Quintana maakt comeback voor Movistar in Ronde van Valencia
BOGOTA (ANP) - Nairo Quintana start zijn wielerseizoen bij zijn comeback in het peloton volgend jaar op 31 januari in de Ronde van Valencia. Dat maakte de 33-jarige Colombiaanse klimmer bekend in een interview met een Colombiaanse radiozender.
Quintana meldde in oktober dat hij komend seizoen weer uitkomt voor het Spaanse Movistar. Voor de Colombiaan wordt het zijn eerste wedstrijd in meer dan een jaar nadat hij positief had getest op tramadol en gediskwalificeerd werd uit de Tour van 2022. Quintana werd niet geschorst omdat het product pas vanaf 1 januari 2024 officieel op de verboden lijst van het WADA staat. Hij vond in 2023 echter geen ploeg.
In dienst van Movistar won Quintana in 2014 de Giro d'Italia en in 2016 de Vuelta. Hij eindigde in 2013 en 2015 als tweede in de Tour de France. In 2022 reed Quintana voor de Franse ploeg Arkéa-Samsic.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
12 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
23 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden