Quick-Step Alpha Vinyl met Cavendish en drie Belgen in Giro
BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerploeg Quick-Step Alpha Vinyl verschijnt later deze week met Mark Cavendish aan de start van de Giro d'Italia. De Belgische ploeg neemt drie Belgen mee voor de Ronde van Italië: Pieter Serry, Bert Van Lerberghe en Mauri Vansevenant.
Cavendish wordt tijdens de Giro ook vergezeld door de Deen Michael Mørkøv, de Italiaan Davide Ballerini, de Engelsman James Knox en de Zwitser Mauro Schmid.
"Wij brengen een goed team aan de start met Mark als kopman voor de vlakke ritten. Hij won al heel wat etappes in de Giro en kan rekenen op sterke renners om hem te helpen in de hectische sprints. Voor de andere etappes bekijken we het dag per dag, vechten we voor elke kans en bekijken we wat er mogelijk is", aldus sportdirecteur Davide Bramati.
Cavendish deed in 2013 voor het laatst mee aan de Ronde van Italië, die vrijdag begint.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
3 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
18 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
19 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
20 uur geleden