Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raad Baarn beslist over verdere ontwikkeling Paleis Soestdijk

Raad Baarn beslist over verdere ontwikkeling Paleis Soestdijk

BAARN (ANP) - De gemeenteraad van Baarn stemt woensdagavond over het voorontwerp bestemmingsplan van Paleis Soestdijk. Als de raad instemt met het voorstel, kan de volgende stap naar de ontwikkeling van het voormalige woon- en werkpaleis van koningin Juliana en prins Bernhard worden gezet. Het lijkt erop dat de fracties akkoord gaan.

Een aantal partijen wil tijdens de vergadering nog een aantal amendementen en moties indienen, maar heeft al aangegeven op hoofdlijnen tevreden te zijn over de plannen van eigenaar de MeyerBergman Erfgoed Groep. Punten van aandacht zijn onder meer het parkeren, het aantal evenementen, de hoeveelheid winkels en de kap van een deel van het Borrebos. De nieuwe eigenaar wil oude bomen kappen voor nieuwe luxe appartementengebouwen.

De bomenkap gaat ook de prinsessen Margriet en Irene aan het hart. In een e-mail aan de lokale fractie BOP schrijven zij dat zij "geschokt" zijn over dit voornemen. "Onze grootmoeder en moeder hechtten een groot belang aan het behoud van het bos. Wij staan daar volledig achter", zo staat te lezen in het bericht. Ook mr. Pieter van Vollenhoven, de echtgenoot van prinses Margriet, liet op Twitter kritisch van zich horen. "Inderdaad moet je nu - na de discussies over de boomkap voor biomassacentrales en onze wens om vanwege klimaatdoelen nieuwe bossen aan te planten - kritisch zijn bij plannen met betrekking tot boomkap."

Als de raad akkoord gaat, volgt er nog een inspraakperiode. Vervolgens moeten de partijen nog beslissen over het ontwerp- en het definitieve bestemmingsplan.

De MeyerBergman Erfgoed Groep wil van het paleis een plek maken waar innovatieve bedrijven kunnen laten zien wat zij in hun mars hebben. Er komen onder meer kantoren, een hotel en een restaurant. De plannen moeten gefinancierd worden door de verkoop van de appartementen.

Meer uit Binnenland

Bijna 60 aanhoudingen rondom Israël-manifestatie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.

3 uur geleden
Tientallen pro-Palestijnse betogers aangehouden op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse betogers die ondanks een verbod donderdagavond op de Dam demonstreerden tegen de Israël-manifestatie die daar plaatsvond, zijn aangehouden door de politie. Een groep van ongeveer dertig demonstranten was bij het Nationale Monument gaan staan. Na 20.30 uur werden zij door politie omsingeld en werd een lege stadsbus het plein opgereden, zag een ANP-verslaggever.

5 uur geleden
Burgemeester Overasselt wil dat kabinet criminaliteit aanpakt

MALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de Gelderse gemeente Heumen heeft het kabinet opgeroepen om zware criminaliteit aan te pakken. Dat deed hij aan het begin van de eerste gemeenteraadsvergadering sinds het massale geweld in Overasselt, dat onder gemeente Heumen valt. Ook is tijdens de vergadering kort stilgestaan bij de dood van de beveiliger.

5 uur geleden
Jeugdraad kritisch op leeftijdsgrens EU-plan sociale media

UTRECHT (ANP) - De Nationale Jeugdraad (NJR) is kritisch op de voorgestelde leeftijdsgrens voor sociale media in de nieuwe EU KIDS Act. De Europese Commissie wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar. Zij mogen wel gebruikmaken van speciaal ontwikkelde, kindvriendelijke videoplatforms via accounts die door hun voogd worden beheerd.

6 uur geleden
Eis in hoger beroep: ruim 4 jaar cel voor verkrachting studentes

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep vier jaar en twee maanden cel geëist tegen Sam van Z. voor de verkrachting van twee studentes in Utrecht in 2022 en het bezit en verspreiden van een kinderpornografische afbeelding. De rechtbank legde de nu 25-jarige man uit Hilversum in 2024 drie jaar cel op, waarvan een jaar voorwaardelijk. Zowel het OM als de verdachte ging daartegen in hoger beroep.

7 uur geleden
Jetten: bezuinigingen blijven in boeken, maar zijn bespreekbaar

DEN HAAG (ANP) - Bezuinigen op de sociale zekerheid is geen doel op zich, benadrukte minister-president Rob Jetten in het debat over de op Prinsjesdag gepresenteerde plannen. "Wij willen uitkomen bij een hervorming van het sociale stelsel om mensen beter te helpen." Hij weigert evenwel de voorgenomen bezuinigingen al uit de boeken te halen, een harde eis van de bonden en een deel van de oppositie om te komen praten.

8 uur geleden
Ook laatste gewonden busongeval Zwitserland naar huis

DEN HAAG (ANP) - Ook de laatste vier gewonden van het busongeluk in Zwitserland die waren opgenomen in een ziekenhuis zijn donderdag onderweg naar Nederland, meldt Eurocross. "Daarmee zijn alle gewonde en ongedeerde betrokkenen teruggekeerd of onderweg naar Nederland", aldus de alarmcentrale.

8 uur geleden