Raad Baarn beslist over verdere ontwikkeling Paleis Soestdijk
BAARN (ANP) - De gemeenteraad van Baarn stemt woensdagavond over het voorontwerp bestemmingsplan van Paleis Soestdijk. Als de raad instemt met het voorstel, kan de volgende stap naar de ontwikkeling van het voormalige woon- en werkpaleis van koningin Juliana en prins Bernhard worden gezet. Het lijkt erop dat de fracties akkoord gaan.
Een aantal partijen wil tijdens de vergadering nog een aantal amendementen en moties indienen, maar heeft al aangegeven op hoofdlijnen tevreden te zijn over de plannen van eigenaar de MeyerBergman Erfgoed Groep. Punten van aandacht zijn onder meer het parkeren, het aantal evenementen, de hoeveelheid winkels en de kap van een deel van het Borrebos. De nieuwe eigenaar wil oude bomen kappen voor nieuwe luxe appartementengebouwen.
De bomenkap gaat ook de prinsessen Margriet en Irene aan het hart. In een e-mail aan de lokale fractie BOP schrijven zij dat zij "geschokt" zijn over dit voornemen. "Onze grootmoeder en moeder hechtten een groot belang aan het behoud van het bos. Wij staan daar volledig achter", zo staat te lezen in het bericht. Ook mr. Pieter van Vollenhoven, de echtgenoot van prinses Margriet, liet op Twitter kritisch van zich horen. "Inderdaad moet je nu - na de discussies over de boomkap voor biomassacentrales en onze wens om vanwege klimaatdoelen nieuwe bossen aan te planten - kritisch zijn bij plannen met betrekking tot boomkap."
Als de raad akkoord gaat, volgt er nog een inspraakperiode. Vervolgens moeten de partijen nog beslissen over het ontwerp- en het definitieve bestemmingsplan.
De MeyerBergman Erfgoed Groep wil van het paleis een plek maken waar innovatieve bedrijven kunnen laten zien wat zij in hun mars hebben. Er komen onder meer kantoren, een hotel en een restaurant. De plannen moeten gefinancierd worden door de verkoop van de appartementen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In een kazerne van de brandweer in het Utrechtse Houten is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Daarbij is gereedschap gestolen dat de brandweer gebruikt om mensen te redden. Niemand is gearresteerd, meldt de politie.
33 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Burgemeester Joerie Minses heeft vrijdag opnieuw een woning laten sluiten in Overasselt, meldt de gemeente Heumen. Een woning aan de Honingklaver moet twee weken dicht. "Hij neemt deze maatregel om daarmee de rust in de omgeving verder te herstellen en de openbare orde te waarborgen", aldus de gemeente.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die mensen hebben ingeleverd bij speciale inzamelpunten is gestegen tot bijna 360 kilo. Op vrijdag konden mensen in het Gelderse Lochem afstand doen van hun vuurwerk, en daar kwam 218,5 kilo binnen, laat de gemeente weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "ongepast" dat de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić een begrafenis met speciale eer krijgt in Servië. Mladić was onder meer veroordeeld voor zijn rol in de massaslachting in Srebrenica. Nederlandse militairen hadden in VN-verband de taak om de moslimbevolking daar te beschermen. Ongeveer 8000 mannen en jongens werden vermoord.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag het voorarrest opgeschort van een 47-jarige vrouw die ervan wordt verdacht dat zij oud-profvoetballer Marco van Basten heeft gestalkt. De rechtbank gaf een zogeheten zorgmachtiging af, zodat de vrouw zorg kan krijgen in een forensisch psychiatrische kliniek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincies zien in de analyse die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft gemaakt van de stikstofmaatregelen hun eigen conclusies terug. Volgens het PBL zet het kabinet met de voorgestelde maatregelen een "belangrijke stap" naar natuurherstel, maar is er meer nodig om de vergunningverlening weer op gang te brengen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.
3 uur geleden