Quincy Promes veroordeeld tot zes jaar voor smokkel cocaïne
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft profvoetballer Quincy Promes woensdag veroordeeld tot een celstraf van zes jaar voor zijn betrokkenheid bij de smokkel van in totaal ruim 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen.
Het Openbaar Ministerie had negen jaar tegen de 32-jarige oud-Ajacied geëist. Promes heeft zijn strafproces niet bijgewoond. Hij verblijft in Rusland, waar hij uitkomt voor voetbalclub Spartak Moskou. De rechtbank kwam tot een lagere straf omdat zij, anders dan het OM, ook naar vergelijkbare zaken heeft gekeken waarin milder is gestraft. Promes gaat in hoger beroep, meldde zijn advocaat direct na de uitspraak.
Volgens de rechtbank heeft Promes zich laten leiden door financieel gewin. Hoewel hij profvoetballer is en veel geld verdient, komt uit zijn dossier naar voren "dat hij nog meer geld wilde verdienen", aldus de voorzitter. De rechtbank benadrukt dat Promes geen verantwoordelijkheid heeft genomen voor wat hij heeft gedaan, door tijdens de rechtszaak verstek te laten gaan.
Voorbeeld
Ook rekent de rechtbank hem aan dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan een zwaar delict terwijl hij als voetballer regelmatig in de belangstelling staat. "Niet alleen zijn sportieve prestaties, maar ook de rijkdom waarmee hij pronkt, maken dat hij een voorbeeld is voor velen, vooral voor jongeren", lichtte de voorzitter in de rechtszaal toe.
De cokesmokkel vond eind januari 2020 plaats. Het ging om twee partijen, verstopt in een lading zakken zeezout op een containerschip uit Brazilië. De smokkelaars konden een partij van 650 kilo van boord halen. De douane onderschepte de tweede partij van ruim 712 kilo.
Onderschepte chatgesprekken
Volgens de rechtbank had Promes een aansturende, coördinerende en financiële rol. In onderschepte chatgesprekken kwam naar voren dat hij 75.000 euro heeft geïnvesteerd in het cocaïnetransport. In die cryptocommunicatie had hij de gebruikersnaam Fantasma, acht de rechtbank bewezen.
De rechtbank legde medeverdachte Marylio V. (32) uit Purmerend, een neef van Promes, eveneens zes jaar cel op, na een eis van acht jaar. Hij is ook veroordeeld voor witwassen.
Steekpartij
Promes werd vorig jaar veroordeeld tot anderhalf jaar cel voor een steekpartij op een feest in Abcoude. Deze zaak loopt nog in hoger beroep.
In beide strafzaken heeft de rechtbank een bevel gevangenneming afgegeven. Het OM heeft eerder al een arrestatiebevel uitgevaardigd. Hierdoor kan Promes Rusland niet meer uit, bevestigt zijn advocaat, als hij zichzelf uit de cel wil houden.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard neemt na ruim vijf maanden alweer afscheid van Houboulang Mendes. De 27-jarige geboren Fransman, die als international voor Guinee-Bissau voetbalde, stapt over naar Servette FC. Bij de Zwitserse club, die uitkomt op het hoogste niveau, ondertekent hij een meerjarig contract.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse aanklagers zijn een onderzoek gestart naar de Franse international Lucas Hernández en zijn partner naar aanleiding van beschuldigingen van mensenhandel en illegale tewerkstelling door een Colombiaans gezin. Het paar ontkent elke misstand en zegt te goeder trouw te hebben gehandeld, maar te zijn gemanipuleerd.
44 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber is in Marseille aangekomen om zijn transfer naar Olympique Marseille af te ronden. De 24-jarige middenvelder van Feyenoord sprak zich afgelopen weekend na de thuisnederlaag in de Kuip tegen Sparta (3-4) uit over een conflict met trainer Robin van Persie. Sindsdien ging het hard met de transfer naar de Franse nummer 3, die zo goed als rond is. Timber had bij Feyenoord nog een contract voor een halfjaar.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - De spelers van Manchester City betalen de kaartjes voor de fans die dinsdag aanwezig waren bij de uitwedstrijd tegen Bodø/Glimt in de Champions League. De Engelse topclub blameerde zich met 3-1 bij de Noren, die daarmee hun eerste zege van dit seizoen boekten in het hoofdtoernooi.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
4 uur geleden