Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van Europa maant Griekenland te stoppen met pushbacks

Raad van Europa maant Griekenland te stoppen met pushbacks

STRAATSBURG (ANP) - De Raad van Europa heeft Griekenland opnieuw opgeroepen te stoppen met pushbacks van illegale immigranten, zowel op land als in bootjes op zee. Ook moet Griekenland de leefomstandigheden en de behandeling van vreemdelingen in detentiecentra drastisch verbeteren, stelt de Europese mensenrechtenorganisatie in een vrijdag gepubliceerd rapport.

In een aantal detentiecentra worden mensen die op uitzetting wachten onmenselijk en vernederend behandeld, zo heeft de raad tijdens onderzoek geconstateerd. De hygiënische omstandigheden zijn daarnaast slecht. Griekenland moet ook een einde maken aan de detentie van kinderen in de speciale opvangfaciliteit van de luchthaven van Athene.

Het Comité voor de Preventie van Foltering en Onmenselijke of Vernederende Behandeling of Bestraffing (CPT), onderdeel van de raad, heeft opnieuw van direct betrokkenen "geloofwaardige en consistente beschuldigingen" gehoord van opzettelijke fysieke mishandeling van gedetineerde vreemdelingen die op uitzetting wachtten.

Fundamentele behoeften

Ook de door de Europese Unie gefinancierde gesloten centra met gecontroleerde toegang op de Griekse eilanden Kos en Samos voldoen niet aan de fundamentele opvang- en beschermingsbehoeften. Immigranten worden er te lang vastgehouden en wordt de toegang ontzegd tot een advocaat en tolk.

Een aantal anderen gaf aan door kustwachtfunctionarissen te zijn mishandeld toen zij op zee werden onderschept en werden teruggestuurd (pushbacks). Ook alleenreizende kinderen werden daar de dupe van.

De Griekse autoriteiten moeten krachtigere stappen ondernemen om een ​​einde te maken aan de slechte behandeling van vreemdelingen in detentie, oordeelt het Comité van de Raad van Europa. In reactie daarop zeggen de Griekse autoriteiten dat de omstandigheden in detentiecentra in overeenstemming zijn met de internationale normen. Drie centra staan op de planning voor grootschalige renovatie.

Meer uit Buitenland

Melania zit als eerste first lady VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".

52 minuten geleden
Video's van verklaringen van Clintons over Epstein gepubliceerd

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.

2 uur geleden
Trump voor het eerst als president naar Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.

2 uur geleden
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.

3 uur geleden
Rubio: hoop dat Iraniërs de regering kunnen omverwerpen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.

6 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

7 uur geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

8 uur geleden