Queen verschijnt op balkon voor slot van jubileum
LONDEN (ANP) - Koningin Elizabeth is zondag op het balkon van Buckingham Palace verschenen tijdens het slot van de parade vanwege haar troonjubileum. De Queen zat niet samen met haar familie op de tribune tijdens de Platinum Jubilee Pageant, maar dook als verrassing toch nog op tijdens het slot.
De koningin, die festiviteiten vrijdag en zaterdag liet schieten, stond glimlachend en zwaaiend op het balkon. Ze werd vergezeld door prins Charles en diens vrouw Camilla en door prins William, diens vrouw en hun drie kinderen. Het was van tevoren niet bevestigd of Elizabeth erbij zou zijn.
De 96-jarige vorstin miste evenementen omdat ze donderdag tijdens Trooping the Colour enig "ongemak" had ervaren. Met de Platinum Jubilee Pageant komt er een eind aan de vieringen van het jubileum.
Elizabeth zit sinds afgelopen donderdag precies zeventig jaar op de troon. Dat werd de afgelopen dagen groots gevierd in het Verenigd Koninkrijk. Zo was er zaterdag onder meer een groot concert bij Buckingham Palace.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).
44 minuten geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Syrische regering en de door Washington gesteunde, door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn een staakt-het-vuren overeengekomen. Volgens Syrische staatsmedia geldt het bestand onmiddellijk. De wapenstilstand volgt op dagen van gevechten, waarbij het leger oprukte naar door Koerden bezette gebieden in het noordoosten van Syrië.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft scherpe kritiek geuit op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om invoerheffingen op te leggen in het geschil over Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Ze zei dat Europa niet zal toegeven aan druk.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De VS moeten ophouden met het intimideren van bondgenoten, stelt de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement. De relatie tussen de VS en EU moet gebaseerd zijn op wederzijds respect, zegt Europarlementariër Andrzej Halicki, vicevoorzitter van de EVP-fractie voor Buitenlandse Zaken. "Chantage is een onaanvaardbaar politiek instrument."
6 uur geleden