Qatar laat vier nieuwe tankers voor vervoer aardgas bouwen
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar heeft een bestelling geplaatst bij een Chinese scheepsbouwer voor vier nieuwe tankers voor het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Qatar wil daarmee inspelen op de sterke vraag naar zijn aardgas. De Golfstaat is 's werelds grootste exporteur van lng.
De order van staatsbedrijf Qatar Petroleum heeft een waarde van omgerekend 655 miljoen euro. De vier lng-tankers worden gebouwd door Hudong-Zhonghua Shipbuilding Group. Het is voor het eerst dat Qatar Petroleum lng-tankers in China laat bouwen. Qatar is bezig de productie van gas sterk op te voeren en trekt daar tientallen miljarden voor uit.
De vraag naar lng neemt de komende jaren naar verwachting sterk toe omdat landen overstappen op gas en afscheid nemen van meer vervuilende fossiele brandstoffen zoals olie en steenkool. In Europa zijn de gasprijzen naar records gestegen.
De energieminister van Qatar zei onlangs dat de vraag naar gas enorm is en dat niet altijd aan de vraag kan worden voldaan. Met behulp van de nieuwe schepen moet meer gas aan klanten geleverd gaan worden.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
10 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
12 uur geleden