Quinten Timber, Wijnaldum en Bizot in definitieve selectie Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Quinten Timber, Georginio Wijnaldum en Marco Bizot opgenomen in zijn definitieve selectie voor de oefenduels van Oranje met Schotland en Duitsland. Het is de eerste keer dat Feyenoorder Timber is geselecteerd voor het Nederlands elftal.
Wijnaldum (Al Ettifaq) en Bizot (Stade Brest) keren terug in de selectie na een periode van afwezigheid.
De 22-jarige Timber is bezig aan een sterk seizoen bij Feyenoord. Hij was dit seizoen zes keer trefzeker in 24 competitiewedstrijden voor de Rotterdamse ploeg, die tweede staat in de Eredivisie.
Brest
Wijnaldum kwam voor het laatst in actie voor Oranje tijdens de finaleronde van de Nations League in juni. De 33-jarige middenvelder, die negentig interlands speelde, verhuisde afgelopen zomer van Paris Saint-Germain naar Al Ettifaq uit Saudi-Arabië.
Enkelvoudig international Bizot zat tijdens het EK in 2021 voor het laatst bij de selectie. De 33-jarige keeper is een vaste waarde onder de lat bij Brest, de nummer 2 van Frankrijk.
Frenkie de Jong
Memphis Depay sluit eveneens weer aan bij het Nederlands elftal. De aanvaller van Atlético Madrid was bijna een jaar afwezig bij Oranje door meerdere blessures. Hij maakt inmiddels geregeld weer speelminuten bij Atlético.
Joshua Zirkzee was begin maart, net als Timber, voor de eerste keer opgenomen in de voorlopige selectie. De aanvaller van Bologna liep zaterdag echter een hamstringblessure op. Ook Frenkie de Jong van FC Barcelona is nog geblesseerd.
Nederland speelt op 22 maart een oefenwedstrijd tegen Schotland in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. Vier dagen later speelt Oranje tegen Duitsland in Frankfurt.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
11 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
16 uur geleden