Raad van State: eigen cao in beveiligingsbranche mocht niet
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) mocht enkele jaren geleden geen toestemming geven aan een branchevereniging voor beveiligingsbedrijven om haar eigen cao te hanteren. De leden van de Vereniging Veiligheidsdomein Nederland (VVNL) moeten in plaats daarvan de twee algemeen geldende cao's aanhouden. Dit heeft de Raad van State bepaald.
De VVNL kreeg enkele jaren geleden toestemming van de toenmalige minister om af te wijken van de reguliere cao's in de beveiligingsbranche. Die zijn afgesloten door andere werkgeversverenigingen in de beveiligingsbranche, waaronder de Nederlandse Veiligheidsbranche (NVB). De minister gaf de VVNL deze vrijstelling omdat alle bedrijven die toen lid waren van de VVNL bepaalde kenmerken en andere werkzaamheden hadden dan de bedrijven die onder de algemene cao's vallen. De NVB was het daar niet mee eens en ging tegen het besluit in beroep.
De Raad van State vindt dat de toenmalige minister er ten onrechte van uitging dat alle leden van VVNL die afwijkende kenmerken hebben. De Raad van State ziet daarom niet waarom zij zich niet aan de reguliere cao's zouden hoeven houden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FTC onderzoekt grote AI-bedrijven vanwege verschillende veiligheidsincidenten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Amerikaanse mededingingsautoriteit zou onder meer OpenAI, bekend van ChatGPT, en Anthropic van chatbot Claude onderzoeken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.
4 uur geleden