Qatar: vliegveld Kabul geleidelijk weer open
DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het vliegveld van de Afghaanse hoofdstad Kabul zal geleidelijk weer opengaan voor vliegverkeer. Een Qatarese regeringsmedewerker zegt ter plaatse dat Hamid Karzai International Airport voor ongeveer 90 procent klaar is voor gebruik.
Donderdag staat al een vlucht gepland. Dan vertrekken volgens bronnen zo'n tweehonderd buitenlanders, onder wie Amerikanen, uit Afghanistan. Zij vliegen naar Qatar, dat een bemiddelende rol speelt in het conflict. Op beelden van Al Jazeera is te zien dat op de luchthaven families met koffers staan te wachten. Onder hen zijn vrouwen, kinderen en ouderen.
Volgens een andere Qatarese regeringsmedewerker gaat het om een reguliere vlucht en niet om een evacuatievlucht. Ook vrijdag staat een vlucht uit Kabul gepland.
De Taliban zouden door de Verenigde Staten onder druk zijn gezet om vluchten uit Kabul weer toe te staan. Volgens de VS zijn er nog zo'n honderd Amerikanen in Afghanistan achtergebleven, na de beëindiging van de grootschalige evacuatie-operatie vanwege de opmars van de Taliban.
Ook zouden duizenden Afghanen die de Amerikaanse missie in het land hebben geholpen nog vastzitten in het land. Hetzelfde geldt voor veel Afghanen die andere landen hebben geholpen, waaronder Nederland. Zij vrezen voor hun leven vanwege mogelijke wraakacties van de Taliban.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
13 uur geleden