Raad Baarn beslist over verdere ontwikkeling Paleis Soestdijk
BAARN (ANP) - De gemeenteraad van Baarn stemt woensdagavond over het voorontwerp bestemmingsplan van Paleis Soestdijk. Als de raad instemt met het voorstel, kan de volgende stap naar de ontwikkeling van het voormalige woon- en werkpaleis van koningin Juliana en prins Bernhard worden gezet. Het lijkt erop dat de fracties akkoord gaan.
Een aantal partijen wil tijdens de vergadering nog een aantal amendementen en moties indienen, maar heeft al aangegeven op hoofdlijnen tevreden te zijn over de plannen van eigenaar de MeyerBergman Erfgoed Groep. Punten van aandacht zijn onder meer het parkeren, het aantal evenementen, de hoeveelheid winkels en de kap van een deel van het Borrebos. De nieuwe eigenaar wil oude bomen kappen voor nieuwe luxe appartementengebouwen.
De bomenkap gaat ook de prinsessen Margriet en Irene aan het hart. In een e-mail aan de lokale fractie BOP schrijven zij dat zij "geschokt" zijn over dit voornemen. "Onze grootmoeder en moeder hechtten een groot belang aan het behoud van het bos. Wij staan daar volledig achter", zo staat te lezen in het bericht. Ook mr. Pieter van Vollenhoven, de echtgenoot van prinses Margriet, liet op Twitter kritisch van zich horen. "Inderdaad moet je nu - na de discussies over de boomkap voor biomassacentrales en onze wens om vanwege klimaatdoelen nieuwe bossen aan te planten - kritisch zijn bij plannen met betrekking tot boomkap."
Als de raad akkoord gaat, volgt er nog een inspraakperiode. Vervolgens moeten de partijen nog beslissen over het ontwerp- en het definitieve bestemmingsplan.
De MeyerBergman Erfgoed Groep wil van het paleis een plek maken waar innovatieve bedrijven kunnen laten zien wat zij in hun mars hebben. Er komen onder meer kantoren, een hotel en een restaurant. De plannen moeten gefinancierd worden door de verkoop van de appartementen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Met een uitgebreide ceremonie heeft het Allard Pierson Museum woensdag in Amsterdam een antieke vaas teruggegeven aan Sicilië. Het is een aardewerken vaas met deksel uit de derde eeuw voor Christus, met daarop geschilderd een bruiloftstafereel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt twee mannen ervan dat zij in juli vanuit Kopenhagen naar Nederland zijn gevlogen om liquidaties te plegen in Amsterdam en Haarlem. Dat bleek woensdag tijdens een eerste voorbereidende zitting in de rechtbank Amsterdam. De politie kon de liquidatiepoging in Haarlem voorkomen. In Amsterdam werd een beoogd doelwit beschoten. Hij raakte niet gewond.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In Gelderland, Utrecht en Drenthe zijn dit jaar zeker 56 wolven geboren. Daarvan kwamen er 37 ter wereld in Gelderland, 13 in Drenthe en 6 in Utrecht, meldt BIJ12, dat namens de provincies de wolvenpopulatie monitort. De welpen zijn gezien op beelden van wildcamera's. Deskundigen bij het landelijk wolvenmeldpunt van BIJ12 hebben de beelden gecontroleerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft een week na haar overlijden een record gevestigd in de wekelijkse bestsellerlijst. Van de schrijfster, die overleed aan de gevolgen van kanker, staan deze week zeven boeken opnieuw in de Bestseller 60. Volgens boekenkoepel CPNB is dit nog nooit eerder in de geschiedenis van de lijst gebeurd.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Werner de R. (44) uit Tilburg woensdag veroordeeld tot tien jaar celstraf voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58) in 2017. Het lichaam van het slachtoffer werd op 23 december van dat jaar gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in Tilburg. Zij was gestoken in haar borst en haar keel was doorgesneden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV gaan vrijdag acties in het streekvervoer aankondigen omdat een ultimatum aan de werkgevers over cao-onderhandelingen is verlopen. De bonden hadden gezegd dat als er geen gehoor zou worden gegeven aan dat ultimatum, er vanaf de week van 12 oktober acties zouden komen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rente op studieleningen gaat volgend jaar met bijna een procentpunt omhoog tot 3,28 procent voor oud-studenten die de lening binnen vijftien jaar moeten terugbetalen. Voor studenten die er 35 jaar voor hebben, gaat de rente 0,37 procentpunt omhoog tot 2,7 procent. In totaal gaat de rente voor een kwart miljoen oud-studenten omhoog in 2027.
3 uur geleden