Raad van State: eigen cao in beveiligingsbranche mocht niet
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) mocht enkele jaren geleden geen toestemming geven aan een branchevereniging voor beveiligingsbedrijven om haar eigen cao te hanteren. De leden van de Vereniging Veiligheidsdomein Nederland (VVNL) moeten in plaats daarvan de twee algemeen geldende cao's aanhouden. Dit heeft de Raad van State bepaald.
De VVNL kreeg enkele jaren geleden toestemming van de toenmalige minister om af te wijken van de reguliere cao's in de beveiligingsbranche. Die zijn afgesloten door andere werkgeversverenigingen in de beveiligingsbranche, waaronder de Nederlandse Veiligheidsbranche (NVB). De minister gaf de VVNL deze vrijstelling omdat alle bedrijven die toen lid waren van de VVNL bepaalde kenmerken en andere werkzaamheden hadden dan de bedrijven die onder de algemene cao's vallen. De NVB was het daar niet mee eens en ging tegen het besluit in beroep.
De Raad van State vindt dat de toenmalige minister er ten onrechte van uitging dat alle leden van VVNL die afwijkende kenmerken hebben. De Raad van State ziet daarom niet waarom zij zich niet aan de reguliere cao's zouden hoeven houden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.
6 uur geleden