Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van Europa tegen Spanje: zie af van uitlevering Puigdemont

Raad van Europa tegen Spanje: zie af van uitlevering Puigdemont

STRAATSBURG (ANP) - De Raad van Europa heeft Spanje maandag opgeroepen af te zien van verzoeken tot uitlevering van naar het buitenland gevluchte Catalaanse politici, onder wie voormalig minister-president van de regio Catalonië Carles Puigdemont die in België verblijft. De Spaanse regering kondigde eerder maandag aan dinsdag gratie te verlenen aan negen Catalaanse separatistische leiders die in de cel zitten.

Het Spaanse Hooggerechtshof veroordeelde burgeractivisten en voormalige leden van de regionale Catalaanse regering van Carles Puigdemont in 2019 tot 13 jaar gevangenisstraf voor hun aandeel in het door Madrid verboden en verguisde onafhankelijkheidsreferendum van 2017.

De separatist Puigdemont liet eerder al weten dat gratie geen oplossing is voor de Catalaanse crisis. "Het is duidelijk dat dit geen politieke oplossing voor het politieke conflict is", zei Puigdemont vorige week op een persconferentie met de nieuwe separatistische leider van de regio, Pere Aragonès. De gewezen minister-president, die sinds 2017 in ballingschap in België leeft om aan vervolging door het Spaanse gerecht te ontsnappen, komt niet in aanmerking voor de gratie: de regering van Pedro Sanchez wil nog altijd dat hij in Spanje berecht wordt. Hij riskeert 25 jaar gevangenis.

Meer uit Buitenland

Israël dreigt Jemenitische Houthi's met zee- en luchtblokkade

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische defensieminister Israel Katz heeft gewaarschuwd dat Israël de Jemenitische Houthi's een zee- en luchtblokkade zal opleggen als zij doorgaan met aanvallen op Israël. De uitspraak volgde op een Israëlische aanval op de haven van Hodeidah in het westen van Jemen.

29 minuten geleden
Stalker van Taylor Swift krijgt contactverbod opgelegd

LOS ANGELES (ANP) - Een vermeende stalker van Taylor Swift heeft van de rechter een tijdelijk contactverbod opgelegd gekregen. Dat melden media als het blad Billboard. De zangeres had om het contactverbod gevraagd nadat de man, Brian Jason Wagner, meerdere keren bij haar huis was opgedoken.

5 uur geleden
Passagiers van schip Madleen aangekomen op luchthaven Tel Aviv

TEL AVIV (ANP) - De passagiers van het schip de Madleen zijn aangekomen op luchthaven Ben-Gurion in Tel Aviv, "om vanuit Israël te vertrekken en terug te keren naar hun thuisland", meldt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken op X. Het ministerie schrijft dat een aantal van de passagiers "naar verwachting binnen enkele uren zal vertrekken".

5 uur geleden
Gezondheidsminister VS ontslaat alle leden panel vaccinexperts

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy jr. heeft alle zeventien leden van een panel van vaccinexperts van de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ontslagen. Kennedy wil zelf een nieuw comité samenstellen, zo meldde zijn ministerie van Volksgezondheid en Sociale Zaken maandag.

6 uur geleden
Palestijnen melden ruim 60 doden door aanvallen Israël in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen en bombardementen hebben sinds zonsopgang meer dan zestig Palestijnen gedood en tientallen anderen verwond in de Gazastrook. Dat melden de lokale autoriteiten.

9 uur geleden
Pentagon stuurt 700 mariniers naar Los Angeles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger stuurt tijdelijk ongeveer 700 mariniers naar Los Angeles, meldt persbureau Reuters op basis van een Amerikaanse functionaris, volgens wie de Insurrection Act voorlopig niet in werking treedt. Het Amerikaanse leger kan geen wetshandhavingsactiviteiten uitvoeren in de Verenigde Staten zonder een beroep te doen op de Insurrection Act, die in werking treedt als sprake is van een opstand.

9 uur geleden
Israël roept op tot evacuatie van drie Jemenitische havens

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Arabische woordvoerder van het Israëlische leger heeft in een bericht op X opgeroepen tot de evacuatie van de Jemenitische havens Ras Isa, Hodeidah en Salif, die alle drie in het door de Houthi's gecontroleerde deel van Jemen liggen.

10 uur geleden