Quintanilla raakt na straf etappezege Dakar kwijt aan Benavides
AL SALAMIYA (ANP) - De Chileense motorrijder Pablo Quintanilla is zijn zege in de derde etappe van de Dakar Rally in Saudi-Arabië kwijtgeraakt. De wedstrijdjury gaf hem een tijdstraf omdat hij te hard had gereden op een specifiek gedeelte van de 438 kilometer lange proef van Al Duwadimi naar Al Salamiya. Ook de nummer 2 in de oorspronkelijke uitslag, de Spanjaard Joan Barreda Bort, kreeg voor hetzelfde vergrijp een tijdstraf. De Argentijn Kevin Benavides, die als derde was geëindigd, schoof daardoor op naar de eerste plaats. Benavides is titelverdediger bij de motoren.
Ross Branch werd ook bestraft, maar hij behield wel de leiding in het algemeen klassement. De Botswaan heeft 3.11 minuten voorsprong op de Chileen José Ignacio Cornejo Florimo.
De derde etappe is een zogeheten marathonproef. De motorrijders mogen direct na de finish twee uur sleutelen aan hun machines. Daarna moeten ze doorrijden naar het bivak in Al Salamiya, waar ze hun motoren apart moeten stallen en niet meer mogen aanraken tot de start van de vierde etappe op dinsdag.
De Braziliaan Lucas Moraes won de etappe bij de auto's. Hij was slechts negen seconden sneller dan de Zweed Mattias Ekström. De Saudi Yazeed Al Rajhi arriveerde als derde en nam de leiding in het algemeen klassement over van de Spanjaard Carlos Sainz. Het verschil tussen de twee rallyrijders is 29 seconden.
Meer uit Sport
PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
16 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geleden