Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar organiseert eind deze maand top voor gasexporteurs

Qatar organiseert eind deze maand top voor gasexporteurs

DOHA (ANP/AFP) - Qatar organiseert later deze maand de top voor belangrijke exporteurs van gas en Rusland zal daarbij aanwezig zijn. De bijeenkomst van het Gas Exporting Countries Forum (GECF) wordt elke twee jaar gehouden en vindt plaats op 22 februari. Rusland, Iran en Qatar zijn de belangrijkste leden. De Verenigde Staten zijn geen lid. Het is niet bekend of de Russische president Vladimir Poetin aanwezig zal zijn.

De Verenigde Staten hebben eerder al de hulp ingeroepen van Qatar bij het verstrekken van noodvoorraden als de toevoer van gas vanuit Rusland naar Europa wordt gestopt. Dat zou kunnen gebeuren als het conflict rond Oekraïne escaleert. Qatar is een van de grootste exporteurs van gas ter wereld, maar heeft langlopende contracten met grote klanten in Zuid-Korea, China en Japan. Het kan daarom niet alle gasleveringen van Rusland aan Europa overnemen.

Rusland levert zo'n 40 procent van het aardgas dat in Europa wordt gebruikt en verschillende pijpleidingen lopen via Oekraïne. Overigens heeft Rusland de gaskraan naar Europa nooit dichtgedraaid. Het land is zelf erg afhankelijk van de export van aardgas en olie en zal dat volgens experts daarom niet snel doen.

Meer uit Financieel

Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaag gingen, lieten geen enkel herstel zien.

5 minuten geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

1 uur geleden
EU-parlement gaat weer door met stemming over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.

1 uur geleden
Chipbedrijf AMD lager in New York na tegenvallende verwachtingen

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.

2 uur geleden
Duitse verkoop BYD vertienvoudigd, laat Tesla ver achter zich

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.

2 uur geleden
Chevron gaat naar olie en gas zoeken voor de kust van Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.

2 uur geleden
Nestlé roept meer babyvoeding terug in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.

3 uur geleden