Raad Rotterdam stemt over duurdere verbouwing museum Boijmans
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse gemeenteraad stemt donderdag over het aangepaste verbouwingsplan voor museum Boijmans Van Beuningen. De geraamde kosten van bijna 360 miljoen euro zijn aanzienlijk hoger dan de 223 miljoen uit het oorspronkelijke plan. De renovatie begon in 2019, sindsdien is het museum dicht.
Ondertussen is alle asbest uit het pand verwijderd, maar is ook duidelijk geworden dat de renovatie door onder meer de gestegen bouwkosten fors duurder wordt. Van het bedrag wordt 80 miljoen geschonken door de Rotterdamse stichting Droom en Daad, op voorwaarde dat Rotterdam het resterende bedrag aanvult.
Een mogelijk knelpunt voor het doorgaan van het nieuwe plan is de dreiging van een rechtszaak door het Belgische architectenbureau Robbrecht & Daem. Het bureau wil dat de gemeente Rotterdam en het museum afzien van de sloop van de door het bureau ontworpen vleugel van het museum van begin deze eeuw. De afbraak is opgenomen in het verbouwingsplan.
Afgaande op de behandeling van het plan in de raadscommissie vorige maand, is het waarschijnlijk dat een meerderheid van de raad voor het nieuwe plan stemt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
11 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
6 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
8 uur geleden