Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van Europa 'ontsteld en verontwaardigd' over dood Navalny

Raad van Europa 'ontsteld en verontwaardigd' over dood Navalny

STRAATSBURG (ANP) - De hoogste baas van de rond mensenrechten georganiseerde Raad van Europa is "ontsteld en verontwaardigd" over de dood van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in een Russische gevangenis.

"De Russische autoriteiten moeten per direct een grondig onderzoek doen en de uitkomsten ter beschikking stellen aan het brede publiek, zoals de internationale verplichtingen dat vragen", schrijft secretaris-generaal Marija Pejčinović Burić in een persbericht.

"Helaas zijn eerdere oproepen van de Raad van Europa om hem vrij te laten op grond van uitspraken van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens genegeerd."

De Raad van Europa, niet te verwarren met de Europese Raad die onderdeel is van de Europese Unie, is een internationale verdragsorganisatie waarvan 46 Europese landen lid zijn. Het belangrijkste verdrag van de in Straatsburg gevestigde organisatie is het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Het aan de Raad verbonden Europees Hof voor de Rechten van de Mens toetst mensenrechtenzaken aan de hand van dit verdrag. Rusland werd in 1996 lid van de in 1949 opgerichte Raad van Europa. Rusland kreeg nadien met veel veroordelingen te maken om mensenrechtenschendingen. De Russische invasie van Oekraïne in 2022 maakte een einde aan het Russische lidmaatschap van de Raad van Europa toen het land werd geschorst.

Meer uit Buitenland

Italiaanse basis in Irak getroffen door raket, geen slachtoffers

ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.

27 minuten geleden
China neemt wet voor 'etnische eenheid' aan, activisten bezorgd

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.

50 minuten geleden
Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

3 uur geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

3 uur geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

4 uur geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

4 uur geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

4 uur geleden