Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Quincy Promes krijgt 18 maanden cel voor mishandeling neef

Quincy Promes krijgt 18 maanden cel voor mishandeling neef

AMSTERDAM (ANP) - Quincy Promes is maandag veroordeeld tot een celstraf van achttien maanden voor de mishandeling van zijn neef. Promes heeft hem in de nacht van 24 op 25 juli 2020 tijdens een familiefeest in Abcoude in zijn knie gestoken en dat beoordeelt de rechtbank in Amsterdam als zware mishandeling. De speler van Spartak Moskou was niet bij de uitspraak aanwezig.

Het Openbaar Ministerie had een celstraf van twee jaar geëist tegen de 31-jarige profvoetballer. Hij staat later dit jaar ook nog terecht voor de invoer van twee partijen cocaïne, in totaal 1362 kilo, via de haven van Antwerpen.

Bij het steekincident werd het slachtoffer geraakt in een belangrijke pees, waardoor hij zijn linkerbeen lange tijd niet meer kon gebruiken. Hij moest lang revalideren en kan niet meer hurken of rennen. Ook lijdt hij aan een posttraumatische stressstoornis.

Afgetapte telefoon

De mishandeling kwam aan het licht omdat de telefoon van Promes werd afgetapt in een onderzoek naar drugshandel.

Het OM vervolgde Promes aanvankelijk voor een poging tot doodslag, dan wel zware mishandeling. Later is de aanklacht verzwaard tot een poging tot moord. Voor een poging tot moord of doodslag ziet de rechtbank onvoldoende bewijs, omdat is gestoken in een knie en niet in een vitaal orgaan.

Bij verstek veroordeeld

Promes was niet bij de uitspraak aanwezig. Hij blijft in Moskou omdat hij bang is voor de drugszaak te worden gearresteerd.

De rechtbank noemde het steekincident en het letsel "zeer ernstig" en benoemde ook de voorbeeldfunctie die Promes als profvoetballer heeft. Ook hekelde de rechtbank het feit dat hij wegbleef tijdens de zittingen door in Rusland te blijven.

Strafverzwaring

Strafverzwarend voor Promes is het feit dat hij trots was op de steekpartij en omdat hij volgens de rechtbank heeft geprobeerd de schuld op iemand anders af te schuiven. In een afgeluisterd gesprek met zijn tante zou Promes hebben gezegd dat hij "de eer had hersteld". Het motief zou zijn dat de neef in 2016 een ketting ter waarde van 3000 euro zou hebben gestolen van de tante. "Hij geeft blijk dat hij geen inzicht heeft in de verwerpelijkheid van zijn gedrag", aldus de rechtbank over de voetballer.

Meer uit Binnenland

Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

6 minuten geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

1 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

1 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

1 uur geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

2 uur geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

2 uur geleden
Staatssecretaris wil brandveiligheidskeuringen voor stallen

DEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.

2 uur geleden