Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

R. Kelly opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven

R. Kelly opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven

CHICAGO (ANP) - R. Kelly, die al een celstraf van dertig jaar uitzit, is woensdag in Chicago opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven, waaronder ook het produceren van kinderporno. Volgens CBS Chicago werd de Amerikaanse zanger door een jury schuldig bevonden aan zes van de dertien aanklachten. Wat dit betekent voor zijn decennialange gevangenisstraf en wanneer de uitspraak van de rechter over de hoogte van zijn straf volgt, is niet duidelijk.

In de staat Illinois wordt R. Kelly, die eigenlijk Robert Sylvester Kelly heet, verdacht van dertien aanklachten. Naast het produceren en verspreiden van kinderporno en het verleiden van minderjarigen tot seks, staat hij er ook terecht voor het belemmeren van de rechtsgang. De zanger komt zelf uit Chicago.

De zanger wordt al sinds de jaren negentig beschuldigd van seksueel misbruik. In 2008 werd hij in een zaak die tegen hem liep, niet schuldig bevonden. Het vermoeden was dat Kelly dat proces zou hebben gemanipuleerd, maar volgens de jury is hier geen sprake van.

R. Kelly is een van de meest prominente Amerikanen die veroordeeld is na de opkomst van #MeToo. Hij kreeg eind juni in New York een celstraf van dertig jaar voor onder meer het leiden van een organisatie die als doel had vrouwen en minderjarige meisjes te misbruiken.

Meer uit Buitenland

Kim Jong-un prijst Noord-Koreaanse troepen in 'vreemd land'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.

2 uur geleden
Trump haalt hard uit naar George Clooney om Franse naturalisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.

4 uur geleden
Trump trekt Nationale Garde terug uit Chicago, LA en Portland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.

6 uur geleden
Nieuwe VS-sancties tegen Venezolaanse oliesector

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.

6 uur geleden
Bolsonaro keert na succesvolle operatie terug naar gevangenis

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.

7 uur geleden
Zelensky benadrukt in nieuwjaarsboodschap 'hoop en vertrouwen'

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."

8 uur geleden
Franse staatssecretaris laakt George Clooneys Franse paspoort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.

9 uur geleden