Qatar: vliegveld Kabul geleidelijk weer open
DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het vliegveld van de Afghaanse hoofdstad Kabul zal geleidelijk weer opengaan voor vliegverkeer. Een Qatarese regeringsmedewerker zegt ter plaatse dat Hamid Karzai International Airport voor ongeveer 90 procent klaar is voor gebruik.
Donderdag staat al een vlucht gepland. Dan vertrekken volgens bronnen zo'n tweehonderd buitenlanders, onder wie Amerikanen, uit Afghanistan. Zij vliegen naar Qatar, dat een bemiddelende rol speelt in het conflict. Op beelden van Al Jazeera is te zien dat op de luchthaven families met koffers staan te wachten. Onder hen zijn vrouwen, kinderen en ouderen.
Volgens een andere Qatarese regeringsmedewerker gaat het om een reguliere vlucht en niet om een evacuatievlucht. Ook vrijdag staat een vlucht uit Kabul gepland.
De Taliban zouden door de Verenigde Staten onder druk zijn gezet om vluchten uit Kabul weer toe te staan. Volgens de VS zijn er nog zo'n honderd Amerikanen in Afghanistan achtergebleven, na de beëindiging van de grootschalige evacuatie-operatie vanwege de opmars van de Taliban.
Ook zouden duizenden Afghanen die de Amerikaanse missie in het land hebben geholpen nog vastzitten in het land. Hetzelfde geldt voor veel Afghanen die andere landen hebben geholpen, waaronder Nederland. Zij vrezen voor hun leven vanwege mogelijke wraakacties van de Taliban.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
57 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
6 uur geledenEL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.
6 uur geledenLA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.
7 uur geledenSIMFEROPOL (ANP/RTR/AFP) - Op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim is de noodtoestand uitgeroepen. Dat gebeurde vanwege economische problemen, zegt regionale leider Sergej Aksonjov op sociale media.
8 uur geleden