Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van Europa maant Griekenland te stoppen met pushbacks

Raad van Europa maant Griekenland te stoppen met pushbacks

STRAATSBURG (ANP) - De Raad van Europa heeft Griekenland opnieuw opgeroepen te stoppen met pushbacks van illegale immigranten, zowel op land als in bootjes op zee. Ook moet Griekenland de leefomstandigheden en de behandeling van vreemdelingen in detentiecentra drastisch verbeteren, stelt de Europese mensenrechtenorganisatie in een vrijdag gepubliceerd rapport.

In een aantal detentiecentra worden mensen die op uitzetting wachten onmenselijk en vernederend behandeld, zo heeft de raad tijdens onderzoek geconstateerd. De hygiënische omstandigheden zijn daarnaast slecht. Griekenland moet ook een einde maken aan de detentie van kinderen in de speciale opvangfaciliteit van de luchthaven van Athene.

Het Comité voor de Preventie van Foltering en Onmenselijke of Vernederende Behandeling of Bestraffing (CPT), onderdeel van de raad, heeft opnieuw van direct betrokkenen "geloofwaardige en consistente beschuldigingen" gehoord van opzettelijke fysieke mishandeling van gedetineerde vreemdelingen die op uitzetting wachtten.

Fundamentele behoeften

Ook de door de Europese Unie gefinancierde gesloten centra met gecontroleerde toegang op de Griekse eilanden Kos en Samos voldoen niet aan de fundamentele opvang- en beschermingsbehoeften. Immigranten worden er te lang vastgehouden en wordt de toegang ontzegd tot een advocaat en tolk.

Een aantal anderen gaf aan door kustwachtfunctionarissen te zijn mishandeld toen zij op zee werden onderschept en werden teruggestuurd (pushbacks). Ook alleenreizende kinderen werden daar de dupe van.

De Griekse autoriteiten moeten krachtigere stappen ondernemen om een ​​einde te maken aan de slechte behandeling van vreemdelingen in detentie, oordeelt het Comité van de Raad van Europa. In reactie daarop zeggen de Griekse autoriteiten dat de omstandigheden in detentiecentra in overeenstemming zijn met de internationale normen. Drie centra staan op de planning voor grootschalige renovatie.

Meer uit Buitenland

Doden door brand bij kostschool in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens de politie naar schatting vijftien leerlingen om het leven gekomen. Ook is er een onbekend aantal gewonden.

4 minuten geleden
Honderden goudstaven gevonden in huis voormalige CIA-functionaris

RICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.

31 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

2 uur geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

2 uur geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

3 uur geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

5 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

5 uur geleden