Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qbuzz: minder vraag betekent minder bussen en personeel

Qbuzz: minder vraag betekent minder bussen en personeel

EINDHOVEN (ANP) - Transporteur Qbuzz waarschuwt zijn medewerkers voor de mogelijk blijvende gevolgen van de coronacrisis. Topman Gerrit Spijksma zegt in een videoboodschap aan werknemers dat minder vraag uiteindelijk minder bussen en minder personeel zal betekenen.

Qbuzz laat weten dat de diensten in 2020 niet worden aangepast. Dat is volgens Spijksma mogelijk gemaakt door de financiële ruimte die de overheid heeft geboden en het is met de opdrachtgevers afgesproken. Maar, "voor 2021 is de dienstregeling nog niet duidelijk", zegt Spijksma.

Volgens vakbond CNV groeit bij werknemers in het openbaar vervoer de onrust over de gevolgen die de coronacrisis uiteindelijk zal hebben voor de werkgelegenheid. "Er maken veel minder reizigers gebruik van het openbaar vervoer. En tegelijkertijd zijn er steeds meer zwartrijders, bleek onlangs uit een steekproef", zegt Job Marskamp, onderhandelaar van CNV Vakmensen. Volgens de vakbond kan het gevolg zijn dat vervoersbedrijven moeten gaan reorganiseren of zelfs failliet gaan.

Eerder al waarschuwing over banenverlies

Transdev, het moederbedrijf van ov-bedrijven als Connexxion en Hermes, waarschuwde eerder al voor banenverlies. In een brief aan werknemers schreef topman Pier Eringa dat door aanhoudend lage reizigersaantallen in het uiterste geval moet worden gesneden in het aantal diensten en banen.

CNV wil dat provincies, in hun rol als opdrachtgever, duidelijkheid geven aan de vervoersbedrijven. Zo krijgen ze voldoende perspectief om op de langere termijn de dienstregeling goed uit te kunnen voeren.

Meer uit Financieel

Ondernemersvertrouwen herstelt na forse dip, onzekerheid blijft

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van ondernemers in de Nederlandse economie is duidelijk verbeterd aan het begin van het derde kwartaal vergeleken met een kwartaal eerder. Wel blijft de onzekerheid groot, vooral door geopolitieke ontwikkelingen zoals de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met andere organisaties.

14 minuten geleden
Bloomberg en Reuters: VS komen met importheffing op polysilicium

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om een importheffing in te stellen op polysilicium. Dat melden ingewijden aan Bloomberg en Reuters. Polysilicium is een belangrijke grondstof voor zonnepanelen die in zijn zuiverste vorm ook een grondstof is voor de productie van chips.

8 uur geleden
Gemengd beeld op Wall Street na hoop op heropening Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van onder meer SpaceX en Walt Disney. Daarnaast is hun hoop op een heropening van de Straat van Hormuz toegenomen.

8 uur geleden
VS heffen sancties op tegen Iraakse luchtvaartmaatschappij

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben de terrorismesancties tegen de Iraakse luchtvaartmaatschappij Fly Baghdad opgeheven. Die werden in 2024 opgelegd vanwege banden met de Iraanse Revolutionaire Garde. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt woensdag dat Fly Baghdad van de sanctielijst is gehaald.

9 uur geleden
Moederbedrijf Babboe krijgt uitstel van betaling in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.

10 uur geleden
AEX sluit licht lager na slotrecord, Heineken wint na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.

12 uur geleden
Bol waarschuwt klanten voor mogelijk datalek

UTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.

12 uur geleden