Raad van Europa 'ontsteld en verontwaardigd' over dood Navalny
STRAATSBURG (ANP) - De hoogste baas van de rond mensenrechten georganiseerde Raad van Europa is "ontsteld en verontwaardigd" over de dood van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in een Russische gevangenis.
"De Russische autoriteiten moeten per direct een grondig onderzoek doen en de uitkomsten ter beschikking stellen aan het brede publiek, zoals de internationale verplichtingen dat vragen", schrijft secretaris-generaal Marija Pejčinović Burić in een persbericht.
"Helaas zijn eerdere oproepen van de Raad van Europa om hem vrij te laten op grond van uitspraken van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens genegeerd."
De Raad van Europa, niet te verwarren met de Europese Raad die onderdeel is van de Europese Unie, is een internationale verdragsorganisatie waarvan 46 Europese landen lid zijn. Het belangrijkste verdrag van de in Straatsburg gevestigde organisatie is het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Het aan de Raad verbonden Europees Hof voor de Rechten van de Mens toetst mensenrechtenzaken aan de hand van dit verdrag. Rusland werd in 1996 lid van de in 1949 opgerichte Raad van Europa. Rusland kreeg nadien met veel veroordelingen te maken om mensenrechtenschendingen. De Russische invasie van Oekraïne in 2022 maakte een einde aan het Russische lidmaatschap van de Raad van Europa toen het land werd geschorst.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
35 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
2 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
2 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
3 uur geleden