Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van State oordeelt over uitbreiding de Efteling

Raad van State oordeelt over uitbreiding de Efteling

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State komt woensdag met een oordeel over de uitbreidingsplannen van de Efteling. Het attractiepark ontvangt jaarlijks zo'n 5 miljoen bezoekers, maar in 2030 zouden dat er 7 miljoen moeten worden. De gemeente Loon op Zand moet dan eerst wel het bestemmingsplan op orde hebben dat die groei mogelijk moet maken.

In oktober 2020 zag de hoogste bestuursrechter nog gebreken in de plannen. Zo had de gemeenteraad de uitbreiding niet goed onderbouwd, bood het bestemmingsplan te veel ruimte aan de Efteling en waren de gevolgen voor omwonenden en de natuur niet op alle punten goed beoordeeld. Er was bijvoorbeeld niet goed onderzocht in hoeverre de groei leidt tot stikstofuitstoot en wat de gevolgen daarvan zijn voor het nabijgelegen natuurgebied De Loonse en Drunense Duinen. De gemeente kreeg een halfjaar de tijd om de plannen aan te passen. Dat gewijzigde plan is in februari naar de Raad van State gezonden en die beoordeelt of alle tekortkomingen zijn gerepareerd.

Rond het park moeten extra parkeerplaatsen en verblijfsrecreatie komen. De plannen voorzien ook in aanpassing en uitbreiding van het wegennet. De gemeenteraad van Loon op Zand stemde in 2018 unaniem in met de plannen van het park. Daarop spanden de tegenstanders een rechtszaak aan. Zij zijn bang onder meer bang voor verkeers- en parkeerproblemen en geluidsoverlast en vinden dat hun privacy wordt geschonden omdat hun percelen door de uitbreiding worden omsloten door het park.

Meer uit Binnenland

Douane voert druk op tegen sigarettensmokkel

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse douane heeft in de eerste zes maanden van dit jaar 106 miljoen illegale sigaretten onderschept, het merendeel in zeecontainers. "De smokkel van tabaksproducten is naast cannabis een vast verdienmodel van criminelen geworden", meldt directeur-generaal van de douane, Nanette van Schelven. De hoge accijns op tabaksproducten maakt de smokkel aantrekkelijk. In heel 2025 werden bijna 255 miljoen illegale sigaretten onderschept.

1 uur geleden
UNICEF: wereldwijde vaccinatiegraad onder kinderen stijgt licht

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde vaccinatiegraad onder kinderen is in 2025 licht gestegen ten opzichte van de jaren daarvoor. Dat maakte UNICEF Nederland dinsdag bekend.

3 uur geleden
Politie Amsterdam in actie tegen mensenhandel op de Wallen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een operatie uitgevoerd in een lopend onderzoek naar mensenhandel op de Wallen. Dat maakte de politie bekend. Er zijn aanhoudingen verricht, maar de politie wil daar in het belang van het onderzoek nog niets over zeggen, ook niet over het aantal verdachten.

3 uur geleden
AVROTROS: Geel was gewaardeerd acteur in Flikken Rotterdam

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft dinsdagavond "met grote verslagenheid kennisgenomen van het overlijden van Cees Geel". De acteur speelde vanaf 2016 in de AVROTROS-serie Flikken Rotterdam de rol van rechercheur Stan Vroom.

6 uur geleden
Verslagen reacties op overlijden acteur Cees Geel

DEN HAAG (ANP) - Diverse mensen hebben met verslagenheid gereageerd op het plotselinge overlijden van acteur Cees Geel. Regisseur Eddy Terstall herinnert zich Geel als een "intens mens, een intense vriend en een intense acteur". Terstall regisseerde hem in 2004 in de film Simon. "Hij was in zijn spel heel toegewijd en charismatisch."

6 uur geleden
Acteur Cees Geel (61) plotseling overleden aan hartstilstand

AMSTERDAM (ANP) - Acteur Cees Geel is dinsdagochtend plotseling overleden aan de gevolgen van een hartstilstand. Dat heeft zijn management namens zijn familie aan het ANP gemeld.

7 uur geleden
Steeds meer waterschappen verbieden oppompen van water

DOETINCHEM (ANP) - Ook in het oosten van het land hebben steeds meer waterschappen een onttrekkingsverbod ingesteld, wat betekent dat inwoners en bedrijven geen water meer mogen halen uit sloten, beken en rivieren. Bij Waterschap Rivierenland geldt dat vanaf woensdag voor een gebied tussen Nijmegen en de Maas, bij Waterschap Rijn en IJssel vanaf donderdag voor het hele werkgebied. Dat betekent dat onder meer in de Achterhoek, het zuidoosten van de Veluwe en in het zuiden van Overijssel geen water meer opgepompt mag worden om gewassen, tuinen en sportvelden te besproeien.

10 uur geleden