Quartararo viert winst TT met klungelige golfswing
ASSEN (ANP) - Fabio Quartararo sloeg enigszins een modderfiguur toen hij zondag zijn overwinning in de TT van Assen vierde. De Fransman stond ineens met een golfclub in zijn hand op het circuit en wilde een balletje wegslaan, maar hij maaide er steeds overheen. "Mijn swing kan beter", grijnsde de coureur van Yamaha, die wel in vloeiende stijl de race won. Quartararo boekte zijn vierde grandprix-zege van dit jaar en verstevigde de leiding in het wereldkampioenschap.
"Toch was het een zware race", zei Quartararo. "In het begin van de race had ik veel moeite om Francesco Bagnaia in te halen en toen me dat eindelijk was gelukt, kreeg ik last van mijn rechterarm. Ik ging niet meer zo hard als ik kon. Heel even was ik bang dat het mis zou gaan, maar het lukte me gelukkig een stabiel tempo te rijden dat goed genoeg was om Maverick Viñales voor te blijven."
Viñales rijdt samen met Quartararo voor het fabrieksteam van Yamaha. De Spanjaard was in de trainingen de snelste en veroverde zaterdag in de kwalificaties poleposition met een circuitrecord. Hij had in de race een slechte start en viel terug naar de vierde plaats, maar wist uiteindelijk nog als tweede te finishen. "Maverick was zaterdag de beste, maar op zondag worden de punten verdeeld", sneerde Quartararo, die in het kampioenschap 34 punten voorsprong heeft op zijn landgenoot Johann Zarco van Ducati, die in de race als vierde eindigde.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
12 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
18 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
19 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
19 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
19 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
1 dag geleden