Quartararo viert winst TT met klungelige golfswing
ASSEN (ANP) - Fabio Quartararo sloeg enigszins een modderfiguur toen hij zondag zijn overwinning in de TT van Assen vierde. De Fransman stond ineens met een golfclub in zijn hand op het circuit en wilde een balletje wegslaan, maar hij maaide er steeds overheen. "Mijn swing kan beter", grijnsde de coureur van Yamaha, die wel in vloeiende stijl de race won. Quartararo boekte zijn vierde grandprix-zege van dit jaar en verstevigde de leiding in het wereldkampioenschap.
"Toch was het een zware race", zei Quartararo. "In het begin van de race had ik veel moeite om Francesco Bagnaia in te halen en toen me dat eindelijk was gelukt, kreeg ik last van mijn rechterarm. Ik ging niet meer zo hard als ik kon. Heel even was ik bang dat het mis zou gaan, maar het lukte me gelukkig een stabiel tempo te rijden dat goed genoeg was om Maverick Viñales voor te blijven."
Viñales rijdt samen met Quartararo voor het fabrieksteam van Yamaha. De Spanjaard was in de trainingen de snelste en veroverde zaterdag in de kwalificaties poleposition met een circuitrecord. Hij had in de race een slechte start en viel terug naar de vierde plaats, maar wist uiteindelijk nog als tweede te finishen. "Maverick was zaterdag de beste, maar op zondag worden de punten verdeeld", sneerde Quartararo, die in het kampioenschap 34 punten voorsprong heeft op zijn landgenoot Johann Zarco van Ducati, die in de race als vierde eindigde.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
3 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
4 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
6 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
6 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
11 uur geleden