Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van Europa 'ontsteld en verontwaardigd' over dood Navalny

Raad van Europa 'ontsteld en verontwaardigd' over dood Navalny

STRAATSBURG (ANP) - De hoogste baas van de rond mensenrechten georganiseerde Raad van Europa is "ontsteld en verontwaardigd" over de dood van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in een Russische gevangenis.

"De Russische autoriteiten moeten per direct een grondig onderzoek doen en de uitkomsten ter beschikking stellen aan het brede publiek, zoals de internationale verplichtingen dat vragen", schrijft secretaris-generaal Marija Pejčinović Burić in een persbericht.

"Helaas zijn eerdere oproepen van de Raad van Europa om hem vrij te laten op grond van uitspraken van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens genegeerd."

De Raad van Europa, niet te verwarren met de Europese Raad die onderdeel is van de Europese Unie, is een internationale verdragsorganisatie waarvan 46 Europese landen lid zijn. Het belangrijkste verdrag van de in Straatsburg gevestigde organisatie is het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Het aan de Raad verbonden Europees Hof voor de Rechten van de Mens toetst mensenrechtenzaken aan de hand van dit verdrag. Rusland werd in 1996 lid van de in 1949 opgerichte Raad van Europa. Rusland kreeg nadien met veel veroordelingen te maken om mensenrechtenschendingen. De Russische invasie van Oekraïne in 2022 maakte een einde aan het Russische lidmaatschap van de Raad van Europa toen het land werd geschorst.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

10 minuten geleden
Druk op Starmer neemt toe, kort overleg met potentiële uitdager

LONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.

2 uur geleden
NAVO oefent voor het eerst met Servië

BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.

4 uur geleden
Vier mensen die optreden Israël verstoorden uit zaal gezet

WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.

12 uur geleden
Israël en favorieten plaatsen zich voor songfestivalfinale

WENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.

13 uur geleden
Golden Dome-project van Trump kost 1,2 biljoen dollar

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.

13 uur geleden
Peter Jackson krijgt op openingsavond Cannes ere-Palm voor oeuvre

CANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.

14 uur geleden