Raad Vaals stemt over beperken aantal wielertoertochten
VAALS (ANP) - Het gemeentebestuur van het Limburgse Vaals wil af van de wielertoertochten met duizenden deelnemers die jaarlijks over de wegen en heuvels van het dorp rijden. Het is nog niet duidelijk of een meerderheid van de gemeenteraad van het Zuid-Limburgse Vaals maandagavond instemt met dat voorstel.
Als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt, mogen er door Vaals nog slechts kleinschalige tochten plaatsvinden. Nu zijn er nog drie grote evenementen per jaar toegestaan.
Het college wil minder van dit soort grote evenementen omdat ze voor de nodige overlast zorgen en de rust verstoren. Daarnaast vervuilen de deelnemers de omgeving. Ook gedraagt een deel van de fietsers zich asociaal, aldus de gemeente.
Onrust
Het mogelijk afschalen zorgt voor de nodige onrust bij de organisatoren van de tochten en de omliggende gemeenten. Zij wijzen Vaals erop dat er in het verleden afspraken zijn gemaakt en regels zijn opgesteld over deze evenementen.
Gedeputeerde Staten van Limburg heeft Vaals afgelopen vrijdag in een brief opgeroepen het beleid niet aan te scherpen. Ook bij de organisatie van de Amstel Gold Race, dat naast een wielerklassieker voor professionals ook een toertocht voor meer dan 10.000 deelnemers organiseert, zijn er zorgen. De wielerkoers is volgens koersdirecteur Leo van Vliet deels afhankelijk van de inkomsten van de toertocht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
5 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
13 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
17 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
18 uur geleden