Raad Rotterdam stemt over duurdere verbouwing museum Boijmans
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraad stemt donderdag over het aangepaste verbouwingsplan voor museum Boijmans Van Beuningen. De geraamde kosten van bijna 360 miljoen euro zijn aanzienlijk hoger dan de 223 miljoen uit het oorspronkelijke plan. De renovatie begon in 2019, sindsdien is het museum dicht.
Ondertussen is alle asbest uit het pand verwijderd, maar is ook duidelijk geworden dat de renovatie door onder meer de gestegen bouwkosten fors duurder wordt. Van het bedrag wordt 80 miljoen geschonken door de Rotterdamse stichting Droom en Daad, op voorwaarde dat Rotterdam het resterende bedrag aanvult.
Een mogelijk knelpunt voor het doorgaan van het nieuwe plan is de dreiging van een rechtszaak door het Belgische architectenbureau Robbrecht & Daem. Het bureau wil dat de gemeente Rotterdam en het museum afzien van de sloop van de door het bureau ontworpen vleugel van het museum van begin deze eeuw. De afbraak is opgenomen in het verbouwingsplan.
Afgaande op de behandeling van het plan in de raadscommissie vorige maand, is het waarschijnlijk dat een meerderheid van de raad voor het nieuwe plan stemt.
Meer uit Binnenland
DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
9 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
10 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
22 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
1 dag geleden