Queen verlaat paleis voor eerste bezoek sinds corona
LONDEN (ANP/RTR) - Koningin Elizabeth is voor het eerst sinds de coronalockdown in maart de deur uit gegaan voor een officieel bezoek. De Britse vorstin ging donderdag langs bij het militair onderzoekscentrum Porton Down, dat in 2018 betrokken was bij het onderzoek naar het zenuwgas novitsjok.
Tot dusver voerde de 94-jarige koningin vanwege de coronamaatregelen al haar officiële werkzaamheden uit vanachter de computer en telefoon. Haar kleinzoon prins William vergezelde haar bij haar eerste officiële bezoek buiten het paleis aan Porton Down, gelegen in het zuidwesten van Engeland. De koningin en William droegen geen mondkapjes.
Het defensiewetenschap en -technologielaboratorium was verantwoordelijk voor het onderzoek naar het zenuwgas dat gebruikt werd om de Russische ex-spion Sergej Skripal en zijn dochter te vergiftigen in het Britse Salisbury. Groot-Brittannië beschuldigt twee Russische agenten van de novitsjok-vergiftiging twee jaar geleden, maar Rusland ontkent alle betrokkenheid.
Demonstratie
Tijdens het bezoek aan Porton Down maakten de koningin en prins kennis met het personeel en militairen die betrokken waren bij het novitsjok-onderzoek en met wetenschappers die betrokken zijn bij de strijd tegen de coronapandemie. Elizabeth opende een nieuw onderzoekscentrum en kreeg daar een demonstratie van forensisch onderzoek naar explosieven.
Porton Down richt zich op het ontwikkelen van defensie- en veiligheidstechnologie voor het ministerie van Defensie. Het werd in 1916 opgericht als laboratorium voor chemische en biologische wapens.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft huiszoekingen verricht in een woning en in vakantiewoningen van voormalig premier Thorbjørn Jagland. Justitie is een onderzoek naar hem begonnen naar aanleiding van de recent geopenbaarde Epstein-documenten. Volgens Noorse media zei Jagland dat hij blij is dat de zaak wordt opgehelderd toen de huiszoeking in Oslo begon.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.
1 uur geledenSION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.
2 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.
2 uur geleden