Quick-Step met Jakobsen, zonder Alaphilippe in Milaan-Sanremo
MILAAN (ANP) - Fabio Jakobsen gaat zaterdag voor het eerst van start in de klassieker Milaan - Sanremo. Zijn ploeg Quick-Step Alpha Vinyl maakte de selectie van de sprinter bekend en ook dat de Fransman Julian Alaphilippe niet zal starten. De winnaar van de editie van 2019 kampt met bronchitis.
Jakobsen is het hele seizoen al in goede vorm en won al zes keer. Hij zegevierde in Kuurne-Brussel-Kuurne, won een etappe in Parijs-Nice en twee ritten in de Ronde van Valencia en de Ronde van de Algarve. De Belgische ploeg rekent bij de afwezigheid van Alaphilippe verder op de Italianen Andrea Bagioli, Davide Ballerini en Mattia Cattaneo, de Deen Mikkel Honoré, de Fransman Florian Sénéchal en de Tsjech Zdenek Stybar.
"We houden van Milaan-Sanremo en kijken er elk jaar naar uit hier te starten", keek sportdirecteur Davide Bramati vooruit. "Dit jaar zit het ons echter niet mee. Onze kansen zakken omdat we niet kunnen rekenen op Julian. We hopen dat hij snel kan herstellen. We hebben een jonge ploeg, met ook Fabio erbij. Hij kent een uitstekend seizoen en neemt voor het eerst deel. We horen misschien niet bij de favorieten, maar zijn wel heel gemotiveerd."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale op de gemengde aflossing. In de halve eindstrijd gleed Xandra Velzeboer onderuit, waardoor het team van bondscoach Niels Kerstholt een plaats bij de eerste twee landen kon vergeten.
34 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.
52 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers beginnen de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen met Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma. Dat blijkt uit de kort voor de start vrijgegeven opstelling.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is goed begonnen aan het olympische shorttracktoernooi. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, bereikte dinsdag zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter.
1 uur geledenDELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.
2 uur geleden