Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Quintanilla raakt na straf etappezege Dakar kwijt aan Benavides

Quintanilla raakt na straf etappezege Dakar kwijt aan Benavides

AL SALAMIYA (ANP) - De Chileense motorrijder Pablo Quintanilla is zijn zege in de derde etappe van de Dakar Rally in Saudi-Arabië kwijtgeraakt. De wedstrijdjury gaf hem een tijdstraf omdat hij te hard had gereden op een specifiek gedeelte van de 438 kilometer lange proef van Al Duwadimi naar Al Salamiya. Ook de nummer 2 in de oorspronkelijke uitslag, de Spanjaard Joan Barreda Bort, kreeg voor hetzelfde vergrijp een tijdstraf. De Argentijn Kevin Benavides, die als derde was geëindigd, schoof daardoor op naar de eerste plaats. Benavides is titelverdediger bij de motoren.

Ross Branch werd ook bestraft, maar hij behield wel de leiding in het algemeen klassement. De Botswaan heeft 3.11 minuten voorsprong op de Chileen José Ignacio Cornejo Florimo.

De derde etappe is een zogeheten marathonproef. De motorrijders mogen direct na de finish twee uur sleutelen aan hun machines. Daarna moeten ze doorrijden naar het bivak in Al Salamiya, waar ze hun motoren apart moeten stallen en niet meer mogen aanraken tot de start van de vierde etappe op dinsdag.

De Braziliaan Lucas Moraes won de etappe bij de auto's. Hij was slechts negen seconden sneller dan de Zweed Mattias Ekström. De Saudi Yazeed Al Rajhi arriveerde als derde en nam de leiding in het algemeen klassement over van de Spanjaard Carlos Sainz. Het verschil tussen de twee rallyrijders is 29 seconden.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

1 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

4 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

9 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden