Quick-Step met debutant Asgreen in Amstel Gold Race
MAASTRICHT (ANP) - De Deense wielrenner Kasper Asgreen debuteert zondag in de Amstel Gold Race. De 27-jarige Deen, vorig jaar winnaar van de Ronde van Vlaanderen, voert de ploeg aan van Quick-Step Alpha Vinyl voor de Limburgse heuvelklassieker over ruim 250 kilometer. Asgreen kon vorige week in de Ronde van Vlaanderen niet meedoen om de winst.
Mathieu van der Poel volgde de Deen op op de erelijst van het wielermonument. Asgreen kwam in Oudenaarde als 23e over de finish, ruim een minuut na de Nederlander die 'Vlaanderen' in 2020 ook al won. Van der Poel staat zondag in Maastricht ook aan de start van de Gold Race. Hij schreef de Nederlandse klassieker drie jaar geleden op zijn naam.
Asgreen, die volgende week ook Parijs-Roubaix rijdt, krijgt in de Limburgse heuvels steun van onder anderen Zdenek Stybar, Davide Ballerini en Florian Sénéchal. De renners van Quick-Step hebben dit seizoen achttien overwinningen geboekt, waarvan zes via de Nederlandse sprinter Fabio Jakobsen
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is vrijdag niet de enige vaste Formule 1-coureur die in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad zijn stoeltje afstaat aan een 'rookie'. Het is bekend dat de Japanner Ayumu Iwasa de Red Bull van Verstappen overneemt, maar er zijn nog negen andere jonge racetalenten die achter het stuur kruipen van een auto van een vaste rijder.
44 minuten geledenWENEN (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich verzekerd van deelname aan de ATP Finals, het eindejaarstoernooi waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen. De Rus versloeg in de kwartfinale van het ATP-toernooi van Wenen de Fransman Adrian Mannarino met 6-2 6-3.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Russische ijshockeyteams mogen weer aan internationale toernooien deelnemen. Dat heeft het internationaal sporttribunaal CAS bepaald.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De schaatsteams bepalen op de slotdag van het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Thialf wie er bij de ploegenachtervolging van de mannen naar de eerste wereldbekerwedstrijden mag. Niet een door bondscoach Rintje Ritsma geselecteerd drietal krijgt dat ticket, maar de winnaar van het NK ploegenachtervolging, zo is de nieuwe opzet van de schaatsbond.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft zich met een blessure afgemeld voor de kwartfinale op het tennistoernooi van Tokio. De Kazachse nummer 1 van de wereld kampt, een week voor de WTA Finals, met nekklachten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye (37) hoopt na een hardnekkige blessure op een klassering in de top 5 bij de marathon van New York. De winnaar van olympisch zilver in 2021 kende twijfels, maar hervond vertrouwen en staat zondag naar eigen zeggen 85 procent fit aan de start.
6 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/RTR) - De Dakar Rally van 2027 vindt plaats in Portugal en Marokko, melden de organisatoren. De race zou aanvankelijk worden verreden in Saudi-Arabië, maar vorige week maakten de Franse organisator Amaury Sport Organisation (ASO) en de lokale Saudi Motorsport Company (SMC) bekend hier vanaf te zien om de onveilige situatie in het Midden-Oosten.
7 uur geleden