Raad van State geeft betrokkenen Feyenoord City uitstel
ROTTERDAM (ANP) - De Raad van State heeft onder meer de gemeente Rotterdam, voetbalclub Feyenoord en stadion Feijenoord meer tijd gegeven om hun plannen uit te werken over hoe het verder moet met Feyenoord City. De nieuwe deadline voor de plannen is 6 mei. Daarna wordt een nieuwe zittingsdatum bepaald.
"De betrokken partijen gaven aan pas in april 2022 duidelijkheid over hun standpunten te hebben, vandaar dat we ze nieuw uitstel bieden tot 6 mei om ze de gelegenheid te geven ons te informeren", laat een woordvoerster van de Raad van State weten. Oorspronkelijk zouden de betrokken partijen dit voor 1 februari moeten laten weten aan de hoogste bestuursrechter. Die heeft de partijen nu in een brief laten weten hen meer tijd te bieden.
Het bestemmingsplan van Feyenoord City, waarvan de plannen behalve een nieuw voetbalstadion ook 3800 woningen en voorzieningen omvatten, ligt bij de Raad van State. Die besloot in november vorig jaar om een zitting hierover niet door te laten gaan vanwege destijds nieuwe ontwikkelingen. Feyenoord liet toen namelijk weten het stadionplan te heroverwegen en een besluit hierover tot zeker komende zomer uit te stellen, waarbij de voetbalclub zei alle opties open te houden. De Rotterdamse gemeenteraad zei destijds door te willen met de gebiedsontwikkeling Feyenoord City, of dit nu met of zonder nieuw voetbalstadion is.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
6 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
10 uur geleden