Qatar laat vier nieuwe tankers voor vervoer aardgas bouwen
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar heeft een bestelling geplaatst bij een Chinese scheepsbouwer voor vier nieuwe tankers voor het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Qatar wil daarmee inspelen op de sterke vraag naar zijn aardgas. De Golfstaat is 's werelds grootste exporteur van lng.
De order van staatsbedrijf Qatar Petroleum heeft een waarde van omgerekend 655 miljoen euro. De vier lng-tankers worden gebouwd door Hudong-Zhonghua Shipbuilding Group. Het is voor het eerst dat Qatar Petroleum lng-tankers in China laat bouwen. Qatar is bezig de productie van gas sterk op te voeren en trekt daar tientallen miljarden voor uit.
De vraag naar lng neemt de komende jaren naar verwachting sterk toe omdat landen overstappen op gas en afscheid nemen van meer vervuilende fossiele brandstoffen zoals olie en steenkool. In Europa zijn de gasprijzen naar records gestegen.
De energieminister van Qatar zei onlangs dat de vraag naar gas enorm is en dat niet altijd aan de vraag kan worden voldaan. Met behulp van de nieuwe schepen moet meer gas aan klanten geleverd gaan worden.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californiƫ, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
12 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.
17 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
18 uur geleden