Raad van State betwijfelt of verhoging verkeersboetes nuttig is
DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is nog niet overtuigd van het nut om verkeersboetes voor lichte verkeersovertredingen volgend jaar met 10 procent te verhogen, meldt het adviesorgaan maandag. Eerder liet het Openbaar Ministerie (OM) al weten bezwaren te hebben tegen de in de voorjaarsnota aangekondigde hogere verkeersboetes.
Demissionair justitieminister Dilan Yeşilgöz maakt de boetes duurder om gaten in de begroting te dichten, meldde ze eerder in een brief aan de Tweede Kamer. "Geen goede reden", oordeelt de Raad van State in haar advies. Volgens de belangrijke kabinetsadviseur zijn de boetes namelijk bedoeld om het verkeer veiliger te maken. "De hoogte van de boete moet dus ook in verhouding staan tot de aard en ernst van de verkeersovertreding", aldus het adviesorgaan. De Raad van State wil dat de effecten van de hogere boetes eerst worden onderzocht, en als deze niet bevorderlijk zijn voor de verkeersveiligheid adviseert ze om het boetebedrag niet te verhogen.
Met het verhogen van de boetes gaat Yeşilgöz ook in tegen een eerder verschenen rapport van het OM. Daarin staat dat de verkeersboetes voor lichte overtredingen als door rood rijden en zware vergrijpen als met alcohol op achter het stuur zitten te weinig uiteen lopen, en daarom uit balans zijn. Het OM pleit er dan ook voor om de boetes voor zwaardere overtredingen te verhogen, of het bedrag voor lichte verkeersovertredingen te verlagen, of een combinatie van die twee. Ondanks dit advies blijft het kabinet vooralsnog bij de verhoging van 10 procent bij lichte verkeersovertredingen.
De Raad van State sluit zich aan bij het OM, en vraagt om een toelichting waarin duidelijk wordt dat de boetebedragen "zich tot elkaar verhouden". En als dit niet mogelijk is, vindt het adviesorgaan dat de boetes voor lichte verkeersovertredingen niet verhoogd mogen worden.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - In een deel van Loosdrecht geldt een noodverordening. Zo mogen mensen alleen in de buurt van het gemeentehuis komen wanneer ze "een aantoonbaar redelijk doel" hebben om daar te zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met 1046 kilometer file op de Nederlandse wegen werd het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Drie verdachten van een fatale vechtpartij in het uitgaansgebied in Hoorn op zaterdag 28 maart blijven langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Noord-Holland bepaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als iemand vermist raakt, moet de politie makkelijker de telefoon van diegene kunnen opsporen. Dat staat in een wetsvoorstel dat het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft gepubliceerd voor reacties. De politie zou in zulke gevallen ook kunnen uitzoeken met wie de vermiste persoon het laatst contact heeft gehad.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond uiteindelijk zeven minderjarigen aangehouden in Apeldoorn. Daar hadden zich opnieuw mensen verzameld bij de rotonde in de wijk De Maten, waar al vaker is gedemonstreerd tegen asielopvangplannen. Zes van de jongeren uit Apeldoorn verstoorden de openbare orde, in die groep werd vuurwerk afgestoken. De zevende uit Overbetuwe, een gemeente tussen Arnhem en Nijmegen, overtrad zijn gebiedsverbod.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal aan de slag moeten met de hypotheekrenteaftrek, ondanks de afspraak in het coalitieakkoord om "de fiscale behandeling van de eigen woning" ongemoeid te laten. De problemen rond de dertigjaarstermijn vragen daarom, schrijven ambtenaren van het ministerie van Financiën in een rapport. Niets doen lijkt de goedkoopste oplossing, maar leidt tot oneerlijke uitkomsten. Alle mogelijke oplossingen hebben grote voor- én nadelen.
5 uur geleden