Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatarese minister waarschuwt voor energietekorten in Europa

Qatarese minister waarschuwt voor energietekorten in Europa

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese minister van Energie Saad Al-Kaabi waarschuwt dat het "ergste nog moet komen" op het gebied van olie- en gastekorten in Europa. Dat zei de minister dinsdag tijdens het Qatar Economic Forum in Doha. Hij merkte daarbij op dat Europa in de afgelopen maanden wist te ontsnappen aan een energiecrisis dankzij de relatief warme winter in de regio.

"Het enige dat de mensheid en Europa dit jaar heeft gered, was een warme winter en de vertraging van de economie", aldus de minister. "Als de economie weer begint te draaien en je hebt gewoon een normale winter, dan denk ik dat het ergste nog moet komen." Ook zijn Saudische collega prins Abdulaziz bin Salman waarschuwde op de conferentie dat er een energiecrisis op de loer ligt.

Het Russische staatsgasconcern Gazprom waarschuwde vorige maand eveneens dat Europa het moeilijk zal krijgen met het aanvullen van de gasvoorraden voor komende winter. Vanwege de oorlog in Oekraïne is Europa namelijk grotendeels afgestapt van Russisch aardgas. Dankzij het milde winterweer en een fors toegenomen import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) elders uit de wereld konden de voorraden voor afgelopen winter wel voldoende gevuld worden.

Aanleg lng-terminals

Europa is ondertussen hard bezig meer terminals te bouwen voor de import van lng uit bijvoorbeeld de Verenigde Staten en Qatar. Ook worden duurzame energieprojecten versneld om zo de afhankelijkheid van energie uit Rusland te verminderen, terwijl ook flink wordt bespaard op gasverbruik. Dat zou moeten helpen om ook de komende winter zonder tekorten aan gas door te komen.

Ook is gas inmiddels weer een stuk goedkoper geworden. Zo daalde de Europese gasprijs vorige week voor het eerst in bijna twee jaar onder de 30 euro per megawattuur. Dat gas steeds goedkoper wordt, komt door de nog altijd goed gevulde Europese voorraden en het ruime aanbod van de invoer van lng. Sinds begin dit jaar is de prijs daardoor al meer dan gehalveerd.

Meer uit Financieel

Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

2 minuten geleden
Duitse exporteurs steunen EU-actie bij Amerikaanse heffingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.

31 minuten geleden
Chipmaker Cerebras wil 3,5 miljard dollar ophalen met beursgang

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.

36 minuten geleden
EU adviseert lidstaten geen Huawei en ZTE te gebruiken in netwerk

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.

1 uur geleden
Bedrijfsomstandigheden in Duitse autosector verder verslechterd

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.

2 uur geleden
LTO vraagt overheid om extra steun voor boeren in energiecrisis

DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."

3 uur geleden
Iran noemt verlaten OPEC door VAE 'wraakzuchtige reactie'

DUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.

3 uur geleden