Queiroz stopt als bondscoach Egypte na missen WK voetbal
CAIRO (ANP) - Carlos Queiroz stopt als bondscoach van de Egyptische voetbalploeg na het missen van het WK in Qatar. Egypte verloor eind vorige maand in de play-offs om een WK-ticket via strafschoppen van Senegal. Dat land had de ploeg van Queiroz begin februari ook al via penalty's geklopt in de finale van het toernooi om de Afrika Cup.
Queiroz (69) werd in september vorig jaar aangesteld met als opdracht om Egypte naar het WK van 2022 in Qatar te leiden. De oud-trainer van onder meer Real Madrid, Sporting en Manchester United (assistent) en voormalig bondscoach van Portugal en Iran kreeg in eerste instantie een contract voor een half jaar.
Nadat Senegal de Egyptenaren in een paar weken tijd twee keer in diepe rouw had gedompeld, besloot Queiroz in overleg met het bestuur van de Egyptische voetbalbond te vertrekken. "Ieder nieuw begin start met een pijnlijk afscheid", schreef de in Mozambique geboren Portugees op Twitter.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.
8 uur geledenLYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
11 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.
12 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
16 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
1 dag geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
1 dag geleden