Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar: vliegveld Kabul geleidelijk weer open

Qatar: vliegveld Kabul geleidelijk weer open

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het vliegveld van de Afghaanse hoofdstad Kabul zal geleidelijk weer opengaan voor vliegverkeer. Een Qatarese regeringsmedewerker zegt ter plaatse dat Hamid Karzai International Airport voor ongeveer 90 procent klaar is voor gebruik.

Donderdag staat al een vlucht gepland. Dan vertrekken volgens bronnen zo'n tweehonderd buitenlanders, onder wie Amerikanen, uit Afghanistan. Zij vliegen naar Qatar, dat een bemiddelende rol speelt in het conflict. Op beelden van Al Jazeera is te zien dat op de luchthaven families met koffers staan te wachten. Onder hen zijn vrouwen, kinderen en ouderen.

Volgens een andere Qatarese regeringsmedewerker gaat het om een reguliere vlucht en niet om een evacuatievlucht. Ook vrijdag staat een vlucht uit Kabul gepland.

De Taliban zouden door de Verenigde Staten onder druk zijn gezet om vluchten uit Kabul weer toe te staan. Volgens de VS zijn er nog zo'n honderd Amerikanen in Afghanistan achtergebleven, na de beëindiging van de grootschalige evacuatie-operatie vanwege de opmars van de Taliban.

Ook zouden duizenden Afghanen die de Amerikaanse missie in het land hebben geholpen nog vastzitten in het land. Hetzelfde geldt voor veel Afghanen die andere landen hebben geholpen, waaronder Nederland. Zij vrezen voor hun leven vanwege mogelijke wraakacties van de Taliban.

Meer uit Buitenland

Studentenprotest in Parijs mag van rechter toch doorgaan

PARIJS (ANP) - Een studentenprotest in de binnenstad van Parijs mag donderdag toch doorgaan. Een rechter heeft het verbod opgeschort, schrijven Franse media. Het protest moest om 14.00 uur van start gaan, maar werd rond dat tijdstip goedgekeurd. Volgens Le Parisien is de mars van de studentenbeweging Interfac inmiddels begonnen.

2 uur geleden
Zelensky beticht Rusland van inzet clustermunitie tegen Kyiv

KYIV (ANP) - Bij de nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne zijn drie ballistische raketten met clustermunitie ingezet. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Dergelijke munitie springt open voordat ze inslaat, om uiteen te vallen in meerdere kleinere springkoppen en zo meer schade aan te richten.

2 uur geleden
Versterking Frontex baart deel Europarlementariërs grote zorgen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie presenteert komende week haar nieuwe voorstel voor versterking van de EU-grensbewakingsdienst Frontex. De Groenen maken zich grote zorgen over wat er tot nu toe over bekend is, onder wie de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (PRO). Zij waarschuwt op voorhand voor de schending van het EU-recht en de mensenrechten als Frontex een stevigere rol krijgt bij het uitzetten van afgewezen asielzoekers naar landen buiten de EU.

3 uur geleden
Zwitserland en Oostenrijk bevestigen vrijlating ontvoerde vrouwen

BENGHAZI (ANP/AFP) - Een Zwitserse en Oostenrijkse vrouw die meer dan anderhalf jaar geleden werden ontvoerd in Niger, zijn vrijgelaten. Dit meldden de Zwitserse en Oostenrijkse autoriteiten. De 69-jarige Zwitserse Claudia Abbt en de 76-jarige Oostenrijkse Eva Gretzmacher zouden in de Libische stad Benghazi zijn aangekomen.

4 uur geleden
Macron verbiedt demonstraties door andere partijen dan vakbonden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron verbiedt komende dagen demonstraties die niet zijn georganiseerd door vakbonden. Dat zegt het Franse staatshoofd na afloop van een ingelaste veiligheidsraad. Hij voegt eraan toe dat zijn regering "conclusies trekt" na de uit de hand gelopen demonstraties van afgelopen weekend.

4 uur geleden
Lyon verbiedt alle protesten zaterdag om onrust te voorkomen

LYON (ANP) - De Franse stad Lyon heeft alle protesten voor komende zaterdag verboden, nadat demonstraties vorige week uitmondden in grootschalig geweld. 'Gele hesjes' hebben weer door het hele land acties aangekondigd.

5 uur geleden
ICC krijgt mensenrechtenprijs van het Europees Parlement

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag het Internationaal Strafhof (ICC) gekozen als de winnaar van de Sacharovprijs van dit jaar. De mensenrechtenprijs zal in december worden uitgereikt.

5 uur geleden