Quincy Promes veroordeeld tot zes jaar voor smokkel cocaïne
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft profvoetballer Quincy Promes woensdag veroordeeld tot een celstraf van zes jaar voor zijn betrokkenheid bij de smokkel van in totaal ruim 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen.
Het Openbaar Ministerie had negen jaar tegen de 32-jarige oud-Ajacied geëist. Promes heeft zijn strafproces niet bijgewoond. Hij verblijft in Rusland, waar hij uitkomt voor voetbalclub Spartak Moskou. De rechtbank kwam tot een lagere straf omdat zij, anders dan het OM, ook naar vergelijkbare zaken heeft gekeken waarin milder is gestraft. Promes gaat in hoger beroep, meldde zijn advocaat direct na de uitspraak.
Volgens de rechtbank heeft Promes zich laten leiden door financieel gewin. Hoewel hij profvoetballer is en veel geld verdient, komt uit zijn dossier naar voren "dat hij nog meer geld wilde verdienen", aldus de voorzitter. De rechtbank benadrukt dat Promes geen verantwoordelijkheid heeft genomen voor wat hij heeft gedaan, door tijdens de rechtszaak verstek te laten gaan.
Voorbeeld
Ook rekent de rechtbank hem aan dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan een zwaar delict terwijl hij als voetballer regelmatig in de belangstelling staat. "Niet alleen zijn sportieve prestaties, maar ook de rijkdom waarmee hij pronkt, maken dat hij een voorbeeld is voor velen, vooral voor jongeren", lichtte de voorzitter in de rechtszaal toe.
De cokesmokkel vond eind januari 2020 plaats. Het ging om twee partijen, verstopt in een lading zakken zeezout op een containerschip uit Brazilië. De smokkelaars konden een partij van 650 kilo van boord halen. De douane onderschepte de tweede partij van ruim 712 kilo.
Onderschepte chatgesprekken
Volgens de rechtbank had Promes een aansturende, coördinerende en financiële rol. In onderschepte chatgesprekken kwam naar voren dat hij 75.000 euro heeft geïnvesteerd in het cocaïnetransport. In die cryptocommunicatie had hij de gebruikersnaam Fantasma, acht de rechtbank bewezen.
De rechtbank legde medeverdachte Marylio V. (32) uit Purmerend, een neef van Promes, eveneens zes jaar cel op, na een eis van acht jaar. Hij is ook veroordeeld voor witwassen.
Steekpartij
Promes werd vorig jaar veroordeeld tot anderhalf jaar cel voor een steekpartij op een feest in Abcoude. Deze zaak loopt nog in hoger beroep.
In beide strafzaken heeft de rechtbank een bevel gevangenneming afgegeven. Het OM heeft eerder al een arrestatiebevel uitgevaardigd. Hierdoor kan Promes Rusland niet meer uit, bevestigt zijn advocaat, als hij zichzelf uit de cel wil houden.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
57 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
14 uur geleden