Quintanilla raakt na straf etappezege Dakar kwijt aan Benavides
AL SALAMIYA (ANP) - De Chileense motorrijder Pablo Quintanilla is zijn zege in de derde etappe van de Dakar Rally in Saudi-Arabië kwijtgeraakt. De wedstrijdjury gaf hem een tijdstraf omdat hij te hard had gereden op een specifiek gedeelte van de 438 kilometer lange proef van Al Duwadimi naar Al Salamiya. Ook de nummer 2 in de oorspronkelijke uitslag, de Spanjaard Joan Barreda Bort, kreeg voor hetzelfde vergrijp een tijdstraf. De Argentijn Kevin Benavides, die als derde was geëindigd, schoof daardoor op naar de eerste plaats. Benavides is titelverdediger bij de motoren.
Ross Branch werd ook bestraft, maar hij behield wel de leiding in het algemeen klassement. De Botswaan heeft 3.11 minuten voorsprong op de Chileen José Ignacio Cornejo Florimo.
De derde etappe is een zogeheten marathonproef. De motorrijders mogen direct na de finish twee uur sleutelen aan hun machines. Daarna moeten ze doorrijden naar het bivak in Al Salamiya, waar ze hun motoren apart moeten stallen en niet meer mogen aanraken tot de start van de vierde etappe op dinsdag.
De Braziliaan Lucas Moraes won de etappe bij de auto's. Hij was slechts negen seconden sneller dan de Zweed Mattias Ekström. De Saudi Yazeed Al Rajhi arriveerde als derde en nam de leiding in het algemeen klassement over van de Spanjaard Carlos Sainz. Het verschil tussen de twee rallyrijders is 29 seconden.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
28 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
9 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
9 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
9 uur geleden