Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Quartararo viert winst TT met klungelige golfswing

Quartararo viert winst TT met klungelige golfswing

ASSEN (ANP) - Fabio Quartararo sloeg enigszins een modderfiguur toen hij zondag zijn overwinning in de TT van Assen vierde. De Fransman stond ineens met een golfclub in zijn hand op het circuit en wilde een balletje wegslaan, maar hij maaide er steeds overheen. "Mijn swing kan beter", grijnsde de coureur van Yamaha, die wel in vloeiende stijl de race won. Quartararo boekte zijn vierde grandprix-zege van dit jaar en verstevigde de leiding in het wereldkampioenschap.

"Toch was het een zware race", zei Quartararo. "In het begin van de race had ik veel moeite om Francesco Bagnaia in te halen en toen me dat eindelijk was gelukt, kreeg ik last van mijn rechterarm. Ik ging niet meer zo hard als ik kon. Heel even was ik bang dat het mis zou gaan, maar het lukte me gelukkig een stabiel tempo te rijden dat goed genoeg was om Maverick Viñales voor te blijven."

Viñales rijdt samen met Quartararo voor het fabrieksteam van Yamaha. De Spanjaard was in de trainingen de snelste en veroverde zaterdag in de kwalificaties poleposition met een circuitrecord. Hij had in de race een slechte start en viel terug naar de vierde plaats, maar wist uiteindelijk nog als tweede te finishen. "Maverick was zaterdag de beste, maar op zondag worden de punten verdeeld", sneerde Quartararo, die in het kampioenschap 34 punten voorsprong heeft op zijn landgenoot Johann Zarco van Ducati, die in de race als vierde eindigde.

Meer uit Sport

Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

44 minuten geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

2 uur geleden
Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

4 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

9 uur geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

9 uur geleden
Weggestuurde Britse journalist 'diep teleurgesteld' in Verstappen

SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.

17 uur geleden
Wielrenner Vernon sprint naar zege ingekorte vierde rit Catalonië

CAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.

18 uur geleden