R. Kelly opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven
CHICAGO (ANP) - R. Kelly, die al een celstraf van dertig jaar uitzit, is woensdag in Chicago opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven, waaronder ook het produceren van kinderporno. Volgens CBS Chicago werd de Amerikaanse zanger door een jury schuldig bevonden aan zes van de dertien aanklachten. Wat dit betekent voor zijn decennialange gevangenisstraf en wanneer de uitspraak van de rechter over de hoogte van zijn straf volgt, is niet duidelijk.
In de staat Illinois wordt R. Kelly, die eigenlijk Robert Sylvester Kelly heet, verdacht van dertien aanklachten. Naast het produceren en verspreiden van kinderporno en het verleiden van minderjarigen tot seks, staat hij er ook terecht voor het belemmeren van de rechtsgang. De zanger komt zelf uit Chicago.
De zanger wordt al sinds de jaren negentig beschuldigd van seksueel misbruik. In 2008 werd hij in een zaak die tegen hem liep, niet schuldig bevonden. Het vermoeden was dat Kelly dat proces zou hebben gemanipuleerd, maar volgens de jury is hier geen sprake van.
R. Kelly is een van de meest prominente Amerikanen die veroordeeld is na de opkomst van #MeToo. Hij kreeg eind juni in New York een celstraf van dertig jaar voor onder meer het leiden van een organisatie die als doel had vrouwen en minderjarige meisjes te misbruiken.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Iran gewaarschuwd dat de blokkade van Iraanse havens steeds verder wordt versterkt. De VS hebben al 34 schepen tegengehouden, verklaarde minister Pete Hegseth op een persconferentie. "Niemand vaart van de Straat van Hormuz naar waar dan ook in de wereld zonder toestemming van de Amerikaanse marine."
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."
3 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.
3 uur geledenBERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
3 uur geleden