R. Kelly opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven
CHICAGO (ANP) - R. Kelly, die al een celstraf van dertig jaar uitzit, is woensdag in Chicago opnieuw schuldig bevonden aan seksuele misdrijven, waaronder ook het produceren van kinderporno. Volgens CBS Chicago werd de Amerikaanse zanger door een jury schuldig bevonden aan zes van de dertien aanklachten. Wat dit betekent voor zijn decennialange gevangenisstraf en wanneer de uitspraak van de rechter over de hoogte van zijn straf volgt, is niet duidelijk.
In de staat Illinois wordt R. Kelly, die eigenlijk Robert Sylvester Kelly heet, verdacht van dertien aanklachten. Naast het produceren en verspreiden van kinderporno en het verleiden van minderjarigen tot seks, staat hij er ook terecht voor het belemmeren van de rechtsgang. De zanger komt zelf uit Chicago.
De zanger wordt al sinds de jaren negentig beschuldigd van seksueel misbruik. In 2008 werd hij in een zaak die tegen hem liep, niet schuldig bevonden. Het vermoeden was dat Kelly dat proces zou hebben gemanipuleerd, maar volgens de jury is hier geen sprake van.
R. Kelly is een van de meest prominente Amerikanen die veroordeeld is na de opkomst van #MeToo. Hij kreeg eind juni in New York een celstraf van dertig jaar voor onder meer het leiden van een organisatie die als doel had vrouwen en minderjarige meisjes te misbruiken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
5 uur geleden