kind overleed op 9 mei 2023 in een ziekenhuis.

9 minuten geleden
Monitor: acceptatie van lhbtiqa+-personen neemt licht af

UTRECHT (ANP) - De acceptatie van homoseksuele en lesbische personen is de afgelopen twee jaar niet toegenomen, terwijl die van transgender, non-binaire en intersekse personen licht is gedaald. Dat staat in de lhbtiqa+-monitor van Movisie. Dat kenniscentrum doet samen met Ipsos I&O en adviesbureau Panteia elke twee jaar onderzoek naar de leefsituatie van lhbtiqa+-personen en de opvattingen over hen in Nederland.

55 minuten geleden
Rijks ruimt plek eregalerij in voor twee schilderijen De Kooning

AMSTERDAM (ANP) - In de eregalerij van het Rijksmuseum in Amsterdam zijn van 9 oktober tot en met 17 januari twee topstukken te zien van Willem de Kooning. Woman I (1950-1952) en Woman and Bicycle (1952-1953) hangen daar in een eigen kabinet, vlak naast Rembrandts Nachtwacht. De werken zijn een extra eerbetoon naast de overzichtstentoonstelling die het museum wijdt aan de Nederlands-Amerikaanse schilder.

1 uur geleden
Passagiersschip met 75 opvarenden vast op zandplaat bij Breskens

BRESKENS (ANP) - Een schip met zeventig passagiers en vijf bemanningsleden aan boord is dinsdag vast komen te liggen op een zandplaat in de Westerschelde bij Breskens, in Zeeuws-Vlaanderen. Zij zijn in het begin van de middag bijna allemaal met boten van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij naar Breskens gebracht, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Drie bemanningsleden zijn nog aan boord.

1 uur geleden
Provincies willen meer investeringen Rijk, 'anders staan we stil'

ENSCHEDE (ANP) - Provincies hebben het kabinet opgeroepen om meer te investeren, vooral in de Nederlandse infrastructuur. Op het jaarcongres van het Interprovinciaal Overleg (IPO) in Enschede zei voorzitter Ina Adema dat het Rijk niet alleen moet kijken naar de kosten, maar ook naar wat zulke uitgaven opleveren voor de maatschappij. De Brabantse commissaris van de Koning noemde specifiek investeringen in bereikbaarheid.

1 uur geleden
24 mensen krijgen dwangsom na rellen in Neder-Betuwe

OPHEUSDEN (ANP) - Er is een dwangsom opgelegd aan 24 mensen vanwege hun betrokkenheid bij de rellen in Opheusden en Kesteren. Wie opnieuw betrokken is bij ongeregeldheden, moet 5000 euro betalen. Dat bedrag kan oplopen tot 15.000 euro. De dwangsom geldt voor de hele gemeente Neder-Betuwe.

2 uur geleden
Dwangsommen Dolfinarium om dierenshows van de baan

DEN HAAG (ANP) - Het Dolfinarium in Harderwijk hoeft geen dwangsommen te betalen na beschuldigingen van shows met onnatuurlijk dierengedrag. Twee van de drie dwangsommen die de staatssecretaris van Natuur (LVVN) vorig jaar had opgelegd vanwege shows met dolfijnen, walrussen en zeehonden zijn door de rechter afgekeurd. In een derde zaak heeft het Dolfinarium de werkwijze aangepast.

2 uur geleden