
Quintana wint Ronde van de Provence na sterke slotrit
MONTAGNE DE LURE (ANP) - Nairo Quintana heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de Ronde van de Provence gewonnen. Dat deed de 32-jarige Colombiaan door de vierde en laatste etappe op zijn naam te schrijven.
Quintana maakte indruk op de laatste beklimming, de Montagne de Lure. Hij kwam solo aan en hield de Deen Mattias Skjelmose Jensen en Matteo Jorgenson uit de Verenigde Staten 37 seconden achter zich. Martijn Tusveld van Team DSM was op plek 48 de beste Nederlander. Hij gaf zes minuten toe.
De Italiaan Filippo Ganna begon de dag als leider van het klassement, maar hij kwam op 1 minuut en 21 seconden van de winnaar aan. Hij werd uiteindelijk zevende in het klassement. De tweede plaats was daarin voor Julian Alaphilippe uit Frankrijk.
Quintana won de vierdaagse wedstrijd ook in 2020. Vorig jaar ging de eindzege naar zijn landgenoot Iván Sosa.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven blijft voorlopig op zijn troon zitten. De 'King of Kickboxing' verdedigde voor de dertiende keer met succes zijn wereldtitel. Hij versloeg de passief vechtende Rus Artem Vakhitov in Rotterdam Ahoy na vijf ronden ruim op punten.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen begint zondag vanaf de tweede positie aan de Grote Prijs van Canada in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was tijdens de kwalificatie in zijn Red Bull alleen langzamer dan George Russell (Mercedes). WK-leider Oscar Piastri reed de derde tijd met zijn McLaren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voor Jamal Ben Saddik is het honderdste gala van kickboksorganisatie Glory in een enorme deceptie geëindigd. Hij moest opgeven in zijn eerste gevecht tegen de Fransman Sofian Laïdouni op een toernooi voor zwaargewichten. De Belg, uitkomend voor Marokko, had een grote snee in een scheenbeen opgelopen. Hij mocht niet meer verder van de arts.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de vijfde tijd neergezet. McLaren-coureur Lando Norris was dit keer de snelste. De kwalificatie voor de hoofdrace begint om 22.00 uur.
9 uur geledenROSMALEN (ANP) - Zizou Bergs staat in de finale van het tennistoernooi van Rosmalen. De Belg was in de halve eindstrijd te sterk voor de Amerikaan Reilly Opelka: 6-1 6-4.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse Tatjana Maria en de Amerikaanse Amanda Anisimova staan zondag tegenover elkaar in de finale van het grastoernooi van Queen's in Londen. Anisimova, de nummer 15 van de wereld, won in drie sets van de Chinese Zheng Qinwen, de mondiale nummer 5: 6-2 4-6 6-4.
10 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennissters Elena Gabriela Ruse en Elise Mertens spelen zondag de finale van de Libéma Open in Rosmalen. De Roemeense was in de halve eindstrijd te sterk voor Elisabetta Cocciaretto uit Italië (2-6 6-4 6-3). De Belgische Mertens won in een spannende halve finale van Ekaterina Aleksandrova uit Rusland: 2-6 7-6 (7) 6-4.
11 uur geleden