Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Quartararo viert winst TT met klungelige golfswing

Quartararo viert winst TT met klungelige golfswing

ASSEN (ANP) - Fabio Quartararo sloeg enigszins een modderfiguur toen hij zondag zijn overwinning in de TT van Assen vierde. De Fransman stond ineens met een golfclub in zijn hand op het circuit en wilde een balletje wegslaan, maar hij maaide er steeds overheen. "Mijn swing kan beter", grijnsde de coureur van Yamaha, die wel in vloeiende stijl de race won. Quartararo boekte zijn vierde grandprix-zege van dit jaar en verstevigde de leiding in het wereldkampioenschap.

"Toch was het een zware race", zei Quartararo. "In het begin van de race had ik veel moeite om Francesco Bagnaia in te halen en toen me dat eindelijk was gelukt, kreeg ik last van mijn rechterarm. Ik ging niet meer zo hard als ik kon. Heel even was ik bang dat het mis zou gaan, maar het lukte me gelukkig een stabiel tempo te rijden dat goed genoeg was om Maverick Viñales voor te blijven."

Viñales rijdt samen met Quartararo voor het fabrieksteam van Yamaha. De Spanjaard was in de trainingen de snelste en veroverde zaterdag in de kwalificaties poleposition met een circuitrecord. Hij had in de race een slechte start en viel terug naar de vierde plaats, maar wist uiteindelijk nog als tweede te finishen. "Maverick was zaterdag de beste, maar op zondag worden de punten verdeeld", sneerde Quartararo, die in het kampioenschap 34 punten voorsprong heeft op zijn landgenoot Johann Zarco van Ducati, die in de race als vierde eindigde.

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

31 minuten geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

40 minuten geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

2 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

4 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

9 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden