Qatar organiseert eind deze maand top voor gasexporteurs
DOHA (ANP/AFP) - Qatar organiseert later deze maand de top voor belangrijke exporteurs van gas en Rusland zal daarbij aanwezig zijn. De bijeenkomst van het Gas Exporting Countries Forum (GECF) wordt elke twee jaar gehouden en vindt plaats op 22 februari. Rusland, Iran en Qatar zijn de belangrijkste leden. De Verenigde Staten zijn geen lid. Het is niet bekend of de Russische president Vladimir Poetin aanwezig zal zijn.
De Verenigde Staten hebben eerder al de hulp ingeroepen van Qatar bij het verstrekken van noodvoorraden als de toevoer van gas vanuit Rusland naar Europa wordt gestopt. Dat zou kunnen gebeuren als het conflict rond Oekraïne escaleert. Qatar is een van de grootste exporteurs van gas ter wereld, maar heeft langlopende contracten met grote klanten in Zuid-Korea, China en Japan. Het kan daarom niet alle gasleveringen van Rusland aan Europa overnemen.
Rusland levert zo'n 40 procent van het aardgas dat in Europa wordt gebruikt en verschillende pijpleidingen lopen via Oekraïne. Overigens heeft Rusland de gaskraan naar Europa nooit dichtgedraaid. Het land is zelf erg afhankelijk van de export van aardgas en olie en zal dat volgens experts daarom niet snel doen.
Meer uit Financieel
VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
45 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
3 uur geleden