Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad Vaals stemt over beperken aantal wielertoertochten

Raad Vaals stemt over beperken aantal wielertoertochten

VAALS (ANP) - Het gemeentebestuur van het Limburgse Vaals wil af van de wielertoertochten met duizenden deelnemers die jaarlijks over de wegen en heuvels van het dorp rijden. Het is nog niet duidelijk of een meerderheid van de gemeenteraad van het Zuid-Limburgse Vaals maandagavond instemt met dat voorstel.

Als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt, mogen er door Vaals nog slechts kleinschalige tochten plaatsvinden. Nu zijn er nog drie grote evenementen per jaar toegestaan.

Het college wil minder van dit soort grote evenementen omdat ze voor de nodige overlast zorgen en de rust verstoren. Daarnaast vervuilen de deelnemers de omgeving. Ook gedraagt een deel van de fietsers zich asociaal, aldus de gemeente.

Onrust

Het mogelijk afschalen zorgt voor de nodige onrust bij de organisatoren van de tochten en de omliggende gemeenten. Zij wijzen Vaals erop dat er in het verleden afspraken zijn gemaakt en regels zijn opgesteld over deze evenementen.

Gedeputeerde Staten van Limburg heeft Vaals afgelopen vrijdag in een brief opgeroepen het beleid niet aan te scherpen. Ook bij de organisatie van de Amstel Gold Race, dat naast een wielerklassieker voor professionals ook een toertocht voor meer dan 10.000 deelnemers organiseert, zijn er zorgen. De wielerkoers is volgens koersdirecteur Leo van Vliet deels afhankelijk van de inkomsten van de toertocht.

Meer uit Binnenland

Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

1 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

1 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

5 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

6 uur geleden
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

10 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

11 uur geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

12 uur geleden