Quincy Promes komt niet naar hof als hij in Nederland cel in moet
AMSTERDAM (ANP) - Profvoetballer Quincy Promes wil zijn hoger beroep niet bijwonen als hij het risico loopt bij aankomst in Nederland in de cel te belanden. Dit zei zijn advocaat Robert Malewicz vrijdag tijdens een inleidende zitting bij het hof in Amsterdam. Het hoger beroep gaat over zowel drugssmokkel als de mishandeling van zijn neef.
Promes werd in februari door de rechtbank in Amsterdam veroordeeld tot een celstraf van zes jaar voor betrokkenheid bij de smokkel van in totaal ruim 1350 kilo cocaïne via de haven van Antwerpen. Voor de mishandeling van zijn neef kreeg hij vorig jaar juni een celstraf van achttien maanden opgelegd. In het hoger beroep worden beide zaken samengevoegd.
Promes is volgens Malewicz "in eerste instantie" bereid om naar Nederland te komen om het hoger beroep bij te wonen en inhoudelijk te reageren op de beschuldigingen. Maar hij heeft te maken met een zogeheten bevel gevangenneming dat de rechtbank in Amsterdam heeft afgegeven in beide zaken, waardoor hij in de cel belandt zodra hij Dubai verlaat. De advocaat noemt dat een dilemma, omdat zijn cliënt zijn topsportcarrière wil voortzetten "en dat verenigt zich niet met een lange periode van detentie."
Er loopt ook nog een zaak tegen Promes in Dubai. Het Openbaar Ministerie in Nederland verwacht dat die zaak nog dit jaar wordt behandeld. "Mogelijk in november", zei de advocaat-generaal. Daarnaast heeft Nederland Dubai gevraagd om Promes uit te leveren voor de drugszaak. Die procedure loopt nog.
Meer uit Binnenland
SCHEVENINGEN (ANP) - De kitesurfer die zondagmiddag vermist raakte bij Scheveningen is ook op maandagochtend nog niet gevonden. De politie meldt dat de zoektocht rond lunchtijd is gestaakt door weersomstandigheden. Op maandag wordt niet meer doorgezocht.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars hebben maandagochtend al meer dan duizend schademeldingen van klanten ontvangen vanwege de stormen die de afgelopen dagen over Nederland trokken. Bij Interpolis en Centraal Beheer, die beide onder Achmea vallen, zijn tot nu toe volgens een woordvoerster al zo'n duizend schadegevallen gemeld. Nationale-Nederlanden (NN) heeft er ongeveer "een kleine vijfhonderd" binnen, meldt een woordvoerder. De harde wind richtte vooral in en om het huis schade aan, maar ook aan auto's door bijvoorbeeld omgewaaide bomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen, D66) komt volgende week met een nieuwe versie van het belastingplan. Daarin moet staan wat het kabinet na een week onderhandelen heeft gehoord van de oppositie "en wat we vinden dat aangepast moet worden". Maandag debatteert de Kamer de hele dag met de Tweede Kamer over het belastingplan, maar dat is dus nog een oudere versie.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.
15 uur geleden