Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van State: eigen cao in beveiligingsbranche mocht niet

Raad van State: eigen cao in beveiligingsbranche mocht niet

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) mocht enkele jaren geleden geen toestemming geven aan een branchevereniging voor beveiligingsbedrijven om haar eigen cao te hanteren. De leden van de Vereniging Veiligheidsdomein Nederland (VVNL) moeten in plaats daarvan de twee algemeen geldende cao's aanhouden. Dit heeft de Raad van State bepaald.

De VVNL kreeg enkele jaren geleden toestemming van de toenmalige minister om af te wijken van de reguliere cao's in de beveiligingsbranche. Die zijn afgesloten door andere werkgeversverenigingen in de beveiligingsbranche, waaronder de Nederlandse Veiligheidsbranche (NVB). De minister gaf de VVNL deze vrijstelling omdat alle bedrijven die toen lid waren van de VVNL bepaalde kenmerken en andere werkzaamheden hadden dan de bedrijven die onder de algemene cao's vallen. De NVB was het daar niet mee eens en ging tegen het besluit in beroep.

De Raad van State vindt dat de toenmalige minister er ten onrechte van uitging dat alle leden van VVNL die afwijkende kenmerken hebben. De Raad van State ziet daarom niet waarom zij zich niet aan de reguliere cao's zouden hoeven houden.

Meer uit Financieel

India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

11 minuten geleden
Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

1 uur geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

1 uur geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

1 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

2 uur geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

2 uur geleden