Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van State keurt natuurvergunningen basis Woensdrecht goed

Raad van State keurt natuurvergunningen basis Woensdrecht goed

DEN HAAG (ANP) - Defensie kan alle werkzaamheden op vliegbasis Woensdrecht voortzetten met geldige natuurvergunningen. Dat is de uitkomst van twee juridische procedures die zich jaren hebben voortgesleept. De Raad van State bepaalde woensdag dat de twee natuurvergunningen waar de zaak om draaide in stand blijven en nu definitief zijn.

De basis in West-Brabant is onder meer aangewezen voor het onderhouden en testen van straalmotoren van F35-straaljagers (ook bekend als JSF). Dat is internationaal zo afgesproken. Verder is er een brandweeroefenterrein en zit er een opleidingscentrum van de luchtmacht. Al in 2015 gaf de toenmalige minister van Natuur twee vergunningen af voor de basis. Die moesten door diverse rechterlijke uitspraken al op onderdelen worden aangepast.

Natuurorganisatie Namiro had bezwaar gemaakt tegen de vergunningen. De organisatie vreesde voor schade aan beschermde natuurgebieden in de omgeving, door de stikstofuitstoot die met de veranderende activiteiten op de basis gepaard gaat. In de buurt ligt bijvoorbeeld het beschermde Natura 2000-gebied Brabantse Wal.

Nader onderzoek

In een eerdere fase bleken stikstofonderzoeken niet geheel te voldoen en moest nader onderzoek worden gedaan. De conclusie daarvan viel gunstig uit voor de basis, want er valt volgens de onderzoekers geen natuurschade te verwachten.

De Raad van State oordeelt al met al dat de vergunningen nu goed genoeg zijn onderbouwd. Namiro krijgt wel definitief gelijk in een aantal eerder aangevoerde bezwaren, maar doordat de overheid daarop heeft ingespeeld met uitgebreider onderzoek verandert er in de praktijk niets. Daarmee is de zaak nu ten einde.

Meer uit Binnenland

Nederlander omgekomen bij deltavliegerongeluk in de Franse Alpen

VAL BUËCH-MÉOUGE (ANP/AFP) - Een ongeluk met een deltavlieger in de Franse Alpen heeft een Nederlander van 65 jaar het leven gekost. De man deed met zijn deltavlieger mee aan een wedstrijd waarbij de deelnemers afdaalden van de berg Chabre.

4 uur geleden
Tientallen tips bij de politie over ernstig zedenmisdrijf Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft tientallen tips binnengekregen over het zedenmisdrijf in het bos bij Zeist, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van RTV Utrecht. Daar werd vrijdag een vrouw slachtoffer van ernstig seksueel geweld. Alle tips worden onderzocht, aldus de woordvoerster.

6 uur geleden
Enkele advocaten willen Ridouan Taghi wel verdedigen

AMSTERDAM (ANP) - Bij het landelijk dekenberaad hebben zich "enkele strafrechtadvocaten" gemeld die de verdediging van topcrimineel Ridouan Taghi op zich willen nemen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving in Het Financieele Dagblad.

7 uur geleden
Schoof: gesprek tussen Zelensky en Trump is belangrijke stap

DEN HAAG (ANP) - Het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag is een belangrijke stap om de dagelijkse aanvallen op Oekraïne te stoppen, ziet demissionair premier Dick Schoof zondag. "Morgen moet een goede voorbereiding zijn voor het gesprek dat uiteindelijk moet plaatsvinden tussen Poetin, Zelensky en Trump."

8 uur geleden
DENK-Kamerlid Ergin: Van Baarle blijft voor ons de lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - Als het aan DENK-Kamerlid Doğukan Ergin ligt, komt Stephan van Baarle weer terug als lijsttrekker van de partij nu het partijbestuur is afgetreden. Maar "Van Baarle moet het besluit zelf nemen en wij willen hem daarvoor de ruimte geven", zegt Ergin.

9 uur geleden
Partijbestuur DENK legt per direct functie neer

DEN HAAG (ANP) - Het partijbestuur van DENK legt per direct zijn functie neer "om de basis te leggen voor de juiste omstandigheden waarin de komende verkiezingen zullen worden voorbereid". Dat staat in een verklaring van de Tweede Kamerfractie en het partijbestuur die zondag naar buiten is gebracht.

10 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen afschot van wolf Bram

MAARN (ANP) - In Maarn (Utrecht) hebben enkele tientallen mensen gedemonstreerd voor het welzijn van wolf GW3237m, ook wel wolf Bram genoemd. Vorige maand bepaalde een rechter dat deze wolf mag worden afgeschoten, nadat hij in mei tot twee keer toe een wandelaarster in haar been had gebeten.

10 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!