Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

R. Kelly opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven

R. Kelly opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven

CHICAGO (ANP) - R. Kelly, die al een celstraf van dertig jaar uitzit, is woensdag in Chicago opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven, waaronder ook het produceren van kinderporno. Volgens CBS Chicago werd de Amerikaanse zanger door een jury schuldig bevonden aan zes van de dertien aanklachten. Wat dit betekent voor zijn decennialange gevangenisstraf en wanneer de uitspraak van de rechter over de hoogte van zijn straf volgt, is niet duidelijk.

In de staat Illinois wordt R. Kelly, die eigenlijk Robert Sylvester Kelly heet, verdacht van dertien aanklachten. Naast het produceren en verspreiden van kinderporno en het verleiden van minderjarigen tot seks, staat hij er ook terecht voor het belemmeren van de rechtsgang. De zanger komt zelf uit Chicago.

De zanger wordt al sinds de jaren negentig beschuldigd van seksueel misbruik. In 2008 werd hij in een zaak die tegen hem liep, niet schuldig bevonden. Het vermoeden was dat Kelly dat proces zou hebben gemanipuleerd, maar volgens de jury is hier geen sprake van.

R. Kelly is een van de meest prominente Amerikanen die veroordeeld is na de opkomst van #MeToo. Hij kreeg eind juni in New York een celstraf van dertig jaar voor onder meer het leiden van een organisatie die als doel had vrouwen en minderjarige meisjes te misbruiken.

Meer uit Buitenland

Italiaanse basis in Irak getroffen door raket, geen slachtoffers

ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.

30 minuten geleden
China neemt wet voor 'etnische eenheid' aan, activisten bezorgd

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.

52 minuten geleden
Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

3 uur geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

3 uur geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

4 uur geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

4 uur geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

4 uur geleden