Qualifier Chardy verrast Goffin op tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Franse tennisser Jeremy Chardy heeft voor de volgende verrassing gezorgd op het ATP-toernooi van Rotterdam. De qualifier schakelde in de tweede ronde de als zesde geplaatste Belg David Goffin uit: 7-6 (3) 7-6 (5). De afgelopen dagen vlogen met Daniil Medvedev, Alexander Zverev, Roberto Bautista-Agut, Felix Auger-Aliassime en Stan Wawrinka al heel wat geplaatste spelers uit het toernooi.
Goffin kwam met een toernooizege in Montpellier naar Rotterdam. De 30-jarige Belg, nummer 14 van de wereld, haalde in 2017 de finale in Ahoy. Hij verloor toen van de Fransman Jo-Wilfried Tsonga.
Chardy neemt het in de kwartfinales op tegen Andrej Roeblev, de nummer 4 van de plaatsingslijst uit Rusland. Roeblev, achtste op de wereldranglijst, was woensdagavond in de tweede ronde te sterk voor de Schot Andy Murray.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
14 uur geleden