Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar: vliegveld Kabul geleidelijk weer open

Qatar: vliegveld Kabul geleidelijk weer open

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het vliegveld van de Afghaanse hoofdstad Kabul zal geleidelijk weer opengaan voor vliegverkeer. Een Qatarese regeringsmedewerker zegt ter plaatse dat Hamid Karzai International Airport voor ongeveer 90 procent klaar is voor gebruik.

Donderdag staat al een vlucht gepland. Dan vertrekken volgens bronnen zo'n tweehonderd buitenlanders, onder wie Amerikanen, uit Afghanistan. Zij vliegen naar Qatar, dat een bemiddelende rol speelt in het conflict. Op beelden van Al Jazeera is te zien dat op de luchthaven families met koffers staan te wachten. Onder hen zijn vrouwen, kinderen en ouderen.

Volgens een andere Qatarese regeringsmedewerker gaat het om een reguliere vlucht en niet om een evacuatievlucht. Ook vrijdag staat een vlucht uit Kabul gepland.

De Taliban zouden door de Verenigde Staten onder druk zijn gezet om vluchten uit Kabul weer toe te staan. Volgens de VS zijn er nog zo'n honderd Amerikanen in Afghanistan achtergebleven, na de beëindiging van de grootschalige evacuatie-operatie vanwege de opmars van de Taliban.

Ook zouden duizenden Afghanen die de Amerikaanse missie in het land hebben geholpen nog vastzitten in het land. Hetzelfde geldt voor veel Afghanen die andere landen hebben geholpen, waaronder Nederland. Zij vrezen voor hun leven vanwege mogelijke wraakacties van de Taliban.

Meer uit Buitenland

Maduro en vrouw pleiten onschuldig in nieuwe martel-aanklachten

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De door de VS gevangen genomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw zeggen onschuldig te zijn aan het samenspannen om Amerikaanse gevangenen te martelen. Deze nieuwe aanklacht werd recent toegevoegd aan een lopende strafzaak tegen Maduro.

1 uur geleden
Houthi's vallen hoofdkwartier regering Jemen aan

ADEN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben een raketaanval uitgevoerd op het presidentiële Al-Maashiq-paleis in Aden, dat dient als hoofdkwartier van de internationaal erkende overheid van Jemen. Volgens persbureau AFP zouden hierbij zeker vier doden zijn gevallen.

1 uur geleden
WSJ: nieuwe Witte Huis-woordvoerder gezakt voor advocaat-examen

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis, Katie Zacharia, is volgens The Wall Street Journal nooit geslaagd voor het zogenoemde bar-examen in de VS. Toen president Donald Trump Zacharia aankondigde, noemde hij haar een advocaat. Sindsdien is twijfel ontstaan over of ze wel de juiste diploma's heeft.

2 uur geleden
Trump: executie in VS wordt toch niet live uitgezonden

WASHINGTON (ANP) - De omstreden executie van Nidal Malik Hasan op 3 december wordt niet live uitgezonden. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De publieke executie werd vorige week door defensieminister Pete Hegseth aangekondigd. Dat leidde tot veel internationale kritiek. Trump zegt dat hij denkt dat het livestreamen een sterk afschrikmiddel zou zijn, maar "veel goede mensen zouden hem liever niet zien sterven".

3 uur geleden
Zweeds parlement stemt tegen Andersson als nieuwe premier

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Het Zweedse parlement heeft niet ingestemd met de benoeming van de partijleider van de sociaaldemocraten, Magdalena Andersson, tot premier. Haar linkse blok won de verkiezingen vorige maand, maar het is nog niet gelukt om een coalitie te vormen.

4 uur geleden
Dodental door overstromingen Istanbul loopt op

ISTANBUL (ANP/DPA) - Het dodental door de overstromingen in Istanbul is opgelopen tot drie. Reddingswerkers zijn nog op zoek naar vier vermisten.

4 uur geleden
Tientallen kinderen omgekomen bij instorting Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.

5 uur geleden