
Raad van State besluit over bestemmingsplan Feyenoord City
DEN HAAG (ANP) - De Raad van State (RvS) maakt woensdag bekend of de Rotterdamse bouwplannen voor het project Feyenoord City kunnen doorgaan. Het stedenbouwkundig project omvat onder meer de bouw van bijna 4000 woningen, infrastructuur, een stadspark en een nieuw stadion voor Feyenoord aan de oevers van de Nieuwe Maas.
De gemeenteraad ging in 2020 akkoord met het bestemmingsplan. Het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam heeft ook een omgevingsvergunning verleend voor het nieuwe stadion. De komst van het nieuwe stadion is echter voorlopig van de baan omdat de bouwkosten ruim hoger uitvielen dan de aanvankelijk begrote 444 miljoen euro.
De gemeenteraad wil graag door met de bouw van de woningen en de ruimte voor het nieuwe stadion open laten liggen totdat er een levensvatbaar stadionplan is. De vraag is of de RvS akkoord gaat met een bestemmingsplan waar voorlopig geen nieuw stadion wordt gebouwd.
Mocht de RvS het bestemmingsplan naar de prullenbak verwijzen, dan leidt dat zeer waarschijnlijk tot een jarenlange vertraging in de bouw van nieuwe woningen. De stad zegt dat de nood hoog is en wil tot 2040 tienduizenden nieuwe huizen neerzetten.
Meer uit Binnenland
UDEN (ANP) - De voetganger die in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven is gekomen bij een ongeval op de A50 bij Uden is een 18-jarige man uit Nistelrode. Dat meldt de politie op X.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Scenarioschrijver Gerard Soeteman is vrijdag op 88-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld.
9 uur geledenBASEL (ANP) - Claude heeft vrijdag de basis voor zijn finaleoptreden op het Eurovisie Songfestival gelegd. De zanger zette een haast foutloze 'generale' neer tijdens de juryshow in de St. Jakobshalle in Basel.
10 uur geledenTIRANA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met Dick Schoof gesproken over de onderhandelingen met Rusland in Istanbul, schrijft Zelensky op X. Hij benadrukte dat het belangrijk is om gezamenlijk de druk op Rusland op te voeren om een staakt-het-vuren te bereiken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De brand op een schip in het Westelijk Havengebied in Amsterdam is uit, meldt de brandweer. Sinds donderdagmiddag was er brand op het schip dat geladen was met schrootmateriaal.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bouw van twee nieuwe kerncentrales kost naar schatting 20 tot 30 miljard euro, veel meer dan het kabinet daar nu voor beschikbaar heeft. Dat schrijft klimaat- en energieminister Sophie Hermans in een brief aan de Tweede Kamer. Het is voor het eerst dat het kabinet een raming geeft van de kosten die bij de bouw komen kijken.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland mag van de rechter de wolf afschieten die vorige maand een hardloopster beet in Nationaal Park De Hoge Veluwe. De Faunabescherming, Animal Rights en Fauna4Life hadden een zaak aangespannen om dat te verhinderen, maar de rechtbank in Arnhem wees hun verzoek af.
16 uur geleden