Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Quincy Promes krijgt 18 maanden cel voor mishandeling neef

Quincy Promes krijgt 18 maanden cel voor mishandeling neef

AMSTERDAM (ANP) - Quincy Promes is maandag veroordeeld tot een celstraf van achttien maanden voor de mishandeling van zijn neef. Promes heeft hem in de nacht van 24 op 25 juli 2020 tijdens een familiefeest in Abcoude in zijn knie gestoken en dat beoordeelt de rechtbank in Amsterdam als zware mishandeling. De speler van Spartak Moskou was niet bij de uitspraak aanwezig.

Het Openbaar Ministerie had een celstraf van twee jaar geëist tegen de 31-jarige profvoetballer. Hij staat later dit jaar ook nog terecht voor de invoer van twee partijen cocaïne, in totaal 1362 kilo, via de haven van Antwerpen.

Bij het steekincident werd het slachtoffer geraakt in een belangrijke pees, waardoor hij zijn linkerbeen lange tijd niet meer kon gebruiken. Hij moest lang revalideren en kan niet meer hurken of rennen. Ook lijdt hij aan een posttraumatische stressstoornis.

Afgetapte telefoon

De mishandeling kwam aan het licht omdat de telefoon van Promes werd afgetapt in een onderzoek naar drugshandel.

Het OM vervolgde Promes aanvankelijk voor een poging tot doodslag, dan wel zware mishandeling. Later is de aanklacht verzwaard tot een poging tot moord. Voor een poging tot moord of doodslag ziet de rechtbank onvoldoende bewijs, omdat is gestoken in een knie en niet in een vitaal orgaan.

Bij verstek veroordeeld

Promes was niet bij de uitspraak aanwezig. Hij blijft in Moskou omdat hij bang is voor de drugszaak te worden gearresteerd.

De rechtbank noemde het steekincident en het letsel "zeer ernstig" en benoemde ook de voorbeeldfunctie die Promes als profvoetballer heeft. Ook hekelde de rechtbank het feit dat hij wegbleef tijdens de zittingen door in Rusland te blijven.

Strafverzwaring

Strafverzwarend voor Promes is het feit dat hij trots was op de steekpartij en omdat hij volgens de rechtbank heeft geprobeerd de schuld op iemand anders af te schuiven. In een afgeluisterd gesprek met zijn tante zou Promes hebben gezegd dat hij "de eer had hersteld". Het motief zou zijn dat de neef in 2016 een ketting ter waarde van 3000 euro zou hebben gestolen van de tante. "Hij geeft blijk dat hij geen inzicht heeft in de verwerpelijkheid van zijn gedrag", aldus de rechtbank over de voetballer.

Meer uit Binnenland

Van Amsterdam en Utrecht hele ochtend geen treinen naar Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vanuit Utrecht en Amsterdam gaan de hele ochtend geen treinen van en naar Schiphol Airport door een stroomstoring die is ontstaan door brand in kabels, meldt een woordvoerder van ProRail. Dit duurt naar verwachting tot 12.15 uur. Eerder was dit ook het geval vanuit Rotterdam, Den Haag en Leiden, maar daar wordt het treinverkeer richting de luchthaven vanaf 08.15 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van NS.

24 minuten geleden
Ook metro tussen Den Haag en Rotterdam rijdt niet

ROTTERDAM (ANP) - Ook de metrolijn E tussen Den Haag en Rotterdam rijdt dinsdagochtend niet in beide richtingen vanwege spanningsproblemen. Dat meldt vervoerder RET. Vanuit Utrecht en Amsterdam gaan de hele ochtend geen treinen van en naar Schiphol Airport vanwege een stroomstoring die is ontstaan door brand in kabels.

1 uur geleden
Oekraïens regeringsvliegtuig geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een toestel van de Oekraïense regering geland. De Airbus A319 landde rond 23.20 uur op de Polderbaan van de luchthaven.

1 uur geleden
Geen treinen van en naar Schiphol Airport door stroomstoring

UTRECHT (ANP) - Van en naar Schiphol Airport rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS. Dat komt door een stroomstoring. Het duurt naar verwachting tot 08.15 uur.

2 uur geleden
Brand in binnenstad Woerden geblust

WOERDEN (ANP) - De brand in een winkelpand met daarboven woningen in de oude binnenstad van Woerden is geblust. De Veiligheidsregio Utrecht meldt dat de bewoners van acht appartementen door de schade nog niet terug kunnen naar hun woning. Er is opvang geregeld.

7 uur geleden
Timmermans gaat praten met Asscher over twijfels over GL-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Frans Timmermans gaat in gesprek met Lodewijk Asscher - een van zijn voorgangers - over de twijfels die Asscher heeft gekregen bij GroenLinks-PvdA. De oud-partijleider worstelt met het Israëlbeleid van de nauw samenwerkende partijen en ging daar maandagavond op in tijdens de Nacht van de Verlichting in de Waalse Kerk in Amsterdam.

7 uur geleden
Veldkamp wil blijvende diplomatieke oplossing voor Iran

BRUSSEL (ANP) - Een diplomatieke oplossing in het conflict met Iran moet "permanent" zijn, vindt demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken). "Dat is beter dan dat iedere paar jaar het Iraanse programma wordt gebombardeerd", zei hij na afloop van een vergadering met de EU-ministers. Volgens Veldkamp is er binnen de EU brede overeenstemming over de noodzaak tot een diplomatieke oplossing.

12 uur geleden