Quick-Step met Jakobsen, zonder Alaphilippe in Milaan-Sanremo
MILAAN (ANP) - Fabio Jakobsen gaat zaterdag voor het eerst van start in de klassieker Milaan - Sanremo. Zijn ploeg Quick-Step Alpha Vinyl maakte de selectie van de sprinter bekend en ook dat de Fransman Julian Alaphilippe niet zal starten. De winnaar van de editie van 2019 kampt met bronchitis.
Jakobsen is het hele seizoen al in goede vorm en won al zes keer. Hij zegevierde in Kuurne-Brussel-Kuurne, won een etappe in Parijs-Nice en twee ritten in de Ronde van Valencia en de Ronde van de Algarve. De Belgische ploeg rekent bij de afwezigheid van Alaphilippe verder op de Italianen Andrea Bagioli, Davide Ballerini en Mattia Cattaneo, de Deen Mikkel Honoré, de Fransman Florian Sénéchal en de Tsjech Zdenek Stybar.
"We houden van Milaan-Sanremo en kijken er elk jaar naar uit hier te starten", keek sportdirecteur Davide Bramati vooruit. "Dit jaar zit het ons echter niet mee. Onze kansen zakken omdat we niet kunnen rekenen op Julian. We hopen dat hij snel kan herstellen. We hebben een jonge ploeg, met ook Fabio erbij. Hij kent een uitstekend seizoen en neemt voor het eerst deel. We horen misschien niet bij de favorieten, maar zijn wel heel gemotiveerd."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
12 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
17 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
19 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
21 uur geleden