Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar: nog 'kleine uitdagingen' bij gijzelaarsovereenkomst

Qatar: nog 'kleine uitdagingen' bij gijzelaarsovereenkomst

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De premier van Qatar, Mohammed Bin Abdulrahman al-Thani, heeft er steeds meer vertrouwen in dat de overeenkomst tussen Israël en Hamas over het vrijlaten van gijzelaars zal worden gesloten. De uitdagingen die nog in de weg staan van een akkoord zijn alleen praktisch en logistiek van aard, zei hij zondag.

De premier sprak over "pieken en dalen" bij pogingen van Qatar om de deal te sluiten in de afgelopen weken. Naast Qatar zitten ook de Verenigde Staten aan tafel bij de onderhandelingen tussen Israël en Hamas.

Verschillende media speculeren over de inhoud van de mogelijke deal. The Washington Post schreef zaterdagavond dat een akkoord dichtbij was. Dat zou volgens de Amerikaanse krant inhouden dat de gevechten in Gaza vijf dagen worden gestaakt. In die periode zouden dan tientallen gijzelaars worden vrijgelaten die 7 oktober door Hamas werden meegenomen. Een woordvoerder van de Amerikaanse regering reageerde direct dat zo'n akkoord nog niet was gesloten.

Geruchten

Een Israëlische televisiezender berichtte zaterdagnacht dat de deal de vrijlating van 87 gijzelaars zou betekenen, onder wie vrouwen en kinderen en buitenlanders. Daar zou volgens de zender N12 de vrijlating van vrouwelijke en minderjarige Palestijnse gevangenen tegenover staan. Volgens N12 was er onzekerheid over het doorgaan van de deal omdat er weinig contact is met het hoofd van Hamas in de Gazastrook. Hij zou aan de onderhandelaars in Qatar nog geen duidelijke reactie hebben gegeven op het voorstel.

Israël en de Verenigde Staten ontkennen vooralsnog dat een akkoord dichtbij is. Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn er veel "ongefundeerde geruchten".

Meer uit Buitenland

Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

2 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

4 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

4 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

4 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

4 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

4 uur geleden
Hongarije trekt blokkade in: Oekraïne krijgt EU-lening 90 miljard

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.

4 uur geleden