Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar wil WK in eigen land na duel met Oranje trots verlaten

Qatar wil WK in eigen land na duel met Oranje trots verlaten

DOHA (ANP) - Bondscoach Félix Sánchez van Qatar wil dinsdag alle fans van zijn ploeg alsnog trots maken tijdens de wedstrijd tegen het Nederlands elftal op het WK. "We gaan proberen tegenstand te bieden", zei de Spanjaard. "Maar laten we ook genieten. Het is een hele eer dat we hier staan. Hopelijk kunnen we het WK een beetje waardig afsluiten."

De regerend kampioen van Azië is na nederlagen tegen Ecuador (2-0) en Senegal (3-1) al uitgeschakeld op het WK in eigen land. Sánchez riep zijn internationals al in de zomer bijeen, maar een voorbereiding van een half jaar leidde niet tot het gewenste resultaat. Qatar wordt op het WK in eigen land overschaduwd door andere Aziatische landenploegen. Zo stuntte Saudi-Arabië met winst op Argentinië en verraste Japan tegen Duitsland (twee keer 2-1).

"Maar het is niet zo raar dat we zijn uitgeschakeld", zei Sánchez. "We zijn een klein land en onze voetbalbond heeft in totaal zo'n 6000 leden. Senegal is de kampioen van Afrika en Ecuador de nummer 4 van Zuid-Amerika. En nu moeten we tegen Nederland, de nummer 3 van het WK van 2014. Dit niveau is nieuw voor ons. Maar ik heb wel het idee dat we iedere dag beter worden."

Het Nederlands elftal heeft in het Al Bayt-stadion aan een gelijkspel voldoende voor een plaats in de achtste finales. Een grote zege volstaat waarschijnlijk voor de groepswinst. Bondscoach Louis van Gaal is na de duels met Senegal (2-0) en Ecuador (1-1) nog op zoek naar zijn beste elftal. "Maar ze hebben zoveel goede spelers", zei Sánchez, die als jeugdcoach bij FC Barcelona werkte toen Van Gaal daar hoofdtrainer was. "Ik heb hem nooit echt leren kennen. Maar hij is een goede trainer. Ik heb veel respect voor hem", aldus de bondscoach van Qatar.

Meer uit Voetbal

Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

5 minuten geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

4 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

9 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

10 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

10 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

21 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

22 uur geleden