Quick-Step met debutant Asgreen in Amstel Gold Race
MAASTRICHT (ANP) - De Deense wielrenner Kasper Asgreen debuteert zondag in de Amstel Gold Race. De 27-jarige Deen, vorig jaar winnaar van de Ronde van Vlaanderen, voert de ploeg aan van Quick-Step Alpha Vinyl voor de Limburgse heuvelklassieker over ruim 250 kilometer. Asgreen kon vorige week in de Ronde van Vlaanderen niet meedoen om de winst.
Mathieu van der Poel volgde de Deen op op de erelijst van het wielermonument. Asgreen kwam in Oudenaarde als 23e over de finish, ruim een minuut na de Nederlander die 'Vlaanderen' in 2020 ook al won. Van der Poel staat zondag in Maastricht ook aan de start van de Gold Race. Hij schreef de Nederlandse klassieker drie jaar geleden op zijn naam.
Asgreen, die volgende week ook Parijs-Roubaix rijdt, krijgt in de Limburgse heuvels steun van onder anderen Zdenek Stybar, Davide Ballerini en Florian Sénéchal. De renners van Quick-Step hebben dit seizoen achttien overwinningen geboekt, waarvan zes via de Nederlandse sprinter Fabio Jakobsen
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden