Qbuzz beboet omdat het reiziger in rolstoel niet meenam
ASSEN (ANP) - Het OV-bureau voor de provincies Groningen en Drenthe heeft vervoerder Qbuzz een boete van 10.000 euro opgelegd omdat het bedrijf onlangs een reiziger in een rolstoel niet meenam. De betrokkene kon bij station Assen tot twee keer toe een bus niet in omdat in beide bussen de rolstoellift niet gebruikt kon worden, meldt het OV-bureau.
Ook regelde Qbuzz geen vervangend vervoer. In 2023 gebeurde hetzelfde en ook toen werd een boete opgelegd, aldus het OV-bureau dat is opgericht door de provincies Groningen en Drenthe en de gemeente Groningen om onder meer te zorgen voor goed en betaalbaar openbaar vervoer in het gebied.
"Dit is helaas niet de eerste keer. Ik verwacht van Qbuzz dat rolstoelliften regelmatig gecontroleerd worden en dat chauffeurs weten hoe ze moeten handelen", stelt Rosalinde Hoorweg, directeur van het OV-bureau Groningen Drenthe. Zij vindt het noodzakelijk dat het openbaar vervoer breed toegankelijk is. "Iedereen is welkom in de bus", is haar boodschap.
De ChristenUnie in de Provinciale Staten van Drenthe maakt zich zorgen over de toegankelijkheid van het openbaar vervoer voor mensen in een rolstoel. De partij wil van gedeputeerde Henk Jumelet horen wat eraan wordt gedaan. "Dit soort situaties mogen niet voorkomen. We zien dat Qbuzz hier structureel tekortschiet. Het kan niet zo zijn dat rolstoelgebruikers keer op keer moeten vrezen of ze wel mee kunnen", vindt Statenlid Gerben Brandsema. "Er is al te vaak gewezen op dit probleem. Nu is het tijd voor duidelijke verbeteringen."
Meer uit Politiek
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten winnen bij de midtermverkiezingen een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsdata verzamelt. Het komt vrijwel altijd voor dat de partij van een zittende president, in dit geval de Republikeinen van Donald Trump, zetels verliest tijdens de midterms.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - De Democraat Jon Ossoff wordt als senator herkozen in de Amerikaanse staat Georgia, voorspelt persbureau Reuters op basis van voorlopige uitslagen van Decision Desk HQ. Dat is een bureau dat verkiezingsuitslagen verzamelt. Georgia stemde bij de laatste verkiezingen op Donald Trump, maar Ossoff wist in de peilingen al een ruime voorsprong op de Republikeinse afgevaardigde Mike Collins te houden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO blijft achter de verder uitgewerkte stikstofplannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) staan. Dat laat landbouwwoordvoerder Laura Bromet van de linkse oppositiepartij weten op Bluesky.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een half jaar eerder dan gepland ervoor zorgen dat bedrijven en bijvoorbeeld woningbouwprojecten met een kleine stikstofuitstoot geen vergunning hoeven aan te vragen. Dat schrijft minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) in de brief over stikstof. Hij wil dit per 1 juli 2027 mogelijk maken.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de zones rond kwetsbare natuur mogen boeren op termijn maximaal 1,5 koe per hectare grond houden. Dat is een van de strengere regels die landbouwminister Jaimi van Essen voorstelt om te zorgen voor minder stikstof op gevoelige natuur. Hij benadrukt dat provincies de mogelijkheid krijgen om daarvan af te wijken en met een eigen plan te komen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower wil nog niet hardop zeggen of zijn fractie voor het aangepaste belastingplan van het kabinet gaat stemmen. Maar hij vindt het naar eigen zeggen "moeilijk argumenten te bedenken" om dat niet te doen. "Volgens mij is er heel veel pijn weggehaald."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 kan het belastingplan nu nog niet steunen, maar ziet wel "dat er voorzichtig wat stappen worden gezet". Zo vindt partijleider Joost Eerdmans het bijvoorbeeld positief dat de zogenoemde vrijheidsbijdrage wordt gecompenseerd. Tegelijkertijd mist hij plannen voor ondernemers. Ook ziet hij de eisen van hem en bondgenoten BBB en SGP op niet-financiële thema's niet terug, zoals asiel, abortus of stikstof. "Daar moet op bewogen worden."
13 uur geleden