Quartararo viert winst TT met klungelige golfswing
ASSEN (ANP) - Fabio Quartararo sloeg enigszins een modderfiguur toen hij zondag zijn overwinning in de TT van Assen vierde. De Fransman stond ineens met een golfclub in zijn hand op het circuit en wilde een balletje wegslaan, maar hij maaide er steeds overheen. "Mijn swing kan beter", grijnsde de coureur van Yamaha, die wel in vloeiende stijl de race won. Quartararo boekte zijn vierde grandprix-zege van dit jaar en verstevigde de leiding in het wereldkampioenschap.
"Toch was het een zware race", zei Quartararo. "In het begin van de race had ik veel moeite om Francesco Bagnaia in te halen en toen me dat eindelijk was gelukt, kreeg ik last van mijn rechterarm. Ik ging niet meer zo hard als ik kon. Heel even was ik bang dat het mis zou gaan, maar het lukte me gelukkig een stabiel tempo te rijden dat goed genoeg was om Maverick Viñales voor te blijven."
Viñales rijdt samen met Quartararo voor het fabrieksteam van Yamaha. De Spanjaard was in de trainingen de snelste en veroverde zaterdag in de kwalificaties poleposition met een circuitrecord. Hij had in de race een slechte start en viel terug naar de vierde plaats, maar wist uiteindelijk nog als tweede te finishen. "Maverick was zaterdag de beste, maar op zondag worden de punten verdeeld", sneerde Quartararo, die in het kampioenschap 34 punten voorsprong heeft op zijn landgenoot Johann Zarco van Ducati, die in de race als vierde eindigde.
Meer uit Sport
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
4 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
6 uur geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
9 uur geleden