Raad van State: eigen cao in beveiligingsbranche mocht niet
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) mocht enkele jaren geleden geen toestemming geven aan een branchevereniging voor beveiligingsbedrijven om haar eigen cao te hanteren. De leden van de Vereniging Veiligheidsdomein Nederland (VVNL) moeten in plaats daarvan de twee algemeen geldende cao's aanhouden. Dit heeft de Raad van State bepaald.
De VVNL kreeg enkele jaren geleden toestemming van de toenmalige minister om af te wijken van de reguliere cao's in de beveiligingsbranche. Die zijn afgesloten door andere werkgeversverenigingen in de beveiligingsbranche, waaronder de Nederlandse Veiligheidsbranche (NVB). De minister gaf de VVNL deze vrijstelling omdat alle bedrijven die toen lid waren van de VVNL bepaalde kenmerken en andere werkzaamheden hadden dan de bedrijven die onder de algemene cao's vallen. De NVB was het daar niet mee eens en ging tegen het besluit in beroep.
De Raad van State vindt dat de toenmalige minister er ten onrechte van uitging dat alle leden van VVNL die afwijkende kenmerken hebben. De Raad van State ziet daarom niet waarom zij zich niet aan de reguliere cao's zouden hoeven houden.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Alleenstaande kopers winnen terrein op de woningmarkt, ondanks de gestegen huizenprijzen en hogere hypotheekrentes. Hypotheekadviesketen De Hypotheker merkt dat het aantal hypotheekaanvragen van singles afgelopen kwartaal duidelijk in de lift zat, terwijl dat van stellen maar zeer licht toenam.
38 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.
9 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.
13 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".
14 uur geleden