Qatar wil WK in eigen land na duel met Oranje trots verlaten
DOHA (ANP) - Bondscoach Félix Sánchez van Qatar wil dinsdag alle fans van zijn ploeg alsnog trots maken tijdens de wedstrijd tegen het Nederlands elftal op het WK. "We gaan proberen tegenstand te bieden", zei de Spanjaard. "Maar laten we ook genieten. Het is een hele eer dat we hier staan. Hopelijk kunnen we het WK een beetje waardig afsluiten."
De regerend kampioen van Azië is na nederlagen tegen Ecuador (2-0) en Senegal (3-1) al uitgeschakeld op het WK in eigen land. Sánchez riep zijn internationals al in de zomer bijeen, maar een voorbereiding van een half jaar leidde niet tot het gewenste resultaat. Qatar wordt op het WK in eigen land overschaduwd door andere Aziatische landenploegen. Zo stuntte Saudi-Arabië met winst op Argentinië en verraste Japan tegen Duitsland (twee keer 2-1).
"Maar het is niet zo raar dat we zijn uitgeschakeld", zei Sánchez. "We zijn een klein land en onze voetbalbond heeft in totaal zo'n 6000 leden. Senegal is de kampioen van Afrika en Ecuador de nummer 4 van Zuid-Amerika. En nu moeten we tegen Nederland, de nummer 3 van het WK van 2014. Dit niveau is nieuw voor ons. Maar ik heb wel het idee dat we iedere dag beter worden."
Het Nederlands elftal heeft in het Al Bayt-stadion aan een gelijkspel voldoende voor een plaats in de achtste finales. Een grote zege volstaat waarschijnlijk voor de groepswinst. Bondscoach Louis van Gaal is na de duels met Senegal (2-0) en Ecuador (1-1) nog op zoek naar zijn beste elftal. "Maar ze hebben zoveel goede spelers", zei Sánchez, die als jeugdcoach bij FC Barcelona werkte toen Van Gaal daar hoofdtrainer was. "Ik heb hem nooit echt leren kennen. Maar hij is een goede trainer. Ik heb veel respect voor hem", aldus de bondscoach van Qatar.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
18 uur geleden