Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar: nog geen doorbraak in overleg over bestand Israël en Hamas

Qatar: nog geen doorbraak in overleg over bestand Israël en Hamas

DOHA (ANP/RTR) - Bemiddelaar Qatar zegt dat nog geen doorbraak is te melden in het overleg over een nieuw bestand tussen Israël en Hamas. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Golfstaat wilde niet reageren op uitspraken van de Amerikaanse president Joe Biden, die de hoop uitsprak dat er komende maandag een akkoord ligt.

Via internationale media kwam dinsdag informatie naar buiten over een conceptvoorstel voor zo'n bestand. De strijd zou dan veertig dagen worden gestaakt en er worden tientallen Israëlische gijzelaars geruild voor honderden Palestijnse gevangenen. Qatar liet later weten optimistisch te zijn, maar beklemtoonde ook dat er nog geen deal ligt.

Ook vanuit Hamas wordt terughoudend gereageerd. Twee hoge functionarissen binnen de groep vonden dat Biden ten onrechte suggereerde dat er al een soort principeakkoord ligt. Dat is nog niet het geval, zeggen ze tegen persbureau Reuters. Het conceptvoorstel zou overeen zijn gekomen bij topoverleg in Parijs. Hamas was daar zelf niet bij aanwezig en moet het voorstel nog beoordelen.

Meer uit Buitenland

Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

7 minuten geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

2 uur geleden
Politico: Trump overweegt zeeblokkade bij Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.

3 uur geleden
Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

7 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

7 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

7 uur geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

10 uur geleden