R. Kelly opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven
CHICAGO (ANP) - R. Kelly, die al een celstraf van dertig jaar uitzit, is woensdag in Chicago opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven, waaronder ook het produceren van kinderporno. Volgens CBS Chicago werd de Amerikaanse zanger door een jury schuldig bevonden aan zes van de dertien aanklachten. Wat dit betekent voor zijn decennialange gevangenisstraf en wanneer de uitspraak van de rechter over de hoogte van zijn straf volgt, is niet duidelijk.
In de staat Illinois wordt R. Kelly, die eigenlijk Robert Sylvester Kelly heet, verdacht van dertien aanklachten. Naast het produceren en verspreiden van kinderporno en het verleiden van minderjarigen tot seks, staat hij er ook terecht voor het belemmeren van de rechtsgang. De zanger komt zelf uit Chicago.
De zanger wordt al sinds de jaren negentig beschuldigd van seksueel misbruik. In 2008 werd hij in een zaak die tegen hem liep, niet schuldig bevonden. Het vermoeden was dat Kelly dat proces zou hebben gemanipuleerd, maar volgens de jury is hier geen sprake van.
R. Kelly is een van de meest prominente Amerikanen die veroordeeld is na de opkomst van #MeToo. Hij kreeg eind juni in New York een celstraf van dertig jaar voor onder meer het leiden van een organisatie die als doel had vrouwen en minderjarige meisjes te misbruiken.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
3 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
2 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
7 uur geleden