Raad Rotterdam stemt voor stoppen bed-bad-broodregeling
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam stopt, zoals verwacht, op 1 januari 2025 met de LVV-regeling, de zogeheten bed-bad-broodregeling voor vreemdelingen die geen recht hebben op een langer verblijf in het land. Een meerderheid in de Rotterdamse raad stemde dinsdag voor stopzetting. Dat ging niet zonder discussie. Vanaf de publieke tribune werd meerdere malen "geen gekloot bed-bad-brood" geroepen. Burgemeester Carola Schouten schorste hierop de vergadering enige tijd.
In het coalitieakkoord hadden Leefbaar Rotterdam, VVD, DENK en D66 afgesproken met de Landelijke Vreemdelingenvoorzieningen (LVV) te stoppen als Den Haag niet meer meebetaalt. D66-fractievoorzitter Agnes Maassen erkende dat ze met pijn in het hart deze concessie deed aan de rechtse partijen in de coalitie.
Het Rijk betaalde voor de deelnemende steden 24 miljoen mee aan de regeling, maar minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber maakte onlangs bekend dat ze de Rijksbijdrage voor de regeling stopt. Rotterdam betaalde ruim 1 miljoen euro mee uit de eigen middelen.
De Rotterdamse oppositiepartijen vrezen dat de "meest kwetsbare mensen" met het sluiten van de opvang in Rotterdam op straat terechtkomen. Een amendement om de opvang, met een capaciteit 45 mensen, open te houden betaald uit de eigen Rotterdamse middelen, werd verworpen. De partijen kregen steun van de Ombudsman Rotterdam-Rijnmond, Marianne van den Anker. Zij schreef maandag dat het besluit van het Rijk om LVV-steun te beëindigen, in strijd is met de mensenrechten.
Verantwoordelijk wethouder Faouzi Achbar (DENK) beloofde zich, op verzoek van de raad, te blijven inzetten om ervoor te zorgen dat er geen mensen op straat komen te staan bij stopzetting van de LVV. De raad nam ook een motie aan die dat moet voorkomen.
Amsterdam, Utrecht en mogelijk ook Eindhoven en Groningen gaan wel door met de bed-bad-broodregeling. Die eerste twee steden gaan de regeling zelf financieren en de twee andere gemeenten zoeken nog uit wat er met de LVV gaat gebeuren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
7 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
8 uur geleden