Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad van Cultuur: motie over toekomst publiek bestel goed nieuws

Raad van Cultuur: motie over toekomst publiek bestel goed nieuws

HILVERSUM (ANP) - De Raad voor Cultuur noemt het "goed nieuws" dat de Tweede Kamer dinsdag een motie heeft aangenomen waarin staatssecretaris Gunay Uslu (Cultuur en Media) wordt verzocht om de toekomst van het omroepbestel breder te onderzoeken. Dat laat het belangrijkste adviesorgaan voor de Nederlandse regering op het gebied van kunst, cultuur en media vrijdag weten. Sinds het toetreden van omroep Ongehoord Nederland (ON) is de discussie over de toekomst van het bestel aangezwollen.

"Deze discussie zit al een aantal jaar vast, maar nu we zien dan toch het begin van een beweging naar een meer toekomstbestendig omroepbestel", zegt voorzitter Kristel Baele. "Dat is goed nieuws, omdat de publieke omroep voor een belangrijke waarde in onze samenleving staat."

Een adviescollege is voor Uslu al bezig na te denken aan welke voorwaarden omroepen in de toekomst zouden moeten voldoen om toe te treden tot het bestel. Maar de Kamer wil nu dat de taak van het adviescollege breder wordt en dat men gaat nadenken over de toekomst van de publieke omroep. Uslu heeft beloofd te overleggen met het adviescollege over een breder advies.

Reacties

De staatssecretaris liet eerder weten niet achter de motie te staan, omdat zij niet wil "verzanden in grotere discussies". De NPO en het College van Omroepen lieten dinsdag weten geen reactie te hebben op de aangenomen motie. Het Commissariaat voor de Media is daarentegen "blij" dat de Kamer de motie heeft aangenomen.

Sinds Ongehoord Nederland (ON) is toegetreden tot de publieke omroep is er veel discussie over het omroepbestel. De omroep kreeg in juli een sanctie opgelegd van de NPO nadat de Ombudsman van de publieke omroep stelde dat ON zich niet houdt aan de geldende journalistieke code.

Meer uit Binnenland

NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

1 uur geleden
Doodstraf voor twee Nederlanders in Marokko om vergismoord

CASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.

1 uur geleden
Code geel om dichte mist in noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.

2 uur geleden
Koning: internationale rechtsorde staat onder druk

AMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.

5 uur geleden
Man die vermist meisje in Rotterdam onderdak bood weer vrij

ROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.

5 uur geleden
Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij NS

UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.

7 uur geleden
Vermoedelijk brein achter explosies ziekenhuis Beverwijk opgepakt

HEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.

7 uur geleden