Raad van Cultuur: motie over toekomst publiek bestel goed nieuws
HILVERSUM (ANP) - De Raad voor Cultuur noemt het "goed nieuws" dat de Tweede Kamer dinsdag een motie heeft aangenomen waarin staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) wordt verzocht om de toekomst van het omroepbestel breder te onderzoeken. Dat laat het belangrijkste adviesorgaan voor de Nederlandse regering op het gebied van kunst, cultuur en media vrijdag weten. Sinds het toetreden van omroep Ongehoord Nederland (ON) is de discussie over de toekomst van het bestel aangezwollen.
"Deze discussie zit al een aantal jaar vast, maar nu we zien dan toch het begin van een beweging naar een meer toekomstbestendig omroepbestel", zegt voorzitter Kristel Baele. "Dat is goed nieuws, omdat de publieke omroep voor een belangrijke waarde in onze samenleving staat."
Een adviescollege is voor Uslu al bezig na te denken aan welke voorwaarden omroepen in de toekomst zouden moeten voldoen om toe te treden tot het bestel. Maar de Kamer wil nu dat de taak van het adviescollege breder wordt en dat men gaat nadenken over de toekomst van de publieke omroep. Uslu heeft beloofd te overleggen met het adviescollege over een breder advies.
Reacties
De staatssecretaris liet eerder weten niet achter de motie te staan, omdat zij niet wil "verzanden in grotere discussies". De NPO en het College van Omroepen lieten dinsdag weten geen reactie te hebben op de aangenomen motie. Het Commissariaat voor de Media is daarentegen "blij" dat de Kamer de motie heeft aangenomen.
Sinds Ongehoord Nederland (ON) is toegetreden tot de publieke omroep is er veel discussie over het omroepbestel. De omroep kreeg in juli een sanctie opgelegd van de NPO nadat de Ombudsman van de publieke omroep stelde dat ON zich niet houdt aan de geldende journalistieke code.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.
1 uur geledenMOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.
2 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.
3 uur geleden