Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van Europa schorst Rusland

Raad van Europa schorst Rusland

STRAATSBURG (ANP) - De Raad van Europa heeft Rusland als lid geschorst. De Russische aanval op Oekraïne gaat de verdragsorganisatie, die de mensenrechten in Europa bewaakt, te ver. De verantwoordelijke ministers van de 47 lidstaten hebben die conclusie vrijdag getrokken, meldt de organisatie die na de Tweede Wereldoorlog is opgericht om de mensenrechten te bevorderen.

Rusland blijft als geschorste lidstaat verplicht om zich aan de afspraken van de raad te houden. Russen houden ook de mogelijkheid om naar het mensenrechtenhof in Straatsburg te stappen. De Russische rechter die daarin zit blijft daar vooralsnog. Moskou heeft eerder gezegd uit de organisatie te stappen als het tot een schorsing zou komen. De raad laat weten dat schorsing een tijdelijke maatregel is en "kanalen van communicatie openlaat".

Een vertrek van Rusland zou een eind maken aan een decennialange worsteling met het zorgenkind. Moskou is talloze malen berispt en bestraft. Daarvan trekt het land zich steeds minder aan.

De in Straatsburg gevestigde Raad van Europa staat los van de Europese Unie.

Meer uit Buitenland

Rusland meldt weer grote Oekraïense droneaanval op Moskou

MOSKOU (ANP/DPA) - Oekraïne heeft volgens de burgemeester van Moskou weer een grote droneaanval uitgevoerd op de Russische hoofdstad. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat meer dan zeshonderd drones in de richting van Moskou zijn afgevuurd.

1 uur geleden
Marokko meldt aanhoudingen bij grens met Spaans territorium Ceuta

FNIDEQ (ANP) - Marokkaanse veiligheidstroepen hebben bij de grens met het Spaanse Ceuta zaterdag 294 mensen opgepakt die van plan zouden zijn geweest de grens te overschrijden. Dat was volgens Marokkaanse media een routine-operatie gericht tegen illegale grensoverschrijdingen. Er zijn 46 Marokkanen en 248 migranten uit zuidelijker gelegen Afrikaanse landen aangehouden.

1 uur geleden
Nachtelijke aanval op Kyiv, meerdere explosies gehoord

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt door verschillende explosies. Eerder op zaterdag hadden de autoriteiten van de hoofdstad al gewaarschuwd voor een naderende Russische aanval met ballistische raketten.

6 uur geleden
President Colombia vraagt VS importheffingen op te schorten

BOGOTÁ (ANP) - De nieuwe Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om de huidige importheffingen voor het Zuid-Amerikaanse land tijdelijk op te schorten, nadat het land zwaar werd getroffen door een aardbeving.

8 uur geleden
Meerdere doden in Indiana na stormen en overstromingen

INDIANAPOLIS (ANP) - Krachtige stormen en overstromingen hebben in de Amerikaanse staat Indiana aan ten minste zes mensen het leven gekost, onder wie een 4-jarig jongetje. Dat hebben autoriteiten van de staat bekendgemaakt.

8 uur geleden
Ruim 2000 hectare verbrand in Belgisch natuurgebied Hoge Venen

SOURBRODT (ANP/BELGA) - In het Belgische natuurgebied de Hoge Venen is meer dan 2000 hectare aan natuur in vlammen opgegaan, zegt een woordvoerder van de regionale autoriteiten. Volgens de burgemeester van Baelen is een Nederlandse blushelikopter zaterdagmiddag aangekomen om te helpen met blussen en werd een tweede Nederlandse helikopter later op de dag nog verwacht.

13 uur geleden
Dodental van kapseizen veerboot in Zimbabwe loopt op

KARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is opgelopen naar 68, zegt de politie. Onder de doden zouden vooral vishandelaren en inwoners van de dorpen rond het meer op de grens van Zimbabwe en Zambia zijn.

13 uur geleden