Qatar organiseert eind deze maand top voor gasexporteurs
DOHA (ANP/AFP) - Qatar organiseert later deze maand de top voor belangrijke exporteurs van gas en Rusland zal daarbij aanwezig zijn. De bijeenkomst van het Gas Exporting Countries Forum (GECF) wordt elke twee jaar gehouden en vindt plaats op 22 februari. Rusland, Iran en Qatar zijn de belangrijkste leden. De Verenigde Staten zijn geen lid. Het is niet bekend of de Russische president Vladimir Poetin aanwezig zal zijn.
De Verenigde Staten hebben eerder al de hulp ingeroepen van Qatar bij het verstrekken van noodvoorraden als de toevoer van gas vanuit Rusland naar Europa wordt gestopt. Dat zou kunnen gebeuren als het conflict rond Oekraïne escaleert. Qatar is een van de grootste exporteurs van gas ter wereld, maar heeft langlopende contracten met grote klanten in Zuid-Korea, China en Japan. Het kan daarom niet alle gasleveringen van Rusland aan Europa overnemen.
Rusland levert zo'n 40 procent van het aardgas dat in Europa wordt gebruikt en verschillende pijpleidingen lopen via Oekraïne. Overigens heeft Rusland de gaskraan naar Europa nooit dichtgedraaid. Het land is zelf erg afhankelijk van de export van aardgas en olie en zal dat volgens experts daarom niet snel doen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
14 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
16 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
17 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
18 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
1 dag geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
1 dag geleden