Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar: nog 'kleine uitdagingen' bij gijzelaarsovereenkomst

Qatar: nog 'kleine uitdagingen' bij gijzelaarsovereenkomst

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De premier van Qatar, Mohammed Bin Abdulrahman al-Thani, heeft er steeds meer vertrouwen in dat de overeenkomst tussen Israël en Hamas over het vrijlaten van gijzelaars zal worden gesloten. De uitdagingen die nog in de weg staan van een akkoord zijn alleen praktisch en logistiek van aard, zei hij zondag.

De premier sprak over "pieken en dalen" bij pogingen van Qatar om de deal te sluiten in de afgelopen weken. Naast Qatar zitten ook de Verenigde Staten aan tafel bij de onderhandelingen tussen Israël en Hamas.

Verschillende media speculeren over de inhoud van de mogelijke deal. The Washington Post schreef zaterdagavond dat een akkoord dichtbij was. Dat zou volgens de Amerikaanse krant inhouden dat de gevechten in Gaza vijf dagen worden gestaakt. In die periode zouden dan tientallen gijzelaars worden vrijgelaten die 7 oktober door Hamas werden meegenomen. Een woordvoerder van de Amerikaanse regering reageerde direct dat zo'n akkoord nog niet was gesloten.

Geruchten

Een Israëlische televisiezender berichtte zaterdagnacht dat de deal de vrijlating van 87 gijzelaars zou betekenen, onder wie vrouwen en kinderen en buitenlanders. Daar zou volgens de zender N12 de vrijlating van vrouwelijke en minderjarige Palestijnse gevangenen tegenover staan. Volgens N12 was er onzekerheid over het doorgaan van de deal omdat er weinig contact is met het hoofd van Hamas in de Gazastrook. Hij zou aan de onderhandelaars in Qatar nog geen duidelijke reactie hebben gegeven op het voorstel.

Israël en de Verenigde Staten ontkennen vooralsnog dat een akkoord dichtbij is. Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn er veel "ongefundeerde geruchten".

Meer uit Buitenland

Huisarrest voor tien handlangers bij couppoging Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.

2 uur geleden
Junta Niger kondigt algehele mobilisatie af tegen jihadisten

NIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".

2 uur geleden
Poetin ziet geen haast in Kyiv om oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.

5 uur geleden
Miljoen mensen in Kyiv nog zonder stroom na aanvallen

KYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.

5 uur geleden
Canada komt met nieuw steunpakket van 1,6 miljard voor Oekraïne

HALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.

5 uur geleden
Aardbeving voor de noordoostkust van Taiwan

TAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.

7 uur geleden
Nigeria: aanvallen VS raakten IS, maar ook andere groepen

ABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.

7 uur geleden